Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - aktualności salonowe,


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

temat dla wszystkich oczekujących na samochody z linii od września 2010:

 

O tym już była mowa:

 

- I-WAY EURO4/EURO5

 

- Nowa generacja NC

 

 

do tego dochodzą jeszcze takie tematy (sorry, że w oryginale):

 

źródło: automobilesreview.com

 

- One of the latest innovations on the market is the Stop/Start system, which reduces fuel consumption. It is now offered on 1.6 litre petrol variants as an option.

 

- The diesel line-up is updated with latest diesel particulate filter technology, which comes in addition of DPF to the 1.5 litre dCi engine. In numbers, the power is increased from 106PS to 110PS

 

- The best selling model of Qashqai is 1.6 petrol, which now has more power – 117PS and 158Nm of torque, instead of 115PS nad 156Nm.

 

- 18” alloy wheels are now fitted as standard to all n-tec models, trimmed in an exclusive black and silver finish. ("n-tec" = tekna )

 

źródło: carsuk.net (prawie ten sam materiał jw.)

 

- And for £250 you can get a Chrome Pack for the Qashqai n-tec and Qashqai+2 n-tec which will give you chrome handles, fog lamp surrounds and side strips – and looks to be the same as the Dualis got in Japan. The Chrome Pack also includes door and tailgate entry guards and carpet mats.

 

coś jeszcze? jakieś polskie odnośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek1115

temat dla wszystkich oczekujących na samochody z linii od września 2010:

 

O tym już była mowa:

 

- I-WAY EURO4/EURO5

 

- Nowa generacja NC

 

 

do tego dochodzą jeszcze takie tematy (sorry, że w oryginale):

 

źródło: automobilesreview.com

 

- One of the latest innovations on the market is the Stop/Start system, which reduces fuel consumption. It is now offered on 1.6 litre petrol variants as an option.

 

- The diesel line-up is updated with latest diesel particulate filter technology, which comes in addition of DPF to the 1.5 litre dCi engine. In numbers, the power is increased from 106PS to 110PS

 

- The best selling model of Qashqai is 1.6 petrol, which now has more power – 117PS and 158Nm of torque, instead of 115PS nad 156Nm.

 

- 18” alloy wheels are now fitted as standard to all n-tec models, trimmed in an exclusive black and silver finish. ("n-tec" = tekna )

 

źródło: carsuk.net (prawie ten sam materiał jw.)

 

- And for £250 you can get a Chrome Pack for the Qashqai n-tec and Qashqai+2 n-tec which will give you chrome handles, fog lamp surrounds and side strips – and looks to be the same as the Dualis got in Japan. The Chrome Pack also includes door and tailgate entry guards and carpet mats.

 

coś jeszcze? jakieś polskie odnośniki?

Z opisu wynika, że w Acenta 2.0 benzyna się nic nie zmienia. Ciekawe kiedy nissan polska poinformuje o zmianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idle Stop System - czy warto mieć, jak to funkcjonuję?

"Samochody wyposażone w silnik 1.6 benzynowy z systemem Idle Stop dostępne od 4 października"... także nikt raczej jeszcze nie doświadczył tego w QQ.

 

A coś w samym temacie systemu można znaleźć np. tu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idle Stop System - czy warto mieć, jak to funkcjonuję?

.............Podczas postoju samochodu, na przykład na czerwonym świetle lub w korku, system automatycznie wyłącza silnik. A gdy kierowca ponownie zechce odjechać, wrzuci "jedynkę”, jednostka napędowa błyskawicznie ożywa......

 

Z opisu wynika, iz silnik wyłącza się automatycznie w trakcie braku ruch pojazdu. Jeżdząc w większych aglometacjach np. Gdańsk, trasę do pracy 10 km pokonuję w 1godz.15min. z uwagi na poranne korki. W takim przypadku silnik będzie się wyłączał minimum 40-50 razy (dojazd do pracy) ile wyłączeń w trakcie dnia? Pytania i własne wnioski:

- jak długo wytrzyma rozrusznik przy tak intensywnej pracy

- co z nawiewiem ciepłego powietrza, w br. zimowa temperatura -15 do -22st.

- przy zamówieniu autka u dilera, sprzedawca nie był zwolennikiem/promotorem tego systemu

 

Podsumowując, nie kupiłe ISS lecz może był to błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............Podczas postoju samochodu, na przykład na czerwonym świetle lub w korku, system automatycznie wyłącza silnik. A gdy kierowca ponownie zechce odjechać, wrzuci "jedynkę”, jednostka napędowa błyskawicznie ożywa......

 

Z opisu wynika, iz silnik wyłącza się automatycznie w trakcie braku ruch pojazdu. Jeżdząc w większych aglometacjach np. Gdańsk, trasę do pracy 10 km pokonuję w 1godz.15min. z uwagi na poranne korki. W takim przypadku silnik będzie się wyłączał minimum 40-50 razy (dojazd do pracy) ile wyłączeń w trakcie dnia? Pytania i własne wnioski:

- jak długo wytrzyma rozrusznik przy tak intensywnej pracy

- co z nawiewiem ciepłego powietrza, w br. zimowa temperatura -15 do -22st.

- przy zamówieniu autka u dilera, sprzedawca nie był zwolennikiem/promotorem tego systemu

 

Podsumowując, nie kupiłe ISS lecz może był to błąd :)

W systemach start-stop producenci montują rozrusznik o większej trwałości, również akumulator i prądnica mają mieć większą wydajność. Jak to będzie wyglądało w praktyce - zapewne okaże się za kilka lat.

Nawiew, radio, itp bedą wciaż działały, no chyba, że zabraknie prądu, to wtedy system włączy silnik.

 

System ten, podobnie jak filtr DPF, wygląda raczej na spełnienie kolejnych norm emisji spalin, niż wymierna korzyść dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wygląd panelu przedniego,...

 

cieszę się,że nie tylko ja mam info o zmianie p. panelu a Acente. Odbieram (mam nadzieję :rolleyes: ) autko pod koniec października i według zapewnień sprzedawcy, będzie to wersja EURO5 z nowszym panelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek1115

Dzięki za informację, czyli prawdopodobnie wkładają inne radio. Jak rozumiem chodzi między innymi o większy wyświetlacz?

Ja też pod koniec października będę mógł sprawdzić namacalnie jak to wygląda.

Ciekawe kiedy Nissan zacznie montować światła dzienne czy już teraz czy dopiero od początku roku 2011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co usłyszałem na temat nowej wersji jak kupowałem w kwietniu QQ jednym salonów, to nowe radio zamiast

zmienniarki ma posiadać pojedyncze CD i gniazdo USB do odtwarzania plików MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się,że nie tylko ja mam info o zmianie p. panelu a Acente. Odbieram (mam nadzieję :rolleyes: ) autko pod koniec października i według zapewnień sprzedawcy, będzie to wersja EURO5 z nowszym panelem

 

może będzie wyglądało podobnie jak na foto

post-35813-1283235080,2113_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zrobią ze światłami dziennymi które od 2011 będą obowiązkowe w nowych samochodach

 

Biorąc pod uwagę zmianę przepisów w 2011, można byłoby przypuszczać że w modelu na 2011 Euro5 powinny być już montowane,

tylko nissan jeszcze nie podaje tego do wiadomości, żeby nie drażnić aktualnie odbierających auta po FL a z 2010 roku.

Co prawda cennik dla modelu 2011 Euro5 został juz opublikowany, ale nissan lubi tak co pół roku go zmodernizować,

( to tak żeby potencialni kupujacy nie mogli się połapać w wyposażeniu i rabatach :whistle: )

 

A tak całkiewm poważnie to dzienne światła prawdopodobnie montowane będą w reflektorach przednich i o ile ich kształt się nie zmieni poprzez drobny lifting to nabywcy aut po FL bez dziennych bedą mogli je wymienić na te z dziennymi ( o ile instalacja na to pozwoli i nie będą za drogie oczywiście )

- ale to tylko moje przypuszczenia -

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nowe radio w wersji Acenta będzie wyglądało tak jak to z Juke.

Wybaczcie mały rozmiar zdjęcia ale tylko takie znalazłem.

post-29509-1283712501,8607_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ewentualnie światła-reflektory będą miały już światła do jazdy dziennej? Ciekawe kiedy będzie dostępne pełne wyposażenie Euro 5?

 

Oczywiście Euro 5 oznacza poprawę spalania i norm ekologicznych, ale podobno ma być zmiana niektórych elementów wyposażenia :dribble: w stosunku do Euro4

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że rocznik 2010 jak na zdjęcie wskazuję na obrotomierzu maksymalnie 6000 obr/min, a na w/w zdjęcie ma 8000 obr/min

To zależy od wersji silnikowej - czy benzyna czy diesel.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wkładają do niego silnika 1.6 turbo jak do Juke, 190KM to byłoby coś. Z drugiej strony, ja już mam samochód, nie zmienię go póki co, więc jaka różnica ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wkładają do niego silnika 1.6 turbo jak do Juke, 190KM to byłoby coś. Z drugiej strony, ja już mam samochód, nie zmienię go póki co, więc jaka różnica ;-)

Myślę, to kwestia czasowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...