Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - aktualności salonowe,


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma już jakieś info, konkrety-co będzie nowego w modelu 2011, robionym od września? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma już jakieś info, konkrety-co będzie nowego w modelu 2011, robionym od września? :unsure:

 

Również się przyłaczam do prośby.

Zgodnie z info, kilku Forumowiczów w przeciągu kilku dni odbierze nowe samochody i mam nadzieję,

że załączą kilka fotek dotyczących zmian w modelu 2011r. jak ochłoną z emocji :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The MY11 Nissan Qashqai and Nissan Qashqai+2 will receive a range of product updates including the introduction of new EURO 5 compliant engines. Other changes include upgraded trim levels, the introduction of Idle Stop on the 1.6 petrol and a diesel particulate filter (DPF) fitted as standard on all 1.5dCi engines.

Euro 5 Compliant Engines:

Starting from September 2010, all engines in the Qashqai and Qashqai+2 range will become EURO 5 compliant to meet EU legislation that comes into effect from 1st January 2011. The new models boast CO2 emissions of just 144g/km and an improved fuel consumption of 3.8mpg on the current model.

More Power, Better Economy:

Both the 1.6 petrol and the 1.5dCi engine will receive a number of improvements for 2011, boasting more power and better fuel economy.

The 1.6 petrol engine in the Qashqai and Qashqai+2 has been given more power and torque along with improvements in CO2 emissions and fuel economy. The revised engine will receive a +2PS power increase and +2nm torque increase, taking performance from 115PS to 117PS power and 156nm to 158nm torque. In addition, the 1.6 petrol engine will also be available with Idle Stop technology across all grades, placing the crossover in a lower VED band. Idle Stop will be available from November and is priced at £200.

In addition to changes to the 1.6 petrol engine, all 1.5dCi engines on the Qashqai and Qashqai+2 will boast diesel particulate filter (DPF) fitted as standard.

2011 Trim Upgrades:

The Acenta, Tekna and N-TEC will all receive upgrades for the 2011 model year.

The Acenta grade benefits from a new 2DIN single CD/6 speaker audio system which will replace the 6CD in-dash auto-changer. The new audio system increases connectivity capabilities including iPod interface, USB browsing and auxiliary input.

The Tekna trim on the Qashqai will come fitted with a space saver spare wheel instead of a puncture repair kit. Aluminium pedals - previously an N-TEC exclusive – will also come fitted as standard.

Finally, the popular N-TEC trim will undergo some changes to further boost its appeal. The MY11 N-TEC will see 18’’ black and silver finish alloy wheels now fitted as standard. An optional Chrome pack is also available for £250 which adds chrome fog lamp rings, chrome door handles, chrome side strips, chrome door sill strips, chrome tailgate entry guard and velour carpet mats.

New Launch Colour:

A new Gun Metallic body colour will be available from MY11 launch, replacing the Faded Denim colour which will stop in September. This new colour will be available across all grades and in combination with all interior trims.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The MY11 Nissan Qashqai and Nissan Qashqai+2 will receive a range of product updates including the introduction of new EURO 5 compliant engines. Other changes include upgraded trim levels, the introduction of Idle Stop on the 1.6 petrol and a diesel particulate filter (DPF) fitted as standard on all 1.5dCi engines.

Euro 5 Compliant Engines:

Starting from September 2010, all engines in the Qashqai and Qashqai+2 range will become EURO 5 compliant to meet EU legislation that comes into effect from 1st January 2011. The new models boast CO2 emissions of just 144g/km and an improved fuel consumption of 3.8mpg on the current model.

More Power, Better Economy:

Both the 1.6 petrol and the 1.5dCi engine will receive a number of improvements for 2011, boasting more power and better fuel economy.

The 1.6 petrol engine in the Qashqai and Qashqai+2 has been given more power and torque along with improvements in CO2 emissions and fuel economy. The revised engine will receive a +2PS power increase and +2nm torque increase, taking performance from 115PS to 117PS power and 156nm to 158nm torque. In addition, the 1.6 petrol engine will also be available with Idle Stop technology across all grades, placing the crossover in a lower VED band. Idle Stop will be available from November and is priced at £200.

In addition to changes to the 1.6 petrol engine, all 1.5dCi engines on the Qashqai and Qashqai+2 will boast diesel particulate filter (DPF) fitted as standard.

2011 Trim Upgrades:

The Acenta, Tekna and N-TEC will all receive upgrades for the 2011 model year.

The Acenta grade benefits from a new 2DIN single CD/6 speaker audio system which will replace the 6CD in-dash auto-changer. The new audio system increases connectivity capabilities including iPod interface, USB browsing and auxiliary input.

The Tekna trim on the Qashqai will come fitted with a space saver spare wheel instead of a puncture repair kit. Aluminium pedals - previously an N-TEC exclusive – will also come fitted as standard.

Finally, the popular N-TEC trim will undergo some changes to further boost its appeal. The MY11 N-TEC will see 18’’ black and silver finish alloy wheels now fitted as standard. An optional Chrome pack is also available for £250 which adds chrome fog lamp rings, chrome door handles, chrome side strips, chrome door sill strips, chrome tailgate entry guard and velour carpet mats.

New Launch Colour:

A new Gun Metallic body colour will be available from MY11 launch, replacing the Faded Denim colour which will stop in September. This new colour will be available across all grades and in combination with all interior trims.

Ciekawe, ciekawe, ale fotki to fotki no i nie ma odpowiedzi na nasze pytania, co z światłami do jazdy dziennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe, ale fotki to fotki no i nie ma odpowiedzi na nasze pytania, co z światłami do jazdy dziennej?

 

Ja znalazłem coś takiego na niemieckim forum:

 

Die immer wieder aufkommende Frage nach TFL beim Qashqai MJ 2011 wurde mir soeben von offizieller Seite Nissan D in Brühl folgendermaßen beantwortet.

 

„Bis zur gesetzlichen Einführung wird kein TFL serienmäßig verbaut. Das betrifft alle Modelle auch den Juke.

TFL ist nur ab 2011 Pflicht bei Neuen Modellen. Bestehende Modelle, wie u.a. der Qashqai haben eine Übergangsfrist lt. EU Verordnung bis 2014“

 

Niestety, nie znam za dobrze języka naszych sąsiadów ale wywnioskowałem, że oficjalna odpowiedź Nissana w Niemczech jest taka, że światła do jazdy dziennej będę dostępne tylko dla nowych modeli wprowadzonych od 2011 roku.

 

Jeżeli ktoś zna lepiej niemiecki, a ja napisałem bzdury, to niech poprawi w razie możliwości.

 

Więc ze świateł dziennych raczej nici :(

Sam czekam na Acentę 2.0Pb (odbiór w styczniu), więc ta informacja mnie również martwi...

Edytowane przez slaav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem coś takiego na niemieckim forum:

 

 

 

Niestety, nie znam za dobrze języka naszych sąsiadów ale wywnioskowałem, że oficjalna odpowiedź Nissana w Niemczech jest taka, że światła do jazdy dziennej będę dostępne tylko dla nowych modeli wprowadzonych od 2011 roku.

 

Jeżeli ktoś zna lepiej niemiecki, a ja napisałem bzdury, to niech poprawi w razie możliwości.

 

Więc ze świateł dziennych raczej nici :(

Sam czekam na Acentę 2.0Pb (odbiór w styczniu), więc ta informacja mnie również martwi...

 

Tłumaczenie (niemiecki > polski)internet

Ciągle nowe wydania TSL Qashqai MJ był w 2011 roku właśnie oficjalnie Nissan D odpowiedział w następujący sposób Brühl.

 

"Do momentu wprowadzenia ustawowego nie TSL zbudowany w serii. Dotyczy to wszystkich modeli i Juke.

TFL jest od 2011 r., kiedy nowe modele. Istniejących modeli, takich jak między innymi Qashqai ma okresu przejściowego zgodnie z rozporządzeniem UE 2014 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andluk - chodziło mi raczej o kogoś, kto zna niemiecki w stopniu ciut wyższym niż translate.google.com ;)

 

pomijając jakość tłumaczenia :rolleyes: nie sądzę by firma Nissan, wzorem innych koncernów, podała z wyprzedzeniem co będzie ulepszone

lub jakie zmiany wprowadzi w kolejnych modelach QQ. Jak wprowadzą, to wzorem QQ EURO5, podwyższą cenę modelu o tysiąc pln lub więcej.

Motywacją dla firmy może być konkurencja np. Nowa kia sportage. Dla mnie ok. (w szczególności gama silników, benzyna 1,6 l GDI o mocy 135 KM) lecz to kwestia indywidualna/gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że gdyby model Euro5 miał posiadać światła do jazdy dziennej, już wiedzielibyśmy o tym.

Niedawno rozpoczęła się kampania reklamowa nowego modelu (w TV non stop jest reklama "uciekającego przed farbami" i ani słowa o nowych światłach).

Ale - pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, też mi się wydaje, że raczej nie będzie w modelach robionych dla nas czyli od września 2010-pewnie dopiero produkowanych od 2011 będą obowiązkowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, też mi się wydaje, że raczej nie będzie w modelach robionych dla nas czyli od września 2010-pewnie dopiero produkowanych od 2011 będą obowiązkowe :(

Moim zdaniem świateł dziennych Nissan w Qashqaiu nie będzie montował bo najprawdopodobniej Unia wymaga ich obecności w modelach wchodzących do produkcji po raz pierwszy, nie zaś w tych już produkowanych. Prawo nie działa wstecz i dlatego skoro Qashqai uzyskał homologację do użytku na drogach UE to nadal ją ma. Pamiętacie jak Unia nakazała montowanie ABS-u we wszystkich produkowanych na jej obszarze samochodach? Matizy robione w FSO do końa produkcji ABS-u nie posiadały (oprócz najbogatszej wersji). Chciałbym się mylić ale myślę, że tutaj jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgodnie z tym co mówił sprzedawca, mój QQ Acenta (zamówiony 17.07, w dniu dzisiejszym widziałem autko na parkingu dilera) ma zainstalowane inne radyjko niż w modelu, który testowałem w lipcu. Ma 2x większy/wyższy wyświetlacz w porównaniu do poprzedniej wersji.

Po odbiorze zrobię fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co mówił sprzedawca, mój QQ Acenta (zamówiony 17.07, w dniu dzisiejszym widziałem autko na parkingu dilera) ma zainstalowane inne radyjko niż w modelu, który testowałem w lipcu. Ma 2x większy/wyższy wyświetlacz w porównaniu do poprzedniej wersji.

Po odbiorze zrobię fotkę.

To znaczy się że masz EURO-5, ciekawy, co powiesz na temat - "dzienne światła".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFL - Tagfahrlicht in einer Leuchte tzn. tak mi się zdaje z tego co wypatrywałem na stronach z .de ;) tyle że podobno w nissanie jest funkcja świateł dziennych wiec nissan może uważać że to jest ok i cześć - nie bijcie mnie za tą wypowiedź bo nie mam auta ale czytałem na forum że taka opcja jest w nissanie

 

 

Tłumaczenie (niemiecki > polski)internet

Ciągle nowe wydania TSL Qashqai MJ był w 2011 roku właśnie oficjalnie Nissan D odpowiedział w następujący sposób Brühl.

 

"Do momentu wprowadzenia ustawowego nie TSL zbudowany w serii. Dotyczy to wszystkich modeli i Juke.

TFL jest od 2011 r., kiedy nowe modele. Istniejących modeli, takich jak między innymi Qashqai ma okresu przejściowego zgodnie z rozporządzeniem UE 2014 "

 

Zdaje mi się że podkreślone zdanie może oznaczać że nissan ma czas do 2014r na wprowadzenie tej zmiany np kolejny lifting i to jest tak jak Synkro pisał z matizem i ABS-em ale nie wiem głowy sobie nie dam uciąć.

 

 

Będę w nissanie żeby się dowiedzieć o felgi i opony może jeszcze w tym tygodniu to się zapytam.

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą użytkowania pojazdów Euro 5 są niewątpliwie zniżki w podatkach i opłatach drogowych, szczególnie w ruchu międzynarodowym. Według producentów, powinniśmy także brać pod uwagę mniejsze jednostkowe zużycie paliwa, jednak to wynika raczej z generalnego postępu i wykorzystanych technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w Qashqai'u na rok 2011 to sprzedawca twierdzi że raczej nie ma przewidzianych zmian - nie sądzę żeby mnie oszukiwał bo auto będę w net odbierał wiec co by miało na celu kłamanie z reszta na pytanie o NC powiedział że te mapy nie są najlepsze i że widział lepsze mapy ;) - nawigacja fabryczna chyba u wszystkich producentów nie jest najlepsza ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmian w qashqai to jest zmiana na gorsze np. w wyposażeniu pojazdy produkowane od grudnia w wersji acenta nie mają relingów dachowych np. kolejne mieszanie przy specyfikacji nissana. mam nadzieję że ci co zamówili pojazdy we wrześniu i mają odbiór na grudzień nie będą musieli się wykłocać o relingi lub ich brak bo przecież w tej specyfikacji zamawiali samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmian w qashqai to jest zmiana na gorsze np. w wyposażeniu pojazdy produkowane od grudnia w wersji acenta nie mają relingów dachowych np. kolejne mieszanie przy specyfikacji nissana. mam nadzieję że ci co zamówili pojazdy we wrześniu i mają odbiór na grudzień nie będą musieli się wykłocać o relingi lub ich brak bo przecież w tej specyfikacji zamawiali samochody.

Acenta nigdy nie miała relingów, tylko I-way i tekna mają je od zawsze (a dokładniej od 2009 roku).

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się w specyfikacji euro5 cennik od lipca 2010 oraz w następnym cenniku z 1.10.2010 w acenta są relingi w standardzie. dopiero w kolejnym cenniku (zaznaczonym jako grudniowy nie ma w acenta relingów- nadal to wszystko jest na stronie nissan.pl) więc pora wyjaśnić niescisłości. nawet jest wyszczególniona wszędzie różnica między i-way do acenta gdzie jako jedyne róznice masz nakładki aluminiowe na pedały, koła 18 i nissan conect.więc acenta ma relingi od 2010.a teraz warto się upewnić czy nie miała :(

Edytowane przez yogurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się w specyfikacji euro5 cennik od lipca 2010 oraz w następnym cenniku z 1.10.2010 w acenta są relingi w standardzie. dopiero w kolejnym cenniku (zaznaczonym jako grudniowy nie ma w acenta relingów- nadal to wszystko jest na stronie nissan.pl) więc pora wyjaśnić niescisłości. nawet jest wyszczególniona wszędzie różnica między i-way do acenta gdzie jako jedyne róznice masz nakładki aluminiowe na pedały, koła 18 i nissan conect.więc acenta ma relingi od 2010.a teraz warto się upewnić czy nie miała :(

Proszę upewnić się!

6356_POL J10B_cennik 01072010_EURO5.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że rozmawiamy o zmianach w qashqai+2 :) nie wiem jakie zmiany są w qq bo mam być posiadaczem +2ki

Ja pisałem o zwykłym Qashqaiu, nie +2. Zwykły zawsze miał relingi od wersji I-Way. Co do +2 miałem wrażenie, że każdy miał do tej pory relingi.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do +2 miałem wrażenie, że każdy miał do tej pory relingi.

Dokładnie, wcześniej każda wersja QQ+2, nawet Visia wyposażona była w relingi... Teraz już coś przekombinowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...