Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - aktualności salonowe,


pedro_01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie systemu start-stop to doswiadczylem go w Mercedesie A160 Blue efficiency. Wylaczony od razy manualnie, a potem systemowo. Wg mnie system start-stop "wybija zeby", opcja jego wylaczenia powinna byc obowiazkowa.

Edytowane przez blacksmith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja odebrałem swoją Acentę 1,6 15 pażdziernika i mam w niej już wstawiony nowy panel radia, a w podłokietniku jest też wejście na USB, co od razu wykorzystałem na nowego flasha z plikami mp3. Gra przyzwoicie i zadowolony jestem ponadto z samochodu w 150%. Czytałem posty od czerwca a i tak kupiłem qq bez względu na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja odebrałem swoją Acentę 1,6 15 pażdziernika i mam w niej już wstawiony nowy panel radia, a w podłokietniku jest też wejście na USB, co od razu wykorzystałem na nowego flasha z plikami mp3. Gra przyzwoicie i zadowolony jestem ponadto z samochodu w 150%. Czytałem posty od czerwca a i tak kupiłem qq bez względu na opinie.

Witam,

ja też czekam na odbiór swojej Acenty 1,6. Ale ma być dopiero pod koniec grudnia.

Mam w związku z tym kilka pytaļ, jesli można:

- czy twój egzemplarz jest już w specyfikacji Euro 5?

- czy silnik ma już 117 KM?

- czy jest może mata wygłuszająca pod pokrywą maski silnika?

- czy obserwujesz drobne drzenie pedału gazu podczas przyspieszania, bo ja w egzemplarzu testowym coś takiego zauważyłem.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam zatem na pytania:

1.Zamawiałem Euro 4 ale sprawdzę w dokumentacji czy jest tak w istocie.

2.Z tego co mi wiadomo Euro 5 ma miec 116km.

3.U mnie nie ma takowej maty wygłuszającej maskę silnika.

4.Po przejechaniu zaledwie 800 km nie zauważyłem niczego podejrzanego, nietypowego itp.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez shymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam zatem na pytania:

1.Zamawiałem Euro 4 ale sprawdzę w dokumentacji czy jest tak w istocie.

2.Z tego co mi wiadomo Euro 5 ma miec 116km.

3.U mnie nie ma takowej maty wygłuszającej maskę silnika.

4.Po przejechaniu zaledwie 800 km nie zauważyłem niczego podejrzanego, nietypowego itp.

 

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że wszystko jest OK. Ja po przeczytaniu wielu postów - "za" i "przeciw" temu samochodowi jednak też postanowiłem zaryzykować.

Wersja EURO5 w specyfikacji ma mieć silnik 117KM, nie wiem skąd się wzięły te 2 konie więcej :)

Taka mata wygłuszająca kosztuje około 260 zł - bardzo polecam, w obecnym aucie (Ford Focus II) też sobie dokupiłem i zrobiło się nieco ciszej.

Cieszy mnie, że z tym pedałem gazu jest ok, bo w egzemplarzu którym dwukrotnie jeździłem podczas przyspieszania czułem drgania pedału o dość dużej częstotliwości. Mama nadzieję, ze to jednostkowa sprawa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem posty od czerwca a i tak kupiłem qq bez względu na opinie.

Ja po przeczytaniu wielu postów - "za" i "przeciw" temu samochodowi jednak też postanowiłem zaryzykować.

 

Tyle opini ilu użytkowników, każdy ma zawsze coś do powiedzenia ... dla jednego "szklanka jest do połowy pusta" dla drugiej osoby ta sama szklanka będzie do połowy pełna. W zakupie QQ nie ma ryzyka, ponieważ hmm ... mozna powiedzieć fajne, ładne, bardzo fajne lub bardzo ładne a QQ jest poprostu za***isty (wulgaryzm specjalnie użyty, wrażliwych przepraszam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle opini ilu użytkowników, każdy ma zawsze coś do powiedzenia ... dla jednego "szklanka jest do połowy pusta" dla drugiej osoby ta sama szklanka będzie do połowy pełna. W zakupie QQ nie ma ryzyka, ponieważ hmm ... mozna powiedzieć fajne, ładne, bardzo fajne lub bardzo ładne a QQ jest poprostu za***isty (wulgaryzm specjalnie użyty, wrażliwych przepraszam).

No, więc - w oczekiwaniu na swój egzemplarz - trzymam cie za słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja odebrałem swoją Acentę 1,6 15 pażdziernika i mam w niej już wstawiony nowy panel radia, a w podłokietniku jest też wejście na USB, co od razu wykorzystałem na nowego flasha z plikami mp3. Gra przyzwoicie i zadowolony jestem ponadto z samochodu w 150%. Czytałem posty od czerwca a i tak kupiłem qq bez względu na opinie.

witam

mozna prosic o zdjecia nowego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam dokładnie takie samo radio jakie jest zamieszczone na zdjęciu w poście do którego link podał Jaro73 i TheCrow

Edytowane przez shymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W piątek odebrałem auto. I-way.

Otrzymałem nawigację z kartą 2010 - także pozytywnie. Wiele nie pojeździłem ale wygląda to całkiem nieźle. Nawigacja nie zawodzi.

Brakuje numerów domów w mniejszych miejscowościach, ale cudów się nie spodziewałem.

 

W homologacji mam EURO4 (tak chciałem), ale auto ma wyposażenie jak w EURO5 - łączenie z 18 calowymi felgami którymi zostałem uszczęśliwiony na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto w piątek 05.11.2010r.

W homologacji auto jest EURO4 jak chciałem, ale dostałem np. koła 18 cali, NC z nowym oprogramowaniem itp.

Sądzę, że auto różni się od EURO5 jedynie homologacją (i ceną - zapłaciłem 1000 zł mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W homologacji mam EURO4 (tak chciałem), ale auto ma wyposażenie jak w EURO5 - łączenie z 18 calowymi felgami którymi zostałem uszczęśliwiony na siłę.

 

Kolego,

Czy mam rozumieć, że dostales samochod na kołach 18", choc zamowiles 17"? To byloby juz przegiecie gdyby na siłe w ten sposob uszczesliwiali mając za nic wymagania klienta. W glowie mi sie to nie miesci. Ok, jesli komuś to pasuje i potraktuje to jako prezent, ale nie kazdy bedzie z tego zadowolony. Ja w maju zamowilem tez wersję I-Way, ale specjalnie nie zamawialem dodatkowej opcji felg 18" ze wzgledu na mniejszy komfort jazdy i wieksze koszty ogumienia. Poza tym nie podobają mi sie po prostu takie felgi, w takim rozmiarze. Zle bym sie czul jezdzac z takimi. Mam wersję z napedem 4x4 i wprost nie wyobrazam sobie, ze na pieknych blyszczacych 18-ach wjezdzam sobie w blotko. Czekam, podobno mam lada dzien odbierac. Jesli bedą chcieli mnie wrobic w takie kola to bedzie problem.

 

pzdr

tomski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogumienia, to zostałem poinformowany zawczasu - chciałem trochę pomarudzić, ale auto wygląda pięknie na większych felgach.

Co do komfortu jazdy to nie widzę różnicy - miałem okazję poruszać się autami na 16, 17 i 18-stkach.

 

Napisałes wczesniej, ze zostałes "uszczęśliwiony na siłę", więc pomyslałem, ze jednak nie jestes z tego powodu zadowolony. Teraz, wydaje mi się, piszesz w troszkę w innym tonie... :unsure: No ale mniejsza o to.

 

Tak jak napisalem - co się komu podoba, co kto lubi. Ja mam nadzieję, ze mnie tymi 18-ami nie bedą na siłę uszczęsliwiac.:)

 

Do Admina: ten fragment dyskusji chyba raczej bardziej pasuje do wątku o EURO5 (jest w przyszpilonych) - prośba o przeniesienie tych ostatnich postów o felgach 18".

 

pozdrawiam

tomski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Admina: ten fragment dyskusji chyba raczej bardziej pasuje do wątku o EURO5 (jest w przyszpilonych) - prośba o przeniesienie tych ostatnich postów o felgach 18".

pozdrawiam

tomski

 

proszę ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest różnica miedzy E4 i E5-dane techniczne silnika proszę zobaczyć-diesle mają filtr DPF a benzyna zmienione parametry: 1,6 ma 117 koników nie 115 itd ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest różnica miedzy E4 i E5-dane techniczne silnika proszę zobaczyć-diesle mają filtr DPF a benzyna zmienione parametry: 1,6 ma 117 koników nie 115 itd ;)))

Co do DPF-a to wiadomo. Ale moc silnika - zastanawiam się z czego ona wynika.

 

Bo primo - z tego co wiem moc nie jest jakimś parametrem "stałym" - każdy silnik ma ciut inną charakterystykę. Więc - może różnicy nie ma w niczym?

 

A jak jest, to zapewne tylko w wersji softu - ciekawe czy starsze nissany też można "doprogramować" tak by chodziły jak "nowsze"? Czy są jakiekolwiek różnice sprzętowe w benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DPF-a to wiadomo. Ale moc silnika - zastanawiam się z czego ona wynika.

 

Bo primo - z tego co wiem moc nie jest jakimś parametrem "stałym" - każdy silnik ma ciut inną charakterystykę. Więc - może różnicy nie ma w niczym?

 

A jak jest, to zapewne tylko w wersji softu - ciekawe czy starsze nissany też można "doprogramować" tak by chodziły jak "nowsze"? Czy są jakiekolwiek różnice sprzętowe w benzynie?

 

Jednostka 1.6 została gruntownie przebudowana, między innymi zastosowano po 2 wtryskiwacze na cylinder, przeprojektowano wydech i dodano wykończenie na lustro żeby zmniejszyć tarcie.

 

http://www.andrewnoakes.com/car-news/355-nissan-juke-technical.html

Edytowane przez dravik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W internecie pokazały się pierwsze wizualizacje nowego Qashqai'a, który miałby wejść do sprzedaży w 2013 roku.

 

Nowy Qashqai

 

Osoby francuskojęzyczne mogą śledzić wątek o nowym QQ na jednej z francuskich stron - qashqai passion

 

Pierwsze wrażenia... mocno mieszane.

post-38860-0-33273100-1299578267_thumb.jpg

Edytowane przez else
Uprasza się o wykorzystywanie wyszukiwarki. Temat został połączony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o stylizację z zewnątrz, ciekawe jak będzie wewnątrz i jakie modyfikacje techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomi-ei

Wygląda jak... Toyota!

Takie mam pierwsze skojarzenie jak patrzę na to zdjęcie.

 

dla mnie to podchodzi pod Renault Koleos, aktualna wersja jest ładniejsza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...