Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 wymiana oleju


Gość tjank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed pierwszą wymianą oleju po kupnie auta. 30 000 przejechane. Nie mam kontaktu z I właścicielem. Pytanko czym go zalać? Co polecają ASO? A jak już to syntetyk czy pół syntetyk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam full syntetic i najlepiej 10W. W ASO wcześniej lali 5W ale były problemy z ubywaniem oleju w okresach między przeglądowych. Co do firmy to masz duży wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rodzaj oleju zależy od tego jaki pan mechanik ma akurat w tym dniu humor, czy może instrukcja auta zaleca jakiś konkretny rodzaj oleju ( oczywiście nie mam na myśli producenta , tylko gatunek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

Ja tam leje 5W40, dwa razy zalalem narazie, nie wiem tze niestety na jakim jezdzila wcześniej.

Przebieg mam 115 tys. i do tej pory silniczek pracuje bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmich76

U nas serwis poleca Shell, Castrol lub Texaco 10W40. Ja mam szela i nie bierze ani kropli, a koszt też do zaakceptowania (30zł/l). Do tego wymiana co 15 a nie co 20-30 jak w części innych aut, więc chyba nie ma sensu przepłacać...

Może też być syntetyk 10W60 Shella (cena razy 2).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji są podane dane co do lepkości oleju. Wymogi te spełniaja je wszystkie oleje pół i pełny syntetyc. Przy tak małym przebiegu możesz spokojnie wlać syntetic. Ja ma przebieg prawie 60 tyś., od nowości leje syntetic i nie zamierzam nic zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i kilku moich kumpli lejemy MIDLAND. Jest to jedej z nielicznych olejów rozlewanych tylko przez producenta tj. w tym przypadku przez Szwajcarów.

Poza tym cena oleju jest rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokuj " bo kolega powiedział że koledze sie stało"

Ja na tym oleju i paru moich kumpli na nim jeżdzi.Nawet 2 nissany . Moja almera i kumpla primera TDI Ja na full syntetyku on na semi.Przypadki zatarc silników zdarzały sie równiez na znacznie bardziej rozreklamowanych olejach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła. Złapałem wreszcie na TFN poprzedniego użytkownika. Lał Shell Hellix Full Syntetyk. Wzdrygnął sie na pytanie czy można lać coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmich76

Można, można, a niekiedy trzeba. Moja była od nowości na Castrolu 10W40, więc został półsyntetyk. Ale jak nie bierze i nie ma wycieków to proszę bardzo, może być syntetyk. Tylko o filtrze pamiętaj - musi być oryginał bo ma jakiś zaworek co podnosi ciśnienie, filtron to atrapa przy aucie z łańcuchem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki nissanowski filtr trzeba sobie kupować w ASO Nissana, czy można zamówić u pana Józia??? Kiedyś u pana Józia wymieniałem przednią szybę u Opla. Miał być orginał. Jak już siedziała to okazała się szybą firmy krzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponieważ mam Almerkę na gwarancji to w ASO zakładają oryginały. Natomiast mój ojciec do Primery kupuje jakieś niemieckie po 25 zł. Ilośc podróbek filtrów jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość piotr1310

przy tak małym przebiegu twojego auta powinieneś zalac pełny syntetyk ,ja brykam na oleju 5W-50 Egip jest ok,zresztą to jeden z niewielu który nie jest rozlewany w polsce. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr1310
Jestem przed pierwszą wymianą oleju po kupnie auta. 30 000 przejechane. Nie mam kontaktu z I właścicielem. Pytanko czym go zalać? Co polecprzy tak małym przebiegu twojego auta powinieneś zalac pełny syntetyk , ja brykam na oleju 5W-50 Egip jest ok,zresztą to jeden z niewielu który nie jest rozlewany w polsce. :lol: ają ASO? A jak już to syntetyk czy pół syntetyk???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...