Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samodzielna wymiana żarówki w środkowej lampie stop


Dar1962
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie 18W

Ale jak dasz W16W to też może być,a niebieski się nie połapie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy każdorazowej wymianie żarówki w 3-cim stopie konieczna jest wymiana uszczelki w lampie (jest jednorazowa) - miejcie to na uwadze. Gdy tego nie zrobicie i zostawicie starą/zniszczoną uszczelkę będzie Wam się lała "deszczówka" / woda z myjki spod owej lampy po wewnętrznej szybie prosto do wnęki na koło zapasowe w bagażniku. Wiem co piszę... :) A co do uszczelki - oryginał tylko w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycie pokaże,że Polak da radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycie pokaże,że Polak da radę :D

nie po nazwisku :)

 

i tak, dam radę :) :)

Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyjęcie lampy nie jest trudne ale trzeba to robić ostrożnie i podważać systematycznie w kilku miejscach rozcinając uprzednio piankową uszczelkę jakimś nożykiem introligatorskim (zaczepy lampy - są dwa - umiejscowione są w odległości ok. 2 cm na zewnątrz samochodu patrząc od początku odbłyśnika i ok 2 cm do wewnątrz od śrub mocujących). Nową uszczelkę pod lampę zamówiłem w ASO - koszt ok 20-22 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając jakiś zastępczy materiał (np gumową, elastyczną i niezbyt grubą piankę) można bez problemu dorobić ją we własnym zakresie. Warto też mimo jej wymiany dodatkowo uszczelnić lampę używając np bezbarwnego silikonu sanitarnego. Przywiera (nie przykleja się) do blachy i nie ma obawy o przeciekanie do wnętrza na tylną szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po nazwisku :)

 

i tak, dam radę :) :)

A nie mówiłem! :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem właśnie po wymianie żarówki w dodatkowej lampie stop :thumbsdown:

"Geniusz"z Nissana, który wymyślił "to cudo" powinien dostać niezłego kopa w ...

Zaślepki - "genialny" patent w samochodzie średniej klasy. Są praktycznie jednorazowe. Odkręcenie śrub 10 jest proste.

Porada praktyczna - jeżeli zdejmujecie lampę, gdy temperatura jest dosyć niska to podgrzejcie ją zwykłą suszarką do włosów. Plastik mniej trzeszczy, jest elastyczny i dodatkowo ta cholerna piankowa uszczelka odkleja się łatwiej i w całości.

Wiem, wiem nie każdy ma dostęp do gniazda 230V, ale warto się postarać o chociaż chwilowy dostęp do garażu.

Swoją drogą nie wyobrażam sobie wymiany tej żarówki np. gdzieś na trasie.

Ciekawostka dodatkowa - w angielsko języcznej instrukcji do Note czynność wymiany żarówki dodatkowego światła stop opisana jest jako "skontaktuj się z serwisem". :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nawet podczas demontażu i ponownego montażu lampy udało ci się ocalić w całości tą gównianą uszczelkę, istnieje 99% pewności, że utraciła szczelność. Jeśli po którymś myciu lub obfitym deszczu zauważysz krople wędrujące ku dołowi po wewnętrznej stronie tylnej szyby nie szukaj nawet przyczyny, tylko ponownie demontuj lampę. Ja uszczelniłem skutecznie ją bezbarwnym silikonem

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nawet podczas demontażu i ponownego montażu lampy udało ci się ocalić w całości tą gównianą uszczelkę, istnieje 99% pewności, że utraciła szczelność. Jeśli po którymś myciu lub obfitym deszczu zauważysz krople wędrujące ku dołowi po wewnętrznej stronie tylnej szyby nie szukaj nawet przyczyny, tylko ponownie demontuj lampę. Ja uszczelniłem skutecznie ją bezbarwnym silikonem

Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobni skończy się na wymianie tej uszczelki. A propo uszczelnienia silikonem. Silikon sklei wszystko solidnie więc jak wyjąć lampę przy powtórnej wymianie żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polak musi!Bo Polak potrafi zrobić coś z niczego i to właśnie odróżnia nas od innych nacji...myślenie !

Czasami niekoniecznie w słusznym kierunku,ale to nie boli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :wave: .....pomyślałem o WAS. i zostawiłem folię od oryginalnej uszczelki ( w takim samym kształcie)  - jak coś - to trzeba będzie zeskanować i wrzucić z  miarką obok  do wydrukowania i wycięcia w dwustronnej taśmie :)  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ale na prawdę oryginalna uszczelka kosztuje ok 20 zł więc po co te kombinacje? 

dlatego,że jest marna i nie gwarantuje całkowitej szczelności - a'propos pytania o silikon - użyłem bezbarwnego, sanitarnego, cienką warstewkę - nie przykleja się do blachy - w każdym razie nie przywiera do tego stopnia,że uniemożliwia demontaż. Oczywiście po każdym kolejnym wyciągnięciu z klapy czynność uszczelnienia trzeba powtórzyć

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę o tym jest w dziale TTTM. Jest nawet na stronie 11 opis jak ja to zrobiłem. Na razie nic nie przecieka. Jak zacznie, mam zaprzyjaźnionych lakierników którzy uszczelniali szyby w busach, to coś wymyślą. W każdym bądź razie wymiana żarówki wymaga nowego uszczelnienia obudowy.


Posłuchałem rad poruszanych w kilku działach na temat uszczelki trzeciego  światła stop, że najlepiej kupić w ASO i coś mnie oświeciło.  Zadzwoniłem do serwisu  Pacific Cars w W-wie na Al. Jerozolimskich i na drugi dzień uszczelka  dostarczona przez firmę kurierską była w domu. Zaskoczyło mnie na plus to, że gościu z działu części zamiennych nie miał żadnych oporów żeby zrealizować moje zamówienie. Nawet oddzwonił do mnie po nr vin. Operacja kosztowała 37,45 zł. (Uszczelka 22,45 zł, kurier 15 zł) Gdybym miał jechać 40 km i z powrotem wydałbym więcej. Na razie nie wymieniam, bo jak  napisałem w innym temacie mój patent ''polak potrafi'' jeszcze zdaje egzamin. z tego wynika, że na prawde nie warto bawić się w jakieś silikony taśmy dwustronnie przylepne. Dołączam dwie fotki owego pakunku. Oryginał.

post-50407-0-67970000-1404410175_thumb.jpg

post-50407-0-38574800-1404410201_thumb.jpg

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

 

Ja zakładając tylną lampę stopu przesmarowałem czarnym silikonem i po założeniu dokładnie wytarłem na zewnątrz /czarna karoseria/,tak samo uszczelniłem rowek silikonem pomiędzy szybą a karoserią w górnej części jak zaczęła mi dostawać się woda od góry do kabiny,i spokój.Silikon do tej pory jest w stanie twardego miodu i wszystko jest ok./4 lata/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tak samo uszczelniłem rowek silikonem pomiędzy szybą a karoserią w górnej części jak zaczęła mi dostawać się woda od góry do kabiny,i spokój.

w 99% woda na wewnętrznej powierzchni tylnej szyby pochodzi z nieszczelnej obudowy światła stop i od niej trzeba zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, muszę wymienić żarówki w tylnych bocznych lampach stop. Ile taka wymiana może kosztować w serwisie? Czy będzie tańsza, jeśli będę miał ze sobą nowe żarówki? A jeśli tak, to jakie powinienem kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasadowa 10 ...dwie śruby......wymiana żarówki.......dwie śruby......piwo po wymianie.....koszt "bezcenny"

W serwisie minimum 50 zł robocizna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...