Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Primera p11 2.0 140km z lpg


Gość OLoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No -to była moja pierwsza dłuższa trasa po założeniu LPG więc chciałem jednocześnie sprawdzić ile pali, żałuję że nie wziąłem lapka bo dokładnie bym mapki ustawił (z drugiej strony jechałem sam więc trochę trudno by było), generalnie co zaobserwowałem do 4000 wkręca się tak sobie, potem rakieta :D , no i miałem szarpnięcie przy ok 6000 ale chyba przechodził na PB bo mam tak ustawione w programie (muszę zmienić) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien ciągnąc do odcięcia, bez problemu, jak byś ciągnął na niskich do 4000 to pewnie było by inaczej, a zazwyczaj przy normalnej jeździe zmienia się wcześniej bo nei ma potrzeby wykręcać wyżej, zdejmij przełącznie przy 6000 na PB i jak reduktor będzie dawał radę to będzi egitt, u mnie niestety ZAVOLAK klękał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien ciągnąc do odcięcia, bez problemu, jak byś ciągnął na niskich do 4000 to pewnie było by inaczej, a zazwyczaj przy normalnej jeździe zmienia się wcześniej bo nei ma potrzeby wykręcać wyżej, zdejmij przełącznie przy 6000 na PB i jak reduktor będzie dawał radę to będzi egitt, u mnie niestety ZAVOLAK klękał

 

No właśnie muszę spojrzeć na spadki ciśnienia, reduktor nowy więc może nie będzie najgorzej, muszę jeszcze trochę obniżyć ciśnienie (1,25 Bara)i zobaczymy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No ja się mieszczę w 10L zarówno zima jak i lato.Cykl mieszany

Tyle że ja mam fabryczny LPI Vialle (ciekły)

Różnica praktycznie nie odczuwalna,z tym że jednak Shell VPower robi jednak swoje,ale ogólnie dobry gaz też wpływa na spalanie.

 

Przykład tankowałem na Orlenie do pełna robiłem 100km, i dolewałem wychodziło jakieś 11,5

Dla przykładu teraz,Shell to samo ok,9,5 L

I jeszcze Statoil też ok 10l.podobnie BP,Lotos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

P11.144 2.0 sekwencja - miasto kolo 14 litrow ostatnio w korkach, ale "nowe" autko wiec testowalem i cisnalem, na trasie (100kmh) ostatnio schodzilo do 8,5l i spadalo dalej, ale wjechalem do miasta.

Osobiscie sadze ze w miescie mniej niz 11 nie wezmie, w koncu to 2 litry pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Siemacie Zgromadzeni :-) Odświeżam temat: Kupiona dopiero co P11 lift 2.0 16v kombi w gazie na sekwencji. Dopiero sobie zliczam dane odnośnie eko, nie wiem jeszcze jakie są dopuszczalne wartości. Komp mówi /z przewagą trasy i totalnie lekką nogą 90 - 85 a w porywach nielicznych 120 przy wyprzedzaniu/ 13.3 gazu. Jak muszę po wiosce latać, albo zwiedzamy + trochę trasy to komp mówi 13.5 - 13.6 Wydaje mi się, że bez załadowanej przyczepki jadąc "eko" powinno być jednak mniej. Na benzynie tylko pojeździłem po to, żeby sprawdzić czy to gaz jest powodem delikatnie mówiąc braku wigoru z tych niegdyś 140 koni (nie jest, na benzynie też muszę go prosić o przyrosty na osi..), więc nie mam pojęcia czy na benzynie pali mniej. Bardzo zdziwiłem się, że nie mogę zrobić resetów wskazań kompa, bo co mi powie np. średnia prędkość od a do b w którą wliczone są 

korki i inne zwolnienia. Podobnie ze średnim zużyciem - tempo spadku lub przyrostu średniego spalania zależne jest od "szerokości" pomiaru, czyli na przestrzeni ilu przejechanych kilometrów ten pomiar był przeprowadzany. W większości nawet starszych aut możliwy jest reset ustawień wskazań komputera. Na ile można mu wierzyć? Bo termometr zewn. wg mnie zaniża o ok 2 stopnie - to nie jest mało wbrew pozorom.. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z bardzo praktycznego auta za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wartości można wykasować do zera  ,przytrzymaj dłużej w prawej manetce przycisk od zmiany  wskazań . U mnie  spalanie gazu  według średniego wskazania benzyny pali o dwa litry lpg więcej niż PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>@nice-wawa bardzo dziękuję za wskazówkę, sam do tego nie potrafiłem dotrzeć i szukałem jakiegoś drobiazgu do resetu (jak w audi, albo skodach). Przede mną chwile prawdy.. </p>

<br />

<p>Witam ponownie - dzięki @Nissanmaniak mam bieżące wskazania i trochę mogłem pojeździć. Wygląda to u mnie tak:</p>

<p> </p>

<p>Trasa, przejechane 160km (ale nie autostrada, tylko dk22) z bardzo lekką nogą do 100km/h chwilami a głównie trochę poniżej 90 do tego jakieś czasem zwolnienia 10l</p>

<p> </p>

<p>Miasto, ekodriving dosłownie a nie jestem w stanie zejść poniżej 15,5 (jazda bez klimy). </p>

<p>16,4 teraz mam średnią po mieście.</p>

Edytowane przez Primap11Malbork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...