Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Śruby


robson3231

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie czy (sruby czy nakretki) z felg aluminiowych 17 pasuja do felg stalowych 16, bo jeszcze nie zmieniałem kół z letnich na zimowe.W fiacie brawo miałem dwa komplety śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy (sruby czy nakretki) z felg aluminiowych 17 pasuja do felg stalowych 16, bo jeszcze nie zmieniałem kół z letnich na zimowe.W fiacie brawo miałem dwa komplety śrub.

 

 

do kompletu stalowek dostalem śruby [mam analogicznie 17 lato, 16 zima] są ciut inne ...ale czy te od alu by nie pasowaly .. w sumie nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w salonie przy odbiorze zdjęli firmowe 17-ki i założyli stalowe 16-ki z oponami zimowymi. Nawet nie wiedziałem wtedy, że coś może nie pasować, ale skoro zrobili to w salonie, to znaczy, że pasuje. Przynajmniej teoretycznie, gdyby nie pasowało, to by zrobili to inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kompletu stalowek dostalem śruby [mam analogicznie 17 lato, 16 zima] są ciut inne ...ale czy te od alu by nie pasowaly .. w sumie nie wiem

 

do felg stalowych są inne śruby ( mają inny kąt na stożku ),

przy zastosowaniu śrub od felg aluminiowych do stalówek możemy mieć niespodziankę w postaci poluzowania się śrub co w rezultacie grozi odkręceniem się lub urwaniem koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do felg stalowych są inne śruby ( mają inny kąt na stożku ),

przy zastosowaniu śrub od felg aluminiowych do stalówek możemy mieć niespodziankę w postaci poluzowania się śrub co w rezultacie grozi odkręceniem się lub urwaniem koła...

 

masz racje sruby sa zupelnie inne [wczoraj przelozylem testowo] - ale stalówki da sie przykrecic srubami od alu [odwrotnie nie bardzo, choc dla chcacego :-)))] i nie powinno nic sie poluzować, ukrecic odkrecic odpaść - niemniej jednak wydatek kilkudziesieciu zł na sruby do stalowek jest na tyle niski ze naprawde warto w to zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...