Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

drgania całego samochodu na wolnych obrotach


Gość DANUS

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mój x-trail 2,2 dci z 2004 roku z przebiegiem 167 000 ostatnio zaczoł cały drżeć na wolnych obrotach podczas np. postoju na światłach , a przy ruszaniu na 1 i 2 przy wolnych obrotach szarpie delikatnie jak dodam więcej gazu to przestaje ! czy to już padają wtryski czy może któraś z poduszek pod silnikiem lub skrzynią biegów padła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trudno stwierdzić bez jazdy próbnej. Może to być też uszkodzone koło dwumasowe sprzęgła.

 

jęli było by to koło dwumasowe to było by to odczuwalne podczas zmiany biegów ? chyba że się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jęli było by to koło dwumasowe to było by to odczuwalne podczas zmiany biegów ? chyba że się mylę

 

Witam moim zdaniem jest to poduszka zawieszenia silnika lub skrzynki biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

 

mój x-trail 2,2 dci z 2004 roku z przebiegiem 167 000 ostatnio zaczoł cały drżeć na wolnych obrotach podczas np. postoju na światłach , a przy ruszaniu na 1 i 2 przy wolnych obrotach szarpie delikatnie jak dodam więcej gazu to przestaje ! czy to już padają wtryski czy może któraś z poduszek pod silnikiem lub skrzynią biegów padła ?

 

witam

 

mam podobny problem z moim x-trailem 2,2 dci z 2002roku. Po ostrym ruszeniu ze skrzyżowania zauważyłem, że moje auto całe drży, gdy silnik pracuje na wolnych obrotach. Gdy zwiększam obroty drżenie się zmniejsza lecz nie ustaje. Po podłączeniu do testera, tester wykrył błąd czujnika położenia wału korbowego. Mam pytanie,jak sprawdzić czujnik położenia wału korbowego, czy drżenie jest spowodowane złą pracą tego czujnika, czy tez innymi niedomaganiami.

pozdrawiam jan23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...