Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość odmulacz1
witam!

szukam letnich opon do micry (k12). samochód jest żony, więc użytkowany mało, po mieście i raczej spokojnie. co sądzicie o tym:

http://www.allegro.pl/item584984850_opony_...ynaxer_81t.html

Ja właśnie kupiłem takie( tyle że większe) do swojego i nie narzekam, a zastanawiałem się między Kleberami a Fuldą. Kleber ma moim zdaniem lepszy bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marselus

witam mam pytanie, a mianowicie czy zakładał ktoś opony 205/55R16 do almery n15 z 2000r. Obecnie mam 205/50R16 zastanawiam się czy zmieszczą się a powodem jest kasa, na 55 są o wiele tańsze. Za odpowiedzi dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

:!!: Mam felgi autec 7J ET 38 otw cent 66,1 i nie mieszczą mi się na przedniej osi proszę o pomoc :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakieś opinię na temat ej oponki UNIROYAL RainSport 1 195/55/R15 85 V.

Bełkot z różnych porównywarek itp. jest praktycznie idealną kopią opisu producenta.

Ktoś z osób tu zaglądających może jeździł na tych oponkach nie koniecznie w podanym rozmiarze i coś może o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrexxl
ja na nowych alumach mam założone te opony http://moto.allegro.pl/it...ysylka_0zl.html mieliście może z nimi do czynienia? jak oceniacie? pozdro

 

Ja zakupiłem te oponki u tego usera na allegro. Teraz są jeszcze tańsze. Odnośnie samej transakcji to jestem zadowolony bo na 2 dzien miałem je w domu.

 

Czytałem opinie na temat tych kapci i martwi mnie tylko ścieralność i jazda na mokrym, której generalnie użytkownicy nie chwalą. Ktoś może coś jeszcze o tych bamboszach powiedzieć?

 

ps gwarancja na te kapcie to 3 lata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

:!!: Mam felgi autec 7J ET 38 otw cent 66,1 i nie mieszczą mi się na przedniej osi proszę o pomoc :!!:

Może mają za mało cali i nie wchodzą przez tarcze i zaciski bo przypuszczam że rozstaw śrub jest OK :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cali ma 15 i właśnie nie mieszczą się przez tarcze a dokładnie przez zaciski felga się opiera i nie da się jej przykręcić. Macie jakiś pomysł ?? Podobno można by je roztoczyć ale nie chcę osłabiać felgi. Rozmiar wewnętrzny felgi to 70 mm a jakoś nie umiem zmierzyć ile w obwodzie ma tarcza z zaciskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shym_ON czyzby ktos jakies za duze tarcze wsadzil??

 

Rozmiar wewnętrzny felgi to 70 mm

 

Felgi czy otworu centralnego?? 15" x 2,5 cm = 37,5 cm

 

 

w papierach pisze że jest to środkowy otwór felgi " mittenloch-Φ des Rades in mm 70,0" ale nie centrujący bo ten ma 66,1 "mittenloch-Φ des Rades mit zentrierring : 66,1"

 

a fela nie włazi na piastę bo zawisa na zaciskach z tyłu jest miodzio idealnie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czeka mnie wymiana opon z przodu.

Pierwsze pytanie w gwoli ścisłości :P Jak zmierzyć dokładnie głębokość bieżnika ? licząc całkowitą głębokość czy tylko to co jest powyżej nadlewu (rowka) ?

 

Druga sprawa to wybór dobrych gumek. Zależy mi na odprowadzaniu wody oraz przyzwoitym pokonywaniu zakrętów - jako że ma być to przód.

Spodobały mi się Firehawk TZ300 185/60 R14 - w cenie ~160 zł/szt

Jakieś opinie/kontrpropozycje ? :)

 

Dodam, że rocznie pokonuję ok 30 tys km w cyklu mieszanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fela nie włazi na piastę bo zawisa na zaciskach z tyłu jest miodzio idealnie pasują.

 

A na jakich byla poprzednio felgach??

 

jeździ na stalowych 15" a alusy są zdjete z primery p10 kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne dla mnie to dobre i fajne wygladajce. Mam japonski samochod chce japonskie opony.

Wiec wiadomo co TOYO, T1R albo lepiej R1R.

Nie ma jch w rozniarze 195/60/15 tylko 195/55/15. Czy te 5% to bardzo wplyniue na przeklamania licznika? czy ktos jezdzi primera na takim rozmiarze 195/55/15? Nie jest za nisko?

Parametry nosnosci tez sie roznia, w serii jes 88V a te 195/55 maja 85V.

Czy bedzie jakas strasznie negatywna roznica?

 

Stracisz troche na komforcie jazdy, mniejszy profil a co za tym idzie mniej powietrza miedzy felga a guma spowoduje ze odczujesz troszke bardziej nasze kochane polskie szosy :P bedzie poprostu bardziej twardo.

 

W profilu 55 nie ma zbytnio ciekawego i bogatego wyboru, takze tutaj tylko T1R pozostaje na polu bitwy.

 

Co do licznika. Srednica kol na profilu 55 bedzie mniejsza niz na 60, co za tym idzie kolo bedzie sie szybciej krecic, zas predkosciomierz bedzie dodawac. Przy setce jest to bodajze ok. 3 km/h, takze gdy wskazowka wskazuje 100 kmh my w rzeczywistosci poruszamy sie z predkoscia ok. 97 kmh.

 

Dzieki, jeszcze sprawe przemysle, T1R by byly ok ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni TOYO PXT1R od PX4?

Czy te opony posiadają rant ochronny?

 

Co sądzicie o Bridgestone Potenza RE050A?

 

Czym sie roznia ? bieznikiem :D tak na powaznie, nie jezdzilem na px4 takze nie pomoge, aczkolwiek z wygladu bieznik mi sie nie podoba. Jezeli w oznaczeniu nie ma symbolu 'FR' to takiego rantu opona nie posiada, jednakze od profilu 55 w dol wszystkie oponki juz takowy rant posiadaja (bywaja wyjatki).

 

Co do Bridgstona sa to dobre opony, dobrze kleja na suchej nawierzchni, jednakze chyba nie warte swojej ceny. Spotkalem sie z opiniami ze ze te gumy czesto zabkuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakieś opinię na temat ej oponki UNIROYAL RainSport 1 195/55/R15 85 V.

Powiem Ci, że są to dobre opony, ja mam RainSport 2 205/50/16 i są naprawde super, jestem pewien że narzekał nie będziesz na jedynki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

a ja szukam czegoś w rozsądnej cenie w rozmiarze 185x60x14 i trudno coś dobrać... albo jakieś gówno albo drożyzna... jaki inny popularny i tańszy romiar by wszedł na felgi od GTI ?

jak narazie jedyną sensowną opcją zdają się Multihawki Fireston'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieshaq napisał/a:

Potrzebuję jakieś opinię na temat ej oponki UNIROYAL RainSport 1 195/55/R15 85 V.

 

Powiem Ci, że są to dobre opony, ja mam RainSport 2 205/50/16 i są naprawde super, jestem pewien że narzekał nie będziesz na jedynki ;)

Znalazłem 2 w dobrej cenie także się zdecyduje :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno pytanie? czy przejscie z 195/60 R15 na 195/55R15 nie stworzy klopotu z czujnikami abs??

 

Wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera
a ja szukam czegoś w rozsądnej cenie w rozmiarze 185x60x14 i trudno coś dobrać... albo jakieś gówno albo drożyzna... jaki inny popularny i tańszy romiar by wszedł na felgi od GTI ?

jak narazie jedyną sensowną opcją zdają się Multihawki Fireston'a

 

Hej!

 

bierz te Dunlop

porządna opona i cena ok.

Mam na służbowej fabii i są jednym z niewielu fajnych elementów tego auta :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolf1973

szukam oponek do P12. jak na razie waham się pomiędzy:

 

UNIROYAL RainSport 2

GOODYEAR OPTIGRIP

DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE

 

czy macie jakieś doświadczenie z tymi oponami?

a może polecicie mi jakieś inne, w cenie do 350zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam oponek do P12. jak na razie waham się pomiędzy:

 

UNIROYAL RainSport 2

GOODYEAR OPTIGRIP

DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE

 

czy macie jakieś doświadczenie z tymi oponami?

a może polecicie mi jakieś inne, w cenie do 350zł?

wieshaq napisał/a:

Potrzebuję jakieś opinię na temat ej oponki UNIROYAL RainSport 1 195/55/R15 85 V.

 

Powiem Ci, że są to dobre opony, ja mam RainSport 2 205/50/16 i są naprawde super, jestem pewien że narzekał nie będziesz na jedynki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal27

Mam dylemat przy wyborze opon do primery p11.144 który rozmiar będzie lepszy 195/60R15 czy 205/60R15 czy szersza opona nie będzie ocierać przy maksymalnym skręceniu kół i czy nie pogorszą się właściwości trakcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...