Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wolf i Ulisses, dzięki wielkie.

 

Za wielkich wymagań nie mam, bo autko ma 45 kunia a rozmiar oponek będzie 145/70 R13. Zależy mi na tym, żeby mocno nie hałasowały i dobrze się auto prowadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fred_Flinstone

Jezdze na Yokohama A Drive od dwoch tygodni. Jak narazie odczucia jak najbardziej pozytywne, nie sa glosne, na suchym sie fajnie trzymaja, na mokrym jeszcze nie jezdzilem.Ogolnie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Założyłem niedawno felgi 16' z oponami 195/50R16 do Almery N15. Jakie powinno być ciśnienie powietrza w oponach? Do seryjnych opon 185/65R14 na naklejce na drzwiach podają 2.3 bara przód 2.1 tył. Pompować tak samo??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony do 1.4 (100km)

 

Witam . Na początku chciałem życzyć wesołego kurczaka i mokrego poniedziałku ;P

Przechodząc do tematu .... Sprawiłem sobie na lato aluski Bsa 16" inchów ;] . Nabyłem je wraz z

oponami 205/50/16 (przód) oraz tyl 225/45/16. Stąd wywodzi sie moje pytanie... przednie 205tki chciałem dać na tył, kupić 195/50/16 na przod , 225/450/16 dunlop sp9000 sprzedać . Pytanie to wynika niestety z zauważalnych spadków osiągów . Czy wyżej wspomniana zamiana poprawi osiagi ? mianowicie zamiana 205 --> 195 , oraz 225--> 205 . Wyglą Almery z tyłu na oponie 225 jest cudny ;D .

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do dobrze zorientowanych. Kupiłem do Primy 2szt nowych opon asymetrycznych. Chcę zostawić 2 stare opony, które są w bardzo dobrym stanie, ale są to opony symetryczne kierunkowe. Z tego co się orientuję jak się zmienia 2 opony, nowe opony zakłada się na tył. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć info czy tak samo postępuje się w przypadku gdy na dwóch osiach parami stosuje się stare symetryczne i nowe asymetryczne oponki. Czy ktoś może potwierdzić, że z takim zestawem postępujemy tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nigdzie nie mogę znaleźć info czy tak samo postępuje się w przypadku gdy na dwóch osiach parami stosuje się stare symetryczne i nowe asymetryczne oponki.
Gdzieś słyszałem że połączenie opon asymetrycznych i kierunkowych nie jest dobrym typem połączenia.

GOOD YEAR na swojej stronie nawet przy pewnych typach opon zaznacza ze nie można stosować danego typu opony z innym swoim produktem na jednym pojeździe

(np. ULTRA GRIP 7 I ULTRA GRIP7+).

Z tego co się orientuję jak się zmienia 2 opony, nowe opony zakłada się na tył

To się zgadza lepsze, nowsze opony powinno założyć się na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOOD YEAR na swojej stronie nawet przy pewnych typach opon zaznacza ze nie można stosować danego typu opony z innym swoim produktem na jednym pojeździe

(np. ULTRA GRIP 7 I ULTRA GRIP7+).

Na jednej osi. W jednym pojezdzie mozna: http://www.motostrada.pl/goodyear_ultra_gr...0r14_55131.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś - obejrzałem sobie nowe oponki dokładnie. Są to NOKIAN H - opony asymetryczne i chyba kierunkowe. Jest na nich oznaczenie INSIDE i OUTSIDE - te oznaczenia są dla mnie jasne. Ale zauważyłem też na nich taki symbol auta a na nim literki F i R co sugerowałoby że są to również opony kierunkowe a symbol wskazują kierunek (pierwszy raz taki symbol spotykam - zawsze miałem opony kierunkowe ze strzałką kierunku toczenia). Niestety, jak sobie je ustawie zgodnie z asymetrią (do środka INSIDE w obu oponach) to nie zgadzają mi się na obydwu kierunki F-F i R-R. Czy orientuje się ktoś jak to w końcu jest z tymi asymetrycznymi(chyba kierunkowymi) oponami? Na stronie NOKIAN jest tylko zdawkowe zdanie, że opony należy zamontować zgodnie z symbolami na oponach:< . Nie ma też info, że są to opony kierunkowe - podkreślane jest tylko, że są asymetryczne. Czy sklep internetowy sprzedał mi inteligentnie dwie "lewe" lub "prawe" opony? Czy może ma tak być? Dodam, że nacięcia są leciutko "ukierunkowane" i bardzo ciężko z samego ich kierunku stwierdzić o ich "kierunkowości". Please o jakieś rady bo sam już nie wiem - w necie coś tam znalazłem, ale w odniesieniu do innych opon - jedni twierdzą że nie ma czegoś takiego jak opony "lewe" czy "prawe" w asymetrycznych i niezgodność kierunkowości "ma byc" inni że właśnie jest i oprócz asymetrii ważny jest kierunek przy ich montażu:P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOKIAN H - opony asymetryczne i chyba kierunkowe

Te opony są tylko Asymetryczne.

Ale zauważyłem też na nich taki symbol auta a na nim literki F i R co sugerowałoby że są to również opony kierunkowe a symbol wskazują kierunek (pierwszy raz taki symbol spotykam - zawsze miałem opony kierunkowe ze strzałką kierunku toczenia

Moim zdaniem nie jest to oznaczenie kierunkowości toczenia tylko oznaczenie montażu F- front (przód), R-rear(tył), co też jest dziwne bo jaka może być różnica przód tył :?:

Chyba że chodzi o przeznaczenie i jakaś różnica w konstrukcji opony dla przednio i tylno napędowych. :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okiej - zadzwoniłem do przedsatwiciela NOKIAN na Polskę - może kiedyś się komuś przyda - te opony są tylko asymetryczne i przy ich montażu kierować się należy tylko i wyłącznie oznaczeniami INSIDE, OUTSIDE mimo, że wycięcia na oponach mogą sugerować coś innego - tak ma być i koniec. Pozdrawiam i dzięki za Wasze odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś w Almerce założone opony 195/65R15?

zastanawiam się czy takich nie kupić- są wyraźnie tańsze niż 195/60R15

kupuję Firestone TZ200 i ich ceny to odpowiednio 214 i 242 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. idzie lato a ja już zastanawiam sie nad kupnem opon zimowych i na początku myślałem o takich jak mam na lato czyli 195/60/R15 ale rozwarzam też 185/65/R15. Pierwsze pytanie jest takie , który rozmiar by był lepszy na zime do Primery WP11 kombi? a drugie pytanie czy ktoś na swojej primerce ma Dębice Frigo 2 185/65/R15 i jak te opony się sprawują w zimie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz w sprawie 195/65R15 do Almery

dzwoniłem dzisiaj do sklepu z oponami dowiedziałem się żeby nie kupować takich opon gdyż nie są one przeznaczone do tego samochodu, mogą ocierać w razie wypadku będzie moja wina itp.

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. idzie lato a ja już zastanawiam sie nad kupnem opon zimowych i na początku myślałem o takich jak mam na lato czyli 195/60/R15 ale rozwarzam też 185/65/R15. Pierwsze pytanie jest takie , który rozmiar by był lepszy na zime do Primery WP11 kombi? a drugie pytanie czy ktoś na swojej primerce ma Dębice Frigo 2 185/65/R15 i jak te opony się sprawują w zimie ?

 

Chyba lepiej dołożyć 30-40 zł na sztuce i kupić opony dobrej marki. Z tych dwóch rozmiarów chyba jednak kupiłbym 185/65/R15. Ja za ok 200 zł od sztuki skusiłem się w zeszłym roku na nokiany WRG2 i jestem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . właśnie zakupiłem oponki na zime . zdecydowałem się teraz bo ceny są bardzo atrakcyjne. Zdecydowałem się na Yokohamy W Driwe 185/65R15 robione w Japonii. Trafiły mi się całkiem świeże bo (1908). Cena jaką zapłaciłem to 195zł z założeniem od sztuki. Niedługo zima więc się przydadzą :D;):D Ciekawi mnie rzeźba bierznika bo jest mocno podobna do Continetali TS810 no a te są według testów bardzo dobre więc to podobieństwo jest sporym plusem :) i gwarancja na 3lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj dębicy!

No toś napisał.. może jakieś konkretne uzasadnienie?

Jeżdżę na Dębicy od 5 lat i nie kupię nic innego. Frigo 2 spisuje się świetnie i w zupełnosci wystarcza do jazdy.

 

Z innej beczki - ktoś może powiedzieć cokolwiek o Barum Bravuris? Mam na oku komplet z ub roku w rozsądnej cenie ale nie wiem czy te opony są coś warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś w Almerce założone opony 195/65R15?

zastanawiam się czy takich nie kupić- są wyraźnie tańsze niż 195/60R15

kupuję Firestone TZ200 i ich ceny to odpowiednio 214 i 242 PLN

 

Mam takie opony bo takie przychodza do mojego autka

-na zimę bieżnikowane RIGDON (stosunkowo dobre)

-na lato CEAT (średniej klasy, jak zwykle na mokrej drodze gorzej sie spisują -jakby twardawe)

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 11:22 ]

Aha -jak kupicie opony o niedopowedniej proporcji wymiarów -to będzie wam żle wskazywal proedkosciomierz oraz licznik km.

Proponuej stosowac takie jakie fabryka przeznaczyla (lub stosowne odpowiedniki) do dobrania np na www.opony albo oponeo (żeby srednica całkowita była identyczna jak w kole przewidzianym przez fabryke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj dębicy!

No toś napisał.. może jakieś konkretne uzasadnienie?

Jeżdżę na Dębicy od 5 lat i nie kupię nic innego. Frigo 2 spisuje się świetnie i w zupełnosci wystarcza do jazdy.

 

jednemu wystarcza, drugiemu nie.

na Dębicy Frigo przejeździłem dwa sezony (Skoda Felicia 1,6) i no more! były głośne, piszczały, nie chroniły przed aquaplanningiem i wytrzymały raptem 15tys. km.

czy takie uzasadnienie kolegę satysfakcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - ktoś może powiedzieć cokolwiek o Barum Bravuris? Mam na oku komplet z ub roku w rozsądnej cenie ale nie wiem czy te opony są coś warte.

Jeździłem na nich jeden sezon całkiem niezła opona za rozsądną cenę.

Stabilna przy jeździe w koleinach z wodą, niektórzy twierdzą że głośna ja szczerze nie stwierdziłem zwiększonej głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może się ktoś wypowiedzieć coś na temat marki "Yokohama" ... konkretnie zimówek ? już zakupiłem ale pytam z ciekawości a pewnie i innym się przyda troche informacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fred_Flinstone

Tez jestem ciekawy opinii o Yokohama zimowe. Kupilem letnie , jestem zadowolony na zime bede jakies opony kupował, jakie to niewiadomo narazie, ile zaplaciles za nie i w jakim rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...