Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam musze kupic opony na swoje felgi 17 7,5". I mam teraz pytanie czy na felge o szerokosci 7,5" lepiej dac 215/45 czy moze 225/45. Ja bardziej jestem za 215 tylko nie wiem czy wtedy opona przykryje mi felge. Moze mial ktos na takiej feldze jeden i drugi rozmiar i podpowie jak to wyglada na jednym i na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innej beczki - ktoś może powiedzieć cokolwiek o Barum Bravuris
- ja mam takie i więcej nie kupię. Nie radzą sobie całkowicie na mokrym, wystarczy że jest zwilżony asfalt po deszczu i już łatwo zerwać przyczepność. Na suche dni bardzo dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem!

Firestone Firehawk TZ200 195/60R15

po 230PLN za sztukę

na suchym całkiem dobre i jak dla mnie bardzo ciche- ale porównanie mam tylko z zimowymi - z przodu Dunlop z tyłu Pirelli

Jak przejade troszkę po mokrym to podzielę się spostrzeżeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fred_Flinstone, kupiłem Yokohama W Driwe 185/65R15 cena za sztuke samych opon to 185zł plus po 10zł za wymiane i wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylson ja bym skusił się bardziej w stronę tej 225/45/17. Felga 7,5' może okazać się odrobinę za szeroka dla 215/45. Opony w tym rozmiarze są "niskoprofilowymi" i z zasady produkowane z "rantem" zabezpieczającym krawędź felgi przed uszkodzeniem, jednak mimo wszystko dmuchnął bym na zimne i nałożył szerszą.

U siebie mam felgi o szerokości 7' i do tego oponki 215/45/17. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda, wstawię foto. A tu masz linka, może coś Ci pomoże w podjęciu decyzji: http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys na feldze 7" opone 205/45/16 i takie zestawienie mi sie bradzo podobalo. Teraz mam felge 0,5" szersza (ok 12mm) a opona 215 byla by o 10mm szersza od 205 wiec w teorii powinno byc bardzo podobnie. Chyba najlepiej bedzie jak podjade do jakiejs wulaknizacji i kaze zalozyc sobie jeden i drugi rozmiar i wtedy porownam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomozcie bo już nie mam sily, auto po zmianie na nowe letnie opony 185.55 14 BARUM BRAVURIS na alusach bezczelnie ciagnie na lewo. na debicy frigo o takim samym rozmiarze byl spokoj. auto jechalo prosto. koncowki drazkow byly zmieniane jeszcze na lzimowych oponach i jakos ok bylo. a teraz zeby jechac prosto musze trzymac kierownice w prawo..i mnie to denerwuje zwlaszcza ze smigam glownie po trasach. puszczenie obojetnie czy na autostradzie w niemczech czy u nas skutkuje leceniem auta na lewo. auto dobrze sie tyrzyma drogi, w zakretach, kola byly wywazane z przodu, felgi sa proste..... ale cos lomocze jakos z tylu przy ok 110-130. powyzej zanika.... dlaczego o tak sciaga ? winne sa opony czy jednak meczyc dalej goscia od zbieznosci ? geometria ok, auto bezwypadkowe. na 100 %bo mam prawie od nowosci. :(: moze zamienic opony stronami albo jakos inaczej ? bo koncza mi sie pomysly....

 

 

p.s jakie winno byc prawidlowe cisnienie w oponach 185/55/14 ? dla serii jest 2.3 z przodu 2.0 z tylu chyba.. dla 1 -3 osob a tak zazwyczaj jezdze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomozcie bo już nie mam sily, auto po zmianie na nowe letnie opony 185.55 14 BARUM BRAVURIS na alusach bezczelnie ciagnie na lewo. na debicy frigo o takim samym rozmiarze byl spokoj. auto jechalo prosto. koncowki drazkow byly zmieniane jeszcze na lzimowych oponach i jakos ok bylo. a teraz zeby jechac prosto musze trzymac kierownice w prawo..i mnie to denerwuje zwlaszcza ze smigam glownie po trasach. puszczenie obojetnie czy na autostradzie w niemczech czy u nas skutkuje leceniem auta na lewo. auto dobrze sie tyrzyma drogi, w zakretach, kola byly wywazane z przodu, felgi sa proste..... ale cos lomocze jakos z tylu przy ok 110-130. powyzej zanika.... dlaczego o tak sciaga ? winne sa opony czy jednak meczyc dalej goscia od zbieznosci ? geometria ok, auto bezwypadkowe. na 100 %bo mam prawie od nowosci. :(: moze zamienic opony stronami albo jakos inaczej ? bo koncza mi sie pomysly....

Może któraś z opon nie w tym kierunku toczenia jest założona :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Zakupiłem oponki Toyo T1R rozmiar 195/50/15. Ogólnie oponki super.

Mam pytanko zapomniałem się zapytać w warsztacie jakie ciśnienie powinno być w oponach o profilu 195/50? Wydaje mi się, że większe niż wartości podane na naklejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hansior
Witam.

 

Zakupiłem oponki Toyo T1R rozmiar 195/50/15. Ogólnie oponki super.

Mam pytanko zapomniałem się zapytać w warsztacie jakie ciśnienie powinno być w oponach o profilu 195/50? Wydaje mi się, że większe niż wartości podane na naklejce.

Ja przy 195/50 (też T1R :one: ) z przodu pompuje 2.4 a z tyłu 2.2. Felgi mają 7" szerokości tyle że auto to sunny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dylemat, którą oponkę wybrać? Przeznaczenie: oprócz asfaltów drogi szutrowe i wszelkiej maści gruntówki jakie można spotkać w kraju. Pożądane dobre "trzymanie" na mokrej nawierzchni. Opony w autku do przemieszczania, żadne prawie jak WRC nie wchodzi w rachubę :diabel: Kandydatki w rozmiarze 155/70/R13: :one:

 

UNIROYAL RainExpert

UNIROYAL RALLYE 680

Yokohama A.drive AA01

 

Na razie jestem zdecydowany na RainExpert - zwycięża w moim rankingu dobrej jakości za rozsądną cenę. ;) Może zasugerujecie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedszkolak masz jakieś doświadczenia z jazdy na tych oponach? Ponoć to nowość na rynku i nie ma praktycznych opinii. A te nieliczne, które znalazłem zapewne pochodzą od ludzi, którzy tym handlują. Ponoć oponka ma być b. twarda. Będzie "mały" kontrast po miękkiej yokohamie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amortyzatory Tokico i może to wpływa na to, że nie odczuwam dyskomfortu. samochód prowadzi się jak po sznurku, w szczególności w koleinach. Wydaje mi się, że są to bardzo dobre opona za tę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niedługo przekonam się praktycznie jak zachowuje się auto na tych rumuńskich gumach ;) A co do twardości to oparłem się na opini jakiegoś malkontenta - internauty, który stwierdził, że "nawet na zapałce podskoczy" :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Niedawno nabyłem Almerę N16 1.5 w benzynie i nadszeła chwila i czas najwyższy na zakup nowych opon. I tu pojawia sie problem co wybrać do moich 15 calowych fabrycznych alusów?? może coś poradzicie ? do tej pory latałem na 185/65 R15.

Jakie macie doświadczenia, jaka firmę i jaki rozmiar polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieso, ja osobiście latałem na 195/60 R15 i bardzo dobrze się sprawowały. Moim zdaniem najlepszy rozmiar. Teraz jeżdżę na 205/50 R16 i widać różnicę troszkę podskoczyło spalanie i w koleinach bardziej trzeba uważać,ale na prostej to trzyma się idealnie. Jeżdżę na Goodyaera F1 i nigdy nie miałem innych na lato,zimę,deszcze jak dla mnie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem 195/65/R15 firestone multihawk :D jak narazie jestem zadowolony:D a w zakrętach lubie przygazowac :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostajesz przy alu 15" to najlepszym wyborem będzie 195/60/15. Rozsądny wymiar i umiarkowana cena. A co do marki to ja jak zawsze polecem Uniroyal Rainsport 2. Można je wyrwac za naprawdę fajną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam letnie klebery 185/65 R15 a zimowe Dunlop 185/65 R15. Zimowe musze juz wymienic i zamierzam kupic albo fuldy albo klebery 185/65 R15. Klebery sa bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim, proszę o radę odnośnie opon 215/50/17. Szukam czegos w dobrej cenie i nie hałasującego przy większych prędkościach. Zdaje się na Wasze doświadczenie i proszę o radę co warto kupić. Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim, proszę o radę odnośnie opon 215/50/17. Szukam czegos w dobrej cenie i nie hałasującego przy większych prędkościach. Zdaje się na Wasze doświadczenie i proszę o radę co warto kupić. Dzięki z góry

 

Polecam Kleber Hydraxer - mam takie opony w Avensis o rozmiarze 215/45/17 i po przejechaniu 10.000 km musze przyznac ze to swietne opony za rozsadna cene (425 zl/szt). Dodatkowo maja oslone rantu felgi. Przedtem mialem Dunlopy SP Sport 3000 i nie nie bylem z nich zadowlony - byly za glosne oraz jedna opona kompletnie sie starla po przejechaniu zaledwie 25.000 km.

 

Wczoraj kupilem tez komplet 4 opon do Almery - Debica Furio 185/65/14 po 185zl/szt z zalozeniem i wywazeniem. Do wyboru mialem rowniez Daytony za 170 zl/szt i Barum Bravuris za 205zl/szt.

Zobaczymy czy byl to dobry wybor.

 

[ Dodano: Nie 17 Maj, 2009 10:19 ]

Jeździł ktoś może na oponach :

Kumho KH17 SOLUS 195/60/15 88 V

Fulda CARAT PROGRESSO 195/60/R15 88 V

Te 1 wydają sie być ok w testach ale fulda kusi - z tym że jest wg testów głośna na zewnątrz a nie w środku - jakie są w tej kwesti odczucia uzytkowników P11?

 

 

Doradzam Ci Fulde. W Almerze zony mam Solusy o rozmiarze 185/65/14 i powiem szczerze ze trzeba uwazac na mokrym - raz przelecialem na przeciwna strone drogi, dobrze ze nie bylo tam nikogo :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kleber Hydraxer - mam takie opony w Avensis o rozmiarze 215/45/17 i po przejechaniu 10.000 km musze przyznac ze to swietne opony za rozsadna cene (425 zl/szt).

w internecie sprawdziłem cene dla 215/50/17 => ok. 760 zł za sztukę po 24% rabacie. Qrde trochę drogo, chyba ze masz jakiś namiar na dobre ceny :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kleber Hydraxer - mam takie opony w Avensis o rozmiarze 215/45/17 i po przejechaniu 10.000 km musze przyznac ze to swietne opony za rozsadna cene (425 zl/szt).

w internecie sprawdziłem cene dla 215/50/17 => ok. 760 zł za sztukę po 24% rabacie. Qrde trochę drogo, chyba ze masz jakiś namiar na dobre ceny :027:

 

Zawsze porownuje ceny tutaj;

 

Opony Kleber

 

Ja mam troche inny rozmiar, pewnie dlatego jest az 300 zl roznicy - kupilem dokladnie te - HYDRAXER, zaskoczony jestem roznica ceny - od stycznia podrozaly o prawie 80 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...