Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Trochę ubogi ten kącik ale trudno - odgrzebię.

Mam dziwne zjawisko na Michelin Energy - strasznie piszczą w zakrętach. Takie odgłosy to miałem w Wartburgu na "kartoflakach" ale żeby na normalnym profilu?

Wyjaśnię, że mam podwyższone cisnienie do 2,2 z uwagi na to, że żadko jeżdżę sam.

Opony profil 175/70R13 zużyte ok 70%.

Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
Trochę ubogi ten kącik ale trudno - odgrzebię.

Mam dziwne zjawisko na Michelin Energy - strasznie piszczą w zakrętach. Takie odgłosy to miałem w Wartburgu na "kartoflakach" ale żeby na normalnym profilu?

Wyjaśnię, że mam podwyższone cisnienie do 2,2 z uwagi na to, że żadko jeżdżę sam.

Opony profil 175/70R13 zużyte ok 70%.

Proszę o porady.

 

nie wazne jaka marka rozmiar auto i inne rzeczy, jak jest zla zbieznosc to beda piszczec, z reszta Energy to opony do oszczedzania, czyli maja sie jak najmnej trzymac asfaltu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne zjawisko na Michelin Energy - strasznie piszczą w zakrętach.

Mam to samo na Pirelli P6000 Powergy 195/55/R15. Troche wiocha sie robi jak sie jedzie po zakretach nawet niezbyt szybko. Z tym, ze nie na kazdym piszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
A ja mam inną wadę opony - podczas jazdy buczy. Czy jest to wyłącznie wina opony czy może zbieżność? Koła mam raczej wyważone a oponki to Uniroyal rally 600 cośtam.

 

ja mialem uniroyal 540 i nie dozyly konca bieznika, juz mialem prawie zamowione lozyska a okazalo sie ze to opony tak huczaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną wadę opony - podczas jazdy buczy. Czy jest to wyłącznie wina opony czy może zbieżność? Koła mam raczej wyważone a oponki to Uniroyal rally 600 cośtam.

No wlasnie. Chetnie bym zalozyl jakies kola ktore na 100% nie bucza i sprawdzil. Bo tak troche szkoda wylozyc 1000pln na nowe gumy, a pozniej sie okaze, ze to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, dokładnie.

 

Chociaż ja się kirowałem opisami na www.opony.pl - są wystawiane noty poszczególnym oponom. Natomiast na te uniroyale namówił mnie sprzedawca twierdząc, że będą bardzo OK. No i poza buczeniem nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10

teraz mam zalozone uniroyale 550 i nie narzekam na nie. zobaczymy co bedzie pozniej bo na razie to niecale 10 000 mam na nich zrobione, ale przynajnmiej faktycznie wody to sie nie boja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w życiu bym tego nie powiedział, ale na własnej skórze przekonałem sie i jestem przekonany do przekonywania innych, że Kormoran Impulser b to naprawde dobra oponka (jeszcze nie wierze, że to mówie :D ). Nie piszczy, radzi sobie z kałużami, za to bardzo przyjemnie gwizda przy większych prędkościach. Ciekawe jak to bedzie po dwóch sezonach, ale jak na teraz jest git, jestem super zadowolony, zwłaszcza że kosztowały mnie tylko 100/szt

Aha rozmiar 185/65/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to temat rzeka.

W zależności jaki kto ma portfel takie kupuje. Micheliny dostałem z autem więc nie narzekam - szczególnie, żę są drogie jak jasna cholera. Przednie się kończą a na następny sezon mam Passio i pewnie tak się stanie, że je założę.

Na razie planuję kupić druga parę zimówek D30 bo po paru obrotach na śniegu nabrałem dystansu :)

Cd opinii to radzę nie sugerować się tymi z www.opony czy www.baloon. W zasadzie są tam subiektywne oceny bez podłoża teoretycznego np. za***iste oponki kurna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym i powiem że zastanawiam się czy tego nie zrobić - mam drgania pow. 120 a mój mistrz wulkanizacji rozkłada ręce.

natomiast wycztałem coś bardzo istotnego z czym nie mogłem się zgodzić przy zmianie opon na letnie

 

cyt.[...]Hamowanie odciąża tył samochodu, sprawiając, ze przyczepność kół tylnych spada. Jeżeli samochód znajduje się w zakręcie, kierowca hamuje i auto znajdzie się w strefie rezonansu, łatwo o zarzucenie samochodem. Oznacza to, że przy zbiegu tych okoliczności, zupełnie sprawne amortyzatory, ani hamulce z ABS nie są w stanie uchronić od poślizgu tylnej osi samochodu. W efekcie auto wypada z jezdni. Dodatkowo - większość kierowców przy wymianie opon stara się mieć na kołach przedniej osi opony lepsze. To znaczy, że na kołach tylnej osi opony są gorsze!!!

Kto wie, czy niektóre 'niewyjaśnione' wypadki nie są spowodowane właśnie takim efektem?

Zaleca się zakładanie na tylną oś opon w lepszym stanie, ponieważ poślizg tylnych kół jest bardziej niebezpieczny, niż przednich. [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawil sie ktos z Was w dowazanie kol? Moje niby sa wywazone, ale mam wrazenie, ze cos nie do konca z nimi gra i sie zastanawiam, czy sie na cos takiego nie przejechac.

 

http://www.autobalans.pl/htm/o_dowazaniu.html

Dwa lata temu była akcja Shella przy większych stacjach był namiot w którym przysłowiowy pan Heniek doważał za 5 zł od sztuki koła na aucie. Wtedy jeszcze ujeżdzałem Skode i skusiłem się - mogę powiedzieć że różnica była kolosalna - właśnie przy dużych prędkościach było czuć różnicę - auto szło jak po sznurku. NIestety akcji już nie ma a w "normalnych" warsztatach biorą 20 zł od koła trochę hmm dużo :?

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalski

Jeśli chodzi o opony to z tzw. tanich a dobrych polecają Dayton d 110 poprawiony bierznik w stosunku do poprzednich z koncernu Bridgestone ale ponoc twarde ale i trwałe.

Ja natomiast zauważyłem u siebie z tyłu lekko starty bierznik w starych oponach od wewnątrz i nie bardzo wiem dlaczego!?Może oponki z przodu na tył były założone :-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem w Kato doważanie robi jedna firma 19-25 zł za sztukę koła :shock:

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem w Kato doważanie robi jedna firma 19-25 zł za sztukę koła :shock:

 

Sławek

 

Faktycznie drogo :|

A gdzie bo chociaż na przednie bym się zdecydował 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem w Kato doważanie robi jedna firma 19-25 zł za sztukę koła :shock:

 

Sławek

 

Faktycznie drogo :|

A gdzie bo chociaż na przednie bym się zdecydował 8)

http://www.boma.pl/ jak jedziesz od Katowic na Mysłowice

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma

w mojej N16 kończą się fabryczne Bridgestony 185/65/15 tj mają ok. 4-5 mm.

Chciałbym kupić ciut szersze tj. 195/60/15 pytanko 1: czy to dobry zamiennik, pytanko 2: co polecicie dobrego myślę o Firestone FHSZ 80, Dunlopach SP sport, Continental Conti Premium2, max 300zl/szt. jeżdzę dość ostro szczególnie na suchym.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma

w mojej N16 kończą się fabryczne Bridgestony 185/65/15 tj mają ok. 4-5 mm.

Chciałbym kupić ciut szersze tj. 195/60/15 pytanko 1: czy to dobry zamiennik, pytanko 2: co polecicie dobrego myślę o Firestone FHSZ 80, Dunlopach SP sport, Continental Conti Premium2, max 300zl/szt. jeżdzę dość ostro szczególnie na suchym.

Pozdro

 

Tak to dobry zamiennik :)

Z tych co napisałeś wybrał bym Continental Conti Premium2

Polece jeszcze Nokjany NRHi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem w Kato doważanie robi jedna firma 19-25 zł za sztukę koła :shock:

 

Sławek

 

Faktycznie drogo :|

A gdzie bo chociaż na przednie bym się zdecydował 8)

http://www.boma.pl/ jak jedziesz od Katowic na Mysłowice

 

Sławek

 

Witam.

Jest jeszcze w S-cu firma Deloch. Ja tam u nich wyważałem i doważałem na osi. Proszę do nich numer: 297-93-60. W K-cach też była ta sama firma przy starej drodze na Chorzów zaraz za skrzyżowaniem, jak się na stary "czarny rynek" jechało, po prawej. Też tam przed kilku laty doważałem jak nie było w S-wcu.

 

Katowice - Gliwicka 199 tel. 250-38-19 , 254-37-73.

Ale te dane mogą być już nieaktualne, z tytułu przedawnienia i przebudowy w K-cach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polece jeszcze Nokjany NRHi

 

Ja również. Jeżdżę na nich już drugi sezon i są rewelacyjne! Szczególnie na mokrej nawierzchni. Miałem już różne przygody z kałużami przy dużych prędkościach ale z tymi oponami praktycznie nie wiem, co to aquaplaning...

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...