Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona silnika 1,6


Gość mwylezol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś oglądałem model z silnikiem 1,6. Oczywiście nie ma on osłony, jaką posiadają inne wersje. Jest wręcz "goły". Ale - w silniku tym są wykonane w części górnej takie specjalne otwory gwintowane i - gdy zapytałem sprzedawcę, do czego one służą, to powiedział że można na nich zamontować osłonę silnika. I tu moje pytanie: czy ktoś wie, która z osłon by sie nadawała? Czy z silnika benzynowego 2,0 czy z dielsa? No bo po coś te otwory w obudowie musieli zrobić...

Z osłoną na pewno byłoby jeszcze ciszej, chociaż i tak nie ma źle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś oglądałem model z silnikiem 1,6. Oczywiście nie ma on osłony, jaką posiadają inne wersje. Jest wręcz "goły". Ale - w silniku tym są wykonane w części górnej takie specjalne otwory gwintowane i - gdy zapytałem sprzedawcę, do czego one służą, to powiedział że można na nich zamontować osłonę silnika. I tu moje pytanie: czy ktoś wie, która z osłon by sie nadawała? Czy z silnika benzynowego 2,0 czy z dielsa? No bo po coś te otwory w obudowie musieli zrobić...

Z osłoną na pewno byłoby jeszcze ciszej, chociaż i tak nie ma źle.

Pozdrawiam.

 

HR16DE od Tiida, lub Note 1,6

Sam taką sobie sprawiłem + mata wygłuszająca pod maskę i jest ciszej przy prędkościach autostradowych :D

 

--link--

 

Pozdr.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HR16DE od Tiida, lub Note 1,6

Sam taką sobie sprawiłem + mata wygłuszająca pod maskę i jest ciszej przy prędkościach autostradowych :D

 

--link--

 

Pozdr.

O! To super wiadomość, właśnie mi o coś takiego chodziło. Zainwestuję w te wyciszenia!

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HR16DE od Tiida, lub Note 1,6

Sam taką sobie sprawiłem + mata wygłuszająca pod maskę i jest ciszej przy prędkościach autostradowych :D

 

--link--

 

Pozdr.

 

bardzo ciekawe - na allegro znalazlem jedna oslone silnika za 300 pln - na e-bay jest kilka w podobnych cenach - wielkie dzieki za info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby kolega podać mniej wiecej jaki to byłby koszt ?

 

z góry dziękuję :)

 

Pewnie :)

Uważam, że w ASO jak za takie części - trochę kosmiczny... za samą matę chcieli ode mnie ~600zł, o obudowę silnika w ogóle nie pytałem.

Dobrze, ze jest alternatywa w postaci Allegro, czy Ebay-a. Nie często, ale bywają tam oferty znacznie tańsze. Po co przepłacać...?

Nie pamiętam dokładnie, ale za matę + obudowę silnika zapłaciłem coś ok ~300zł. Mocowania niestety już tylko w ASO ~100zł (za dwie śrubki + dwa gumowe przepusty...NC) <_>

 

Pozdr.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 1 viscie 1.6 mam mate wygluszajaca i oslone ? od czego to zalezy ?

Witam kolegę. Przeszukałem już chyba cały internet i nigdzie nie znalazłem osłony do tego silnika, oczywiście oryginalnej. Czy mógłby Kolega może jakieś zdjęcie wystawić, jak wygląda ta osłona? Na Allegro można spotkać osłonę silnika 2.0 16V benzynowego, czasem nazywana osłoną do silnika 1.6. No, chyba że to są te same osłony?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HR16DE od Tiida, lub Note 1,6

Sam taką sobie sprawiłem + mata wygłuszająca pod maskę i jest ciszej przy prędkościach autostradowych :D

 

--link--

 

Pozdr.

Mam jeszcze pytanie dotyczące tej pokrywy: ile Kolega za nią zapłacił? Pytałem dziś w salonie, to chcieli za ten kawałek plastiku 1500 zł!!! To jakaś przesada. A poza tym: na pierwszym owym ta pokrywa wygląda inaczej niż na zdjęciach... W salonie pytali mnie też o rocznik auta - bo po 2008 r. była jakaś zmiana.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące tej pokrywy: ile Kolega za nią zapłacił? Pytałem dziś w salonie, to chcieli za ten kawałek plastiku 1500 zł!!! To jakaś przesada. A poza tym: na pierwszym owym ta pokrywa wygląda inaczej niż na zdjęciach... W salonie pytali mnie też o rocznik auta - bo po 2008 r. była jakaś zmiana.

Pozdrawiam.

 

zamówiłem dzisiaj na allegro używaną pokrywę z note z gumkami montażowymi i śrubami za 180 PLN + 40 PLN przesyłka kurierska za pobraniem

faktycznie jak dzwoniłem do trzech salonów do działów części to podawali tą samą cenę tzn dokładnie 1582 PLN

( nie spytałem tylko czy to już cena ze śrubami mocującymi, ale przy tej cenie to i tak nie miało znaczenia )

o rocznik auta nie zapytali w żadnym z salonów, czyli pokrywa powinna być taka sama i nie powinno być problemów z montażem,

( ale zobaczymy jak przyjdzie )

 

w salonie nowa mata wygłuszająca pod maskę koszt: ok 260PLN + 13 spinek x 5,50PLN/szt = całkowity koszt około 330PLN

używana na allegro z przesyłką była za coś trochę powyżej 200PLN + spinki koszt jak wyżej ( czyli lepiej kupić nową )

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące tej pokrywy: ile Kolega za nią zapłacił? Pytałem dziś w salonie, to chcieli za ten kawałek plastiku 1500 zł!!! To jakaś przesada. A poza tym: na pierwszym owym ta pokrywa wygląda inaczej niż na zdjęciach... W salonie pytali mnie też o rocznik auta - bo po 2008 r. była jakaś zmiana.

Pozdrawiam.

 

1500 - niezła cena, w życiu bym tyle nie dał za taki kawałek plastiku. :D Pewnie logo Nissan jest takie drogie ;)

Pokrywa wyniosła mnie ~160zł + mocowania w ASO ~100zł

Tak jak pisałem wyżej są dwie opcje do tego samego silnika HR16DE - Tiida 1.6, lub Note 1.6. Obie są inne, ale pasują do uchwytów na kolektorze (foty)

Być może po 2008 jest już tylko jedna (taka jak w katalogu Fast (1 zdjęcie). Co do rocznika i ew. zmian - nie wiem, mój widać w opisie.

 

zamówiłem dzisiaj na allegro używaną pokrywę z note za 180 PLN + 40 PLN przesyłka kurierska za pobraniem

faktycznie jak dzwoniłem do trzech salonów do działów części to podawali tą samą cenę tzn dokładnie 1582 PLN

( nie spytałem tylko czy to już cena ze śrubami mocującymi, ale przy tej cenie to i tak nie miało znaczenia )

o rocznik auta nie zapytali w żadnym z salonów, czyli pokrywa powinna być taka sama i nie powinno być problemów z montażem,

( ale zobaczymy jak przyjdzie )

 

w salonie nowa mata wygłuszająca pod maskę koszt: ok 260PLN + 13 spinek x 5,50PLN/szt = całkowity koszt około 330PLN

używana na allegro z przesyłką była za coś trochę powyżej 200PLN + spinki koszt jak wyżej ( czyli lepiej kupić nową )

 

No to ceny nieźle skaczą. Jak ja się dowiadywałem jakiś czas temu to mata ze spinkami kosztowała ok. 600 (QQ przed FL)

O odbudowę silnika nie pytałem, ale widzę, że moje przypuszczenia co do kosmicznej ceny były uzasadnione ;)

Nie wiem czy ta od Tiida nie wygląda lepiej, ale to już kwestia gustu.

 

Pozdr.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dzisiaj na allegro używaną pokrywę z note za 180 PLN + 40 PLN przesyłka kurierska za pobraniem

faktycznie jak dzwoniłem do trzech salonów do działów części to podawali tą samą cenę tzn dokładnie 1582 PLN

( nie spytałem tylko czy to już cena ze śrubami mocującymi, ale przy tej cenie to i tak nie miało znaczenia )

o rocznik auta nie zapytali w żadnym z salonów, czyli pokrywa powinna być taka sama i nie powinno być problemów z montażem,

( ale zobaczymy jak przyjdzie )

 

w salonie nowa mata wygłuszająca pod maskę koszt: ok 260PLN + 13 spinek x 5,50PLN/szt = całkowity koszt około 330PLN

używana na allegro z przesyłką była za coś trochę powyżej 200PLN + spinki koszt jak wyżej ( czyli lepiej kupić nową )

A to ciekawe, bo ja nie mogłem znaleźć takiej pokrywy. Możesz dać link do tej aukcji? Tak z ciekawości.

 

1500 - niezła cena, w życiu bym tyle nie dał za taki kawałek plastiku. :D Pewnie logo Nissan jest takie drogie ;)

Pokrywa wyniosła mnie ~160zł + mocowania w ASO ~100zł

Tak jak pisałem wyżej są dwie opcje do tego samego silnika HR16DE - Tiida 1.6, lub Note 1.6. Obie są inne, ale pasują do uchwytów na kolektorze (foty)

Być może po 2008 jest już tylko jedna (taka jak w katalogu Fast (1 zdjęcie). Co do rocznika i ew. zmian - nie wiem, mój widać w opisie.

 

 

 

No to ceny nieźle skaczą. Jak ja się dowiadywałem jakiś czas temu to mata ze spinkami kosztowała ok. 600 (QQ przed FL)

O odbudowę silnika nie pytałem, ale widzę, że moje przypuszczenia co do kosmicznej ceny były uzasadnione ;)

Nie wiem czy ta od Tiida nie wygląda lepiej, ale to już kwestia gustu.

 

Pozdr.

No właśnie, na allegro jest taka obudowa do Tiidy 1,6, jak na obrazku. Ale jej geometria, tak na oko jest nieco inna... i jest taka, jak w twoim katalogu. Ale czy ona pasuje?

post-37793-020455600 1288706783_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo ja nie mogłem znaleźć takiej pokrywy. Możesz dać link do tej aukcji? Tak z ciekawości.

 

 

No właśnie, na allegro jest taka obudowa do Tiidy 1,6, jak na obrazku. Ale jej geometria, tak na oko jest nieco inna... i jest taka, jak w twoim katalogu. Ale czy ona pasuje?

 

Wg. mnie będzie pasować :)

To jest obudowa od tego samego silnika HR16DE.

Jak chcesz mieć 100% pewności zapytaj jeszcze w serwisie.

Edytowane przez else
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie będzie pasować :)

Hm, przednia część jest nieco inna. Ale otwory mocujące wydają się te same... no i na tej aukcji brak elementów mocujących. Chyba wybiorę się na giełdę.

 

Wg. mnie będzie pasować :)

To jest obudowa od tego samego silnika HR16DE.

Jak chcesz mieć 100% pewności zapytaj jeszcze w serwisie.

W serwisie to się strasznie zdziwili, że ktoś ma taki problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo ja nie mogłem znaleźć takiej pokrywy. Możesz dać link do tej aukcji? Tak z ciekawości.

 

ja wpisałem do wyszukiwarki allegro: "silnik tiida" oraz "silnik note" i napisałem do 4 sprzedających z zapytaniem ile chcą za samą pokrywę - odpowiedział jeden i od niego właśnie zakupiłem pokrywę od note'a

 

aukcji z samą pokrywa do HR16 nie znalazłem, ale spokojnie trzeba poczekać i napewno ktoś wystawi do sprzedaży, na rynku jest mnóstwo rozbiórkowych nissanów tiida i note z Wielkiej Brytanii, jednak najlepiej jest szukać tak jak napisałem powyżej

===========================================================================================

zamontowałem właśnie pokrywę silnika ( od note - taka sama jak ma else ) czyli pasuje do QQ 1.6 po FL

czy jest ciszej jeszcze nie sprawdzałem...

 

czekam jeszcze na matę wygłuszającą

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem właśnie pokrywę silnika ( od note - taka sama jak ma else ) czyli pasuje do QQ 1.6 po FL

czy jest ciszej jeszcze nie sprawdzałem...

 

czekam jeszcze na matę wygłuszającą

Czy montaż tej pokrywy jest skomplikowany, czy może dziecinnie prosty ... robiłeś to sam ?? Kolejne pytanie czy zamontowanie tej pokrywy samemu nie wpływa na gwarancję ?

Jak sprawdzisz cisze to daj proszę znać czy jest rzeczywiście ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpisałem do wyszukiwarki allegro: "silnik tiida" oraz "silnik note" i napisałem do 4 sprzedających z zapytaniem ile chcą za samą pokrywę - odpowiedział jeden i od niego właśnie zakupiłem pokrywę od note'a

 

aukcji z samą pokrywa do HR16 nie znalazłem, ale spokojnie trzeba poczekać i napewno ktoś wystawi do sprzedaży, na rynku jest mnóstwo rozbiórkowych nissanów tiida i note z Wielkiej Brytanii, jednak najlepiej jest szukać tak jak napisałem powyżej

===========================================================================================

zamontowałem właśnie pokrywę silnika ( od note - taka sama jak ma else ) czyli pasuje do QQ 1.6 po FL

czy jest ciszej jeszcze nie sprawdzałem...

 

czekam jeszcze na matę wygłuszającą

 

Do ew. "testów autostradowych" rzeczywiście musisz jeszcze poczekać przede wszystkim na matę wygłuszającą ;)

Co do efektów:

1). Estetyczny - na pewno :)

2). Akustyczny - to zależy jakie masz oczekiwania?

Mnie osobiście zadowala, jest lepiej, ale cudów się nie spodziewaj ;) QQ benzyna lubi wysokie obroty.

Z tego co słyszałem wersja po FL ma nieco lepiej wygłuszona kabinę?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ew. "testów autostradowych" rzeczywiście musisz jeszcze poczekać przede wszystkim na matę wygłuszającą ;)

Co do efektów:

1). Estetyczny - na pewno :)

2). Akustyczny - to zależy jakie masz oczekiwania?

Mnie osobiści zadowala, jest lepiej, ale cudów się nie spodziewaj ;) QQ benzyna lubi wysokie obroty.

Z tego co słyszałem wersja po FL ma nieco lepiej wygłuszona kabinę?

 

po samej pokrywie silnika wiele się nie spodziewam poza tym tak jak napisałeś, czyli wyglądem :) ,

aczkolwiek w moim poprzednim aucie ( diesel ) jak dołożyłem dodatkową niepalną matę wygłuszającą pod taką pokrywę to efekt był odczuwalny, ale to był diesel, w weekend dodam tą matę pod pokrywę QQ i zobaczymy czy bedzie róznica,

( zaznaczam, że to tylko eksperymentowanie z mojej strony bo i tak 1.6 w QQ po FL jest "bardzo cichy" ;) )

 

dodatkowo pod matę wygłuszajacą można dołożyć samoprzylepne elastyczne maty wygłuszające - bitumiczne, przyklejając je do maski od spodu, to już powinno dać znaczący efekt, maty takie same jak są stosowane przy wygłuszeniu kabiny lub nadkoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po samej pokrywie silnika wiele się nie spodziewam poza tym tak jak napisałeś, czyli wyglądem :) ,

aczkolwiek w moim poprzednim aucie ( diesel ) jak dołożyłem dodatkową niepalną matę wygłuszającą pod taką pokrywę to efekt był odczuwalny, ale to był diesel, w weekend dodam tą matę pod pokrywę QQ i zobaczymy czy bedzie róznica,

( zaznaczam, że to tylko eksperymentowanie z mojej strony bo i tak 1.6 w QQ po FL jest "bardzo cichy" ;) )

 

dodatkowo pod matę wygłuszajacą można dołożyć samoprzylepne elastyczne maty wygłuszające - bitumiczne, przyklejając je do maski od spodu, to już powinno dać znaczący efekt, maty takie same jak są stosowane przy wygłuszeniu kabiny lub nadkoli...

No, to jestem ciekaw wyniku tego "eksperymentu". Daj znać czy jest lepiej :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po ponad godzinie zabawy została zamontowana osłona silnika ( z note'a ) oraz mata wygłuszająca maski ( nowa )

( dodatkowo zostały założone samoprzylepne aluminiowo-bitumiczne maty wygłuszające )

 

podsumowanie kosztów:

1. osłona - 220 PLN z przesyłką ( Allegro )

2. mata wygłuszająca maski + 13 sztuk spinek - 330 PLN ( zakupione w Nissanie )

3. sampoprzylepne maty wygłuszjące aluminiowo-bitumiczne - 2 szt o wym 50cm x 50cm - ok. 60 PLN z przesyłką ( Allegro )

 

montaż więcej niż prosty zarówno osłony silnika ( wkrecić 2 śruby kluczem 10 ) jak i maty maski ( wciśnięcie 13 spinek ),

najwięcej czasu zeszło się z docięciem i naklejeniem mat samoprzylepnych ( około 1 h )

 

czy został osiągnięty oczekiwany ( czytaj: jakikolwiek ) efekt akustyczny sprawdzę jutro :devil:

 

poniżej załączam zdjęcia z całej operacji ;)

post-34954-072525900 1289338787_thumb.jpg

post-34954-011942100 1289338806_thumb.jpg

post-34954-027065200 1289338832_thumb.jpg

post-34954-016712800 1289339086_thumb.jpg

post-34954-052726100 1289339103_thumb.jpg

post-34954-073537000 1289339240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...