Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony do Pathfindera R51 max. rozmiar


Gość zoom2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coopery nie należą do przesadnie głośnych, wg info dają jak dobrze pamiętam 83dB czy jakoś tak. Do porównania dodam iz do plaskaczy szerokie niskoprofilowki mają grubo ponad 70db.

Jak na AT i tak wielgalachne klocki są ciche. Mało tego, są cichsze przy 100km/h a nizeli przy 50-60km/h. Bardzo dużo robi też jakość asfaltu, na jednym są ciche a na innym wyrażnie głośniejsze.

Jedno małe ale, jak każde ATki zaleca się/trzeba co max 15tyś km zamieniać je stronami- ich kierunek toczenia aby nie uległy wyząbkowaniu (efekt piły na klockach) bo wtedy hałas będzie niemiłosierny! Ja tak miałem i musiałem poddać opony szorstkowaniu (robiłem to sam) , a następnie je zamienić (lewe na prawą stronę i odwrotnie) aby ostatecznie się wyrównały podczas jazdy.

Nadal jezdzę na Cooperach, nie zmieniam na zimę. Dają radę i w śniegu i na lodzie, lecz niestety trzeba mieć świadomość iz to nie jest typowa zimówka i zatrzymanie auta trwa trochę dłużej na śliskim.

Latem na suchym asfalcie przyczepność jest b. dobra, hamowałem awaryjnie na maxa z lekko ponad setki- nawet nie załączyło ABSu, przy lifcie 2" przód "zanurkował" i to mocno a gość jadący za mną audicą  zapełnił pampers, bo gdybym profilaktycznie nie uciekł na lewy pas to wjechałby mi w kofer....... Póżniej jechał nie dość ze bardzo spokojnie to jeszcze trzymał odstęp lekko 30 metrowy.. :-)

Na "mokrym" nie ma już tak dobrze.... ale to chyba każdej Atki się dotyczy. Terenowo, na kamieniach czy piachu, błocie robią swoją robotę. 

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coopery dosyć dobrze wytrzymują jazdę po czarnym,  jak na agresywne ATki , masywne klocki zużycie jest na przyzwoitym poziomie. Mam je 4 lata, przejechałem na nich ok 60kkm , poddałem szorstkowaniu w zeszłym roku, obecnie bieżnik ma jeszcze jakieś 11-12mm grubości.

Następne też chciałbym Coopery. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lift 2", lift budy, lekko przyciąć nadkola , do tego zderzaki off road i da się !

tylko czy aby nie trzeba zmieniac przełożenia w dyfrach? ciezko to widzę aby 2.5 dizel uciągnał takie koła w piachu....

ogólnie fanie wygląda na 35"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego napisałem ze cięzko to widzę aby diesel to pociągnął w terenie.... bez zmiany przełożeń w dyfrach się nie da... wersje V6 i V8 w automacie dadzą radę tylko jakim kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wrzucam obiecane zdjęcia Cooperów :) Rozmiar 265/70 R17.

Gdy kurier zrzucił je z paki dostawczaka, pierwszą moją myślą było: o matko... I nie było mi do śmiechu, raczej byłem przerażony konstrukcją bieżnika. Ale już po pierwszych kilometrach zmieniłem zdanie :) 

Jeśli chodzi o jazdę w terenie, to opony szybko się oczyszczają i póki nie zawiśnie spodem, to idzie jak zły. 

Jazda po czarnym tak jak napisał  @KrisT,  zdecydowanie głośniejsze przy prędkościach rzędu 60km/h niż wyższych. W święta zrobiłem trasę 600 km, z tempomatem ustawionym na 130km/h i naprawdę jechało się komfortowo. Oczywiście opony słychać, ale nie jest to mocno uciążliwy hałas. Na suchym trzymają świetnie, na mokrym próbowałem awaryjnie hamować z prędkości 50 i jest naprawdę dobrze. Podsumowując jest to świetna opona uniwersalna od długich tras, po mocno zabłocone dukty, polecam.  No i auto urosło o prawie 5 cm :) 

p2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

p1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako że mam Patka od Listopada nie do końca jeszcze ogarniam sprawy - pytanie - jak jest ze spalaniem na oponach Letnie Vs AT? Ktoś to sprawdzał - tak empirycznie a nie że ktoś gdzieś mówił?

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy jeździe mieszanej miasto i trasa szybkiego ruchu na AT mam wynik między 11 a 12 litrów.

PAT 4 (1).jpg

Edytowane przez Robek46
Załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie gazu na trasie i trochę miasta na Cooperach wyniosło 17,5 litra. Na pełnej butli 70l przejechałem dokładnie 400km. Licząc cenę tankowania LPG  2,09 pln, koszt pokonania 100km wyniósł 36 złotych. Śmiech,  zwlaszcza, że Cooperom bliżej do MTków niż AT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Beast tylko nie zapomnij zmieniać opon aby miały odwrotny kierunek toczenia co 10-15kkm. Bo jak wyząbkuje klocki to się dopiero dowiesz co to znaczy głośne opony.... Hałas, wycie będzie taki iż Twój entuzjazm zrówna się z nienawiścią do tych opona a nawet auta.

Pózniej jedynym wyjsciem będzie szorstkowanie opon bądz zakup nowych. Przerabiałem to.......Coopery mają tendencje do nierównomiernego zużycia.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  jeśli tył się zużyje więcej (oś napędzana) to zamieniamy z przednią po przekątnej. 

a propo gdzie tak mozna w Katowicach pojeżdzić ze masz tak ubłocone autko??:D

Edytowane przez KrisT
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziczyłem na mazowszu jak byłem u rodziny na święta. Niedługo przenoszę się na stałe więc trochę częściej będzie lekki off :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Info dla zainteresowanych. Ostatnio założyłem oponę bfgoodrich AT ko2 265/70 r17. Okazuje się, że bez liftu nie jest źle i jak na razie nigdzie nie obciera. Jedyne czego brakuje to albo dołożę dystans albo felgę z 0ET bo jakoś mam wrażenie, że koła są schowane

patek1.jpg

patek2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...