Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewacz listwy wtryskowe


DINO

Rekomendowane odpowiedzi

za zgodą kolegi z innego forum, caniggia, który jest twórcą, i pomysłodawcą tego patentu, zapodaję schemat podgrzewacza wtryskiwaczy gazowych, działa super, jest lepszy od proponowanych na allegro, największym kosztem są rezystory, ja płaciłem około 15zł za sztukę o ile dobrze pamiętam, bo było to dawno a dopiero teraz poskładałem wszystko w całość, ja w swoim układzie wyeliminowałem termistor na wąż wodny i dlatego też szukam innej możliwości rozłączania podgrzewacza, jak chcę pojeździć na PB, w sumie to nic nie przeszkadza ale po co ma się grzać listwa, w sumie pomysł już jest tylko muszę go wprowadzić w życie i wtedy napiszę co i jak.

wykaz elementów:

2x przekaźnik samochodowy

rezystory: AX50WR 3R3, AX50WR 6R8 można też użyć 2 x AX50WR 4R7

termostat BT-67L050 NC na 50stopni do listwy

bezpiecznik w oprawce, można kupić takie fajne hermetyczne

pasta do procesorów (taka którą się smaruje radiator przed montażem na procku)

jak ktoś ma chęci to naprawdę warto to zrobić i zamontować, teraz u mnie jest temp przełączania na LPG ustawiona na 15st i jest gicior, żadnych kiwnięć i innych przygód, czekam na większe mrozy, teraz jak jadę to przełącza się moment w stosunku do tego co było wcześniej,

schemat_podgrzewania.jpg

P1020593.JPG

P1020594.JPG

P1020595.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dokopałem sie dokładnie w schemat ale 1 przekaźnik jak nie dostanie prądu od elektrozaworu to nie puszcza dalej no chyba że to rozlączający po odpaleniu LPG listwa ma przestać ogrzewać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość bronislawp

Witam i pozdrawiam. Jestem na forum pierwszy raz i proszę o pomoc kupiłek pogrzewacz listwy wtrysku LPG. i teraz mam problem ,pierwszy kupiony podgrzewacz podłączyłem pod prostownik 12,5 V

+do plusa - do minusa podgrzewacz zagżał do 50C, ale sie nie wyłączył prz tej maksymalne temperaturze wię wyłączyłem prostownik ,a podgrzewa jak stygł zupełnie do temperatury około 8 C

włączyłem ponownie prostownik i nic podgrzewacz zimny . na drugi dzień pojechalem do sklepu co kupłem podgrzewacz sprawdzili ze jest zły dano mi nowy.

Przyjechałem do domu podłączyłem jak wyżej + czerwony - czarny do prostownika 12,5V szybko sie nagrzał do maksymalnej temperatury nawet sie wyłączył słychac było takie pyknięcie i woltaż spadł do zera , po wystudzeniu specjalnie go schładzałem podgrzewacz, ponownie podłączyłem pod prostownik i nie działa podgrzewacz.

Bardzo prosze o wyjasnienie mi co robię żle , bo już wstydze się iść do sklepu i wyjasniac ze to nie moja wina.

Przedstawie się mam na imie Bronisław posiadam opla agile z 2000r. na gaz lpg od 2 lat

Jeszcze raz bardzo prosze o odpowiedz bo na elektryce wogóle sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spalasz termistor, nei wiadomo, jak zaczynasz grzac to jest to przy wtrsykach??? czy tak w powietrzu??? aż do wyłączenia??? może tu tkwi problem, do tego po co Ci podgrzewacz??? nie lepiej dać lepsze wtrsyki i miec spokój i oszczędność z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...