Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak kierunkowskazów


dronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z kierunkowskazami, cos pstrykło i spaliło bezpiecznik, po wsadzeniu kolejnego znowu to samo :rolleyes2: odczekałem dzien i pojawiły sie awaryjne i bezpiecznik juz sies nie pali, a wiec pytanie czy jest jeszcze jakis przekaznik osobny do kierunków ??? czy one chodzą na jednym. Prosze o jakies sugestie moze komus sie takie cos trafiło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kierunkowskazami, cos pstrykło i spaliło bezpiecznik, po wsadzeniu kolejnego znowu to samo :rolleyes2: odczekałem dzien i pojawiły sie awaryjne i bezpiecznik juz sies nie pali, a wiec pytanie czy jest jeszcze jakis przekaznik osobny do kierunków ??? czy one chodzą na jednym. Prosze o jakies sugestie moze komus sie takie cos trafiło??

Przetarta wiązka/kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dodam tylko taką małą informację. Mianowicie układ sterowania kierunkowskazami jest monitorowany w jakiś sposób przez dodatkowy czujnik obciążenia tego układu ponieważ po podłączeniu przyczepki do samochodu i podłączeniu jej wtyku do gniazda w samochodzie w momencie włączenia kierunkowskazów mamy dodatkowy sygnał pracy żarówek z głośniczka w liczniku. Bardzo praktyczna sprawa, przypomina żeby przy skręcaniu pamiętać o fakcie holowania przyczepki i mieć na uwadze wszystkie związane z tym ewentualne utrudnienia.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje kolegom za sugestie :) udalo mi sie to naprawic porozkręcałem wszystkie migacze poczscilem z mulo waszystkie kprzewody a wszystko bylo w gniezdzie od podlączenia przyczepki było dopelna załadowane błotem i tam było zwarcie :D jeszcze raz dzieki za odpowiedzi i pozdawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

podepnę się pod temat nie mam awaryjnych ani kierunku jak jeszcze działały to wszystko oprócz tylnego prawego mrugało a potem najpierw straciły się kierunki i następnie awaryjne tak więc nic nie mam na obecną chwile  bezpieczniki dobre ale nic nie cyka czy może ktoś mi podpowiedzieć gdzie się znajdują przekaźniki od kierunków (awaryjnych ) i jak są podpisane samochód to Ford Maverick 94 2.4 benzyna .Z góry dzięki za info .A proszę nie krzyczeć po mnie ale nie znalazłem odpowiedniego tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za co krzyczeć?

Wręcz uznanie Ci się należy, że zdobyłeś się na przeszukanie archiwum a nie od razu nowy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o odpowiedź bo kierunków niema a jutro wyjazd i kiepsko bez kierunków się poruszać po czarnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiem gdzie mniej więcej są przekaźniki ale nie wiem który to jak bym dostał rozpiskę jak który się nazywa to był bym szczęśliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 2,4 95r  jest pod kokpitem tzn. trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą l jest on przymocowany do takiej pionowo umieszczonej blaszanej podpory ...mniej więcej trzeba szukać w miejscu zaznaczonym na focie. Najlepiej włączyć awaryjne i pogmerać łapą po kostkach (przekaźnikach) jakie tam są . U mnie też miałem objawy "Jarek migaczy nie mam "  i okazało się że przekaźnik miał kabelek masy przykręcony do tej "blaszanej podpory" i śrubka się poluźniła .

post-61220-0-74614200-1422660440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to troszkę niżej bo tam są bezpieczniki i kilka przekaźników a i powiedz mi czy pamiętasz który to bezpiecznik od kierunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki to własnie masz niżej (taka klapka 10x8cm) , a przekaźnik kierunków jest wyżej i głębiej pod kokpitem , tzn . u mnie tam jest ale nie wiem czy poprzedni właściciel czegoś nie przerabiał ;) 

 

Co do bezpiecznika , to raczej nie jest on , bo gdyby poszedł bezpiecznik , to miałbyś światła awaryjne , a Ty nie masz ani tego , ani tego , czyli sugeruje to awarię przekaźnika (obstawiam brak masy jak było u mnie ).  Włącz awaryjne , ściągnij ten plastik i pogmeraj tam łapą , jak zaczną świecić awaryjne i usłyszysz , ba nawet poczujesz pstrykanie przekaźnika , to potem to już pestka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Także dołączę się do tematu.

Nie przerywa świecenia kierunkowskazów tylko cały czas świecą, awaryjne to samo. Myślę że to przerywacz kierunków ale nie mogę go znaleźć. Rozkręciłem tą dolną osłonę co na fotografii ale nie wiem który to? ile powinien mieć styków.

W sklepach nie wiedzą jaki ma być trzeba im pokazać to dopasują.

Mogę prosić o dokładniejszą informację jak ktoś wie. :question1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No tak.....tir czyli trasa i remont :) jak w temacie , awaryjne są a kierunki ni huhu.Czy ten przekażnik który cyka przy awaryjnych to też od kierunków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz awaryjne a kierunków niet to rozbierz przycisk od awaryjnych, zaraz przy wtyczce będziesz miał 3 miejsca stykowe zewrzyj je raz em i sprawdz czy masz kierunki :) jak tak to włącznik do wymiany/naprawy a jak nie to szukać dalej :)

 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No i mi też się to przytrafiło.

Były kierunkowskazy i nagle podczas jazdy przestały działać. Awaryjne też.

Potem na chwilę znów zadziałały i po krótkim czasie znów przestały.

Podczas zamykania i otwierania samochodu kierunkowskazy mrugają ale nie działają przy próbie włączenia włącznikiem przy kierownicy oraz włącznikiem świateł awaryjnych.

Jutro muszę zerknąć co się stało. Mam nadzieję, że to jakieś głupstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...