Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

zasłonić chłodnice?? Mixol do ropy.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 muchamati2

muchamati2

Debeściak

• Użytkownicy
  • 286 postów
  • Model:almera N15 2.0siesel, Tino 2.2di 125km
  • Nr rejestracyjny:EKU

Napisano 01 grudzień 2010, 20:26

Witam mam pytanie odnośnie zasłoniecia chłodnicy. Poniewaz rano mi sie długo nagrzewa to myslałem zeby pół chłodnicy załonic jakąś dyktą, czy mozna?? aha i czy przed chłodnicą w tino jest intercooler?? zebym nie zasłonił intercollera.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy dolac mixolu do ropy??? ile na zbiornik??
  • 0

Reklama

#2 Maciek90

Maciek90

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1108 postów
  • Model:Nissan Primera P11 2.0TD, Tino 2.2DI

Napisano 03 grudzień 2010, 20:13

Co do chlodnicy to ja zaslonilem cala. Moj Tino potrafi sie rozgrzewac 20km, a z zaslonieta chlodnica to gora 5 km.

inter cooler jest po prawej stronie jak patrzysz na samochod od przodu, ma wlot obok halogena
  • 0

#3 przemas28

przemas28

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • Model:Micra, Tino
  • Nr rejestracyjny:EPA

Napisano 03 grudzień 2010, 20:44

Zasłonięcie chłodnicy nic nie daje i nie ma nic do rozgrzewania auta. Zimny silnik działa na małym obiegu i dopiero jak osiągnie temperature 90 termostat powoli puszcza wode na chłodnice. Jeżeli tak długo ci się rozgrzewa a zatkanie chłodnicy pomogło wymien termostat 100% jest walnięty.
Co do mixolu to latem jak ktoś chce niech leje, ale jak ktoś widział jaki gęsty jest ten olej w temperaturach -15. Zatanie filtra paliwa murowane, chyba ze bardzo mołą ilośc.
  • 0

#4 darekjw77

darekjw77

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 99 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:tino 2,2 dci
  • Nr rejestracyjny:RJA

Napisano 06 grudzień 2010, 10:35

Witam
mixol lałem kiedyś do zwykłego silnika 1,9 diesel bez turbo w cordobie, ponoć lepsze smarowanie, ale faktycznie jak kolega wyżej napisał przy tak niskich temperaturach to chyba więcej szkodzi niż pomaga, teraz w dci, leje uszlachetniacz STP (niebieski) do diesla i wszystko jest OK!!!, więc moim skromnym zdaniem lepiej uszlachetniacz niż mixol.
  • 0

#5 gast2

gast2

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Model:ALMERA TINO 2,2 DI 2001
  • Nr rejestracyjny:SZA

Napisano 09 grudzień 2010, 10:30

Witam.
Ja leje na zbiornik 100ml Castrol 2T full syntetic .
  • 0

#6 bep

bep

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Primera P11 SE SR20De
  • Nr rejestracyjny:KOS

Napisano 09 grudzień 2010, 22:31

Zasłonięcie chłodnicy nic nie daje i nie ma nic do rozgrzewania auta. Zimny silnik działa na małym obiegu i dopiero jak osiągnie temperature 90 termostat powoli puszcza wode na chłodnice(...)

Teoretycznie, bo rzeczywiście - jest mały obieg i duży obieg, ale trzeba wsiąść pod uwage pęd zimnego powietrza o temp (o tej porze roku) kilka stopni poniżej zera, które opływa silnik podczas jazdy, a to skutecznie wydłuża osiągnięcie temp roboczej silnika. Ja przy poprzednich autach bawiłem się własnie w zasłanianie chłodnicy w celu szybszego nagrzania silnika i tym samym wnętrza (zasłaniałem połowę chłodnicy), natomiast teraz klima idzie na okrągło, więc w zasadzie obojętne mi kiedy się zagrzeje,i zacznie palić "troszkę mniej". :)
  • 0

#7 Tolo74

Tolo74

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1035 postów
  • Model:Tino 2.2
  • Nr rejestracyjny:RM

Napisano 08 styczeń 2011, 06:37

Witam.
Ja leje na zbiornik 100ml Castrol 2T full syntetic .

Popieram -polecam dolewanie w silikiach DI oleju w pelni syntetycznego do paliwa.
  • 0