Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regulacja obrotów Primera P11 98r.


Gość lipek1122

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lipek1122

Witam mam taki problem ze swoją primerą mianowicie wczoraj przeczyściłem silniczek krokowy oraz przepustnice oba były masakrycznie zapchane no ale do rzeczy po wszystkim silnik odpalał nie spadały mu już obroty wiec pomyślałem ze o za***iście będzie okay ale po chwili zaczęły się wachac pomiędzy 1500 a 2000 podejrzewam że chodzi tu o regulacje obrotów jednak z tego co wyczytałem to Primera P11 1.6 16v 98r nie ma regulatora w stylu śrubki tylko jest to sterowane przez komputer i mam własnie takie pytanie nie wiem gdzie z tym jechać i co zrobić

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym czyszczeniu należy robić adaptację. Nie wiem jak dokładnie w tym modelu to wygląda, ale w większości musisz odpalić samochód na benzynie, wyłączyć zbędne urządzenia, poczekać aż samochód zagrzeje się do włączenia wentylatora i wtedy mocno przygazować  (w trakcie podnoszenia się temperatury sterownik będzie się "uczył" jak ma regulować dawki).

 

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, po czyszczeniu przepustnicy w tym samym samochodzie tylko że z 96 roku. Byłem przekonany że właśnie ten problem należy rozwiązać przez komputer. Podjechałem do mechanika, a ten wyregulował obroty przez kręcenie śrubką przy przepustnicy, może przez adaptację też można, ale u mnie to podziałało. Znajduje się ona z prawej strony przepustnicy w miejscu gdzie linka gazu dochodzi do przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...