Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Dwa akumulatory w terrano II

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   PiotrOla

PiotrOla

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 76 postów
  • Flaga:
  • Model:Terrano II
  • Silnik:3.0DiT
  • Nr rejestracyjny:HPN
  • Time Online: 3d 13h 34m 50s

Napisano 10 styczeń 2017, 15:46

To ci powiem, a raczej napiszę, że człowiek do momentu w którym nie zliczy tych wszystkich odbiorników nie zdaje sobie z tego sprawy ile ciągnie prądu z instalacji. Wymieniłeś ok. 16 odbiorników. W Twojej sytuacji osobny układ zasilania akumulatorowego jest niezbędny :D

Słuchaj... Czytałem gdzieś o tym, że masz t-maxa, ale to cholerstwo kosztuje prawie 700zł. Też tyle płaciłeś, czy ja natrafiłem na jakąś wersje pozłacaną z bursztynowymi przyciskami?

• 0

#102 OFFLINE   Radek_sl

Radek_sl

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 107 postów
  • Flaga:
  • Model:D21
  • Silnik:2,4D
  • Nr rejestracyjny:GSL
  • Time Online: 14d 18h 48m 5s

Napisano 10 styczeń 2017, 16:09

To ja jednak pójdę w webasto , tym bardziej że mam brakuje tylko pompy paliwa insteownika. Wyśle do serwisu niech ożywia
  • 0

#103 OFFLINE   PiotrOla

PiotrOla

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 76 postów
  • Flaga:

Napisano 10 styczeń 2017, 17:01

To ja jednak pójdę w webasto , tym bardziej że mam brakuje tylko pompy paliwa insteownika. Wyśle do serwisu niech ożywia

Mając taki zestaw kompletnie bym się nie zastanawiał :)

Ja zakupie podgrzewacz i wykonam kilka testów. To raptem 100zł z racji prostoty konstrukcji urządzenia, więc po testach dam znać czy to się nada, czy nie nada.

• 0

#104 OFFLINE   Radek_sl

Radek_sl

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 107 postów
  • Flaga:

Napisano 10 styczeń 2017, 20:18

Ale możesz kupić tez osobną pompę na 12 v i niech goni, problemem może być wydajność ogrzewacza może nie dam rady.
  • 0

#105 OFFLINE   nissterr

nissterr

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 116 postów
  • Model:R20
  • Silnik:2.7TDI
  • Time Online: 1d 16m 22s

Napisano 10 styczeń 2017, 21:33

Ja swoje kupiłem ze 2-3 lata temu za około 600zł → wersja rozbudowana. Teraz około 660zł.

Jak jedziesz na 18 dni daleko od domu z dzieciakiem to cała ta elektronika potrzebuje ładowania ;)

Ja teraz jestem na etapie poszukiwania webasto suchego → raz by ogrzać zimą rano; dwa by można było spać w aucie bez stresu.

• 0

#106 OFFLINE   Zolwik_Tuptus

Zolwik_Tuptus

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 122 postów
  • Flaga:
  • Model:Terrano 2
  • Silnik:2.7 TDi
  • Time Online: 2d 13h 4m

Napisano 11 styczeń 2017, 09:04

Heh - czyli wszyscy, różnymi drogami idziemy w podobnym kierunku :)

PiotrOla - jak możesz, daj jakiś link do tego urządzenia (myślę, że cena w tym przypadku może być determinująca)

Jak to nie zda egzaminu, to zostaje tylko suche webasto.

Tak czy inaczej drugi akus musi być i z głową podłączone do niego zewnętrzne odbiorniki (a tak naprawdę, to poprowadzona druga instalacja)

• 0

#107 OFFLINE   PiotrOla

PiotrOla

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 76 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 13:01

Przykład:
http://allegro.pl/na...6517614447.html
Nie dawała mi spokoju wątpliwa wydajność urządzenia. Poszperałem na oplowskich forach, oraz audi i coś trafiłem. Faktycznie podobne urządzenia są montowane seryjnie w autach dostawczych. Faktycznie ktoś już z tego korzysta co kryje się pod powyższym linkiem. Faktycznie po raz trzeci urządzenie działa. Du.y nie urywa, ale przyśpiesza grzanie w kabinie i skromnie, bo skromnie ale dogrzewa silnik. Piszą prekursorzy, że ma to sens wtedy, gdy możesz ciągnąć prąd z osobnego aku, bo wydajność podczas grzania świec diametralnie nie spada. Sporo ludzi twierdzi, że to badziewie które nie daje miarodajnych efektów, ale na czym oni to testują, to druga sprawa(małolitrażówki na pizze z altkami po 45A i bez dodatkowego zasiania).
Jak dla mnie wystarczy, by spróbować, porobić zdjęcia, zrobić opis/filmik i przestrzec, lub polecić koleżankom i kolegom z forum :-)
P.s. To wątpliwe 20A na świece jest prawdą. Było kilku niedowiarków i potwierdzili.
  • 0

#108 OFFLINE   Zolwik_Tuptus

Zolwik_Tuptus

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 122 postów
  • Flaga:
  • Model:Terrano 2
  • Silnik:2.7 TDi
  • Time Online: 2d 13h 4m

Napisano 11 styczeń 2017, 13:50

100 zł + drugie 100 (nie chciałoby mi się kompletować okablowania, zresztą pewnie niewiele bym na tym zaoszczędził) to niewielka kwota, a efekt może być ciekawy (ale tak jak piszesz, sens ma przy dwóch akumulatorach) Też się pewnie skusze na to urządzenie.

• 0

#109 OFFLINE   PiotrOla

PiotrOla

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 76 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 15:41

Drugie 100zł, a raczej 50 wydam, ale w elektronicznym gdy będę wiedział, że to u mnie zadziała. Teraz przetne rure małego obiegu, zainstaluje to urządzenie, na zimnym podepne pod drugi aku i będę mierzył temperature + czas.
  • 0

#110 OFFLINE   Radek_sl

Radek_sl

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 107 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 18:51

Ja z kolei zastanawiam sie jeszcze nad tym zeby zamontować na stałe prostownik i gdzieś z tylu auta wystawić wtyczkę. W razie potrzebny tyljo przedłużacz do 230 I.. ....
  • 0

#111 OFFLINE   PiotrOla

PiotrOla

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 76 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 21:00

Tak siedzę, czytam i analizuję. Czy faktycznie da się dorwać sprawne, kompletne, mokre webasto do diesla w kwocie nawet 300zł? Czy to kolejna bajeczka handlarzy? Jeśli tak, to czy jest sens bawić się w przeróżne podgrzewacze 12v, czy nawet 230v? Raczej nie.

Takie webasto z zegarem to dla mnie bezcenna opcja, a 5kW zrobi robotę w 10-15 minut.

Nissterr dla Ciebie suche też napotkałem w takich cenach-niby kompletne.

Radek_sl Ty to już wg masz komfortową sytuację. Uzupełnić zestaw i po sprawie. Musze zwracać jeszcze na coś uwagę poza dedykowanym webasto do diesla? Wydaje mi się, że to samowystarczalny zespół urządzeń potrzebujący 12v i odpowiedniego paliwa. Jeśli jest kompletne, to podejdzie do każdego diesla. Mam racje?

• 0

#112 OFFLINE   nissterr

nissterr

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 116 postów
  • Model:R20
  • Silnik:2.7TDI
  • Time Online: 1d 16m 22s

Napisano 11 styczeń 2017, 22:08

Jak przeglądałem różne portale to takie kompletne i zewnątrz wyglądająca na nie zmęczone to w okolicach 1500 (webasto, ebersprecher).

Tańsze to albo 24v z ciężarówek, albo niekompletne, gdzie po dokupieniu całej reszty brakujących części podobnie wychodziło.

Chyba że masz jakieś lepsze/tańsze portale ogłoszeniowe ;)

Z nowych patrzyłem jeszcze snugger (australijski - tańszy od webasto i ebersprecher) i planar (rosyjski - najtańszy).

A najchętniej to zainstalowałbym kombo - dwa w jednym: klimatyzacja i ogrzewanie postojowe ;p

Musi być analogowe by działało bez żadnych problemów.

Na tej aukcji człowiek sprzedaje webasto mokre wyjęte z terrano 2.7td:

https://www.olx.pl/o...html#f7bc360c42

Użytkownik nissterr edytował ten post 11 styczeń 2017, 22:10

• 0

#113 OFFLINE   PiotrOla

PiotrOla

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 76 postów
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 23:52

No tak. Taniej zejść z 24v na 12v niż kupować transformator z 12v na 24v (gdzieś wyczytałem, że zdarzają się nowe za 60zł, ale nie znalazłem).

Widziałem na allegro ebera z wiązką za ponad 300zł, ale bez zegara, czy innego termostatu-właśnie na 24v.

U Ciebie niezbędny jest pełen zestaw, by myślało za Ciebie. Faktycznie możesz dostać po kieszeni :P

Ja grunt bym dostał nie za drogo mokre webasto, oraz to co naprawdę "niezbędne i niezastąpione" do jego uruchomienia. Reszta mi fruwa. Mogę odpalać z guzika.

• 0