Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 370Z... tu ocena, komentarz, opinie


Gość Kimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad zakupem 370Z z USA. Mam znajomego który ściąga samochody ze Stanów i patrząc na ich ceny może się opłacać kupić uszkodzony i zrobić pod siebie. Wiem, że to zawsze ryzyko, ale przy odpowiednim sprawdzeniu powinno być dobrze. Pytanie tylko jakie uszkodzenia dyskwalifikują egzemplarz? Czy możecie się wypowiedzieć, które części w 370Z są bardzo drogie lub które elementy są trudne do naprawy? Lepiej szukać uszkodzonych tyłem czy przodem? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc jest uderzana przodem, wiec części na przod u handlarzy sa drogie.

Ja wolalbym walnieta, ale nie mocno, centralnie w tyl. Latwiej to naprawic, zeby jakos wygladalo. Z przodem to juz roznie bywa, ale chce podkreslic, ze fachowcem nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobry,

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego auta?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-gt-editionnismokameranavibosebezwypadkowyserwis-asosalon-pl-ID6CKYbj.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 13:53, yak napisał:

Jak chcesz to wrzuć linki tylko działające i zadaj pytania cd Twoich wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Szybkie pytanko. Szukam nismo 370z. Automat manual obojetne mi to, czy fotele recaro wychodzily od 2016 polift? Bo widzialem kilka ogloszen z 2015 a nawet 2014 na mobile de i tez posiadaly fotele recaro.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 18:32, Asesino napisał:

Witam. Szybkie pytanko. Szukam nismo 370z. Automat manual obojetne mi to, czy fotele recaro wychodzily od 2016 polift? Bo widzialem kilka ogloszen z 2015 a nawet 2014 na mobile de i tez posiadaly fotele recaro.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

wiem ze w 2014 na pewno ich nie było, w 2015 już były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siema. Jako początkujący "poszukiwacz" własnej Zetki mam dwa pytania do bardziej ogarniętych użytkowników. Jakie różnice występują między modelami dedykowanymi na rynek europejski, a amerykański (oczywiście z wyjątkiem tego, że większość sztuk z US jest po dzwonie)? Pamiętam, że w przypadku 350Z był to m.in. układ hamulcowy, więc dość istotne. No i drugie pytanie — czy wersja Nismo występowała również ze skrzynią automatyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnych różnic to się nie wypowiem, ale nismo od któregoś roku występowała w wersji z automatem (przynajmniej za oceanem). W stanach większość wersji na aukcjach to bieda edition, ale trzeba szukać pakietów sport/touring - one i miały heble akebono i szpere tak samo jak resztę wyposażenia (nawi etc). Z tego co sie orientuje to miedzy europą, a stanami są róznice, ale to już bardziej detale typu dekiel dyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To sorry, za double posta, ale sam zadam pytanie - czy da radę sprawdzić czy uszczelka magistrali w przedlifcie była wymieniona lub nie bez wyciąganiu motoru? Jak rozumiem, można by manometrem sprawdzić ciśnienie, ale to powie tylko czy ciśnienie jest w normie, bo jak rozumiem papier może jeszcze trzymać, ale kiedy puści to niewiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uszczelki  magistrali są  pod przykręconymi blaszkami wiec jak nie zdejmiesz przedniego dekla i ich nie odkrecisz to się nie dowiesz co jest pod spodem

uszczelki da sie chyba wymienić bez wyjmowania silnika ale trzeba zdemontować sporo rzeczy z przodu . 09m:50s https://www.youtube.com/watch?v=Tp6Y9gbla2sCamera Roll_490E042A-5C30-4E91-B592-85ACC620EB26.JPG

 

Edytowane przez Maxx370
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, w międzyczasie zdążyłem się dowiedzieć, tylko nie napisałem potomnym ;( coobcio opowiada o tym problemie w tym filmie, od ok. 16 minuty widac zdjeta pokrywe rozrzadu (nie wiem czy to sie tak fachowo nazywa) i pokazuje sama uszczelke

 

Jak na moje biedne pojecie o mechanice to żeby sensownie sprawdzić przed zakupem to tylko pomiar ciśnienia oleju, bo ściągąć cały rozrząd i tak jak pisał @Maxx370 wyciągać piec lub męczyć się na piecu raczej nieopłacalna kwestia, aso za sprawdzenie ciśnienia oleju ode mnie zawołało 250 cebulionów. Jak ciśnienie w normie i nie wiadomo czy poprzednik wymienił to bym ten problem zaadresował.

Mam kolejne pytanie - gdzie kupować części oryginalne Nissana? Na stronie nissana nie znalazłem takiej opcji, na allegro parę rzeczy jest pytanie czy macie zaufanych sprzedawców gdzie nie będzie podróbek? Albo jakiś sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę edytować posta, ale sam sobie odpowiem jakby ktoś szukał sklepów w przyszłości

fmic.pl

4turbo.pl

topendpower.pl

zerd.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czesc,

Przymierzam sie do zakupu 370Z Nismo i biore ten konkretny egzemplarz pod uwage: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-nissan-370z-nismo-cesja-leasingu-ID6EeTv0.html

Bede wdzieczny za opinie - moze ktos mial z nim do czynienia lub za ten konkretny okaz.

Czy jest polecany okoliczny serwis na sprawdzenie przed zakupem czy zostaje ASO ? (Katowice lub okolice)

Moze jest rowniez ktos z tej lokalizacji ...aby pomoc w ewentualnych ogledzinach, doradzic itd. ?

 Dzieki,

/Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem nowy na tym portalu nie miałem nigdy nissana a od kilku lat zakochany w  350z.... Byłem nawet 2 testować by mieć wreszcie swój. Do momentu jak minął mnie na trasie 370... Zaczęło się szukanie czytanie oglądanie. Wiem temat pewnie stary ale udzielcie kilku rad przed kupnem... Na co zwrócić uwagę co omijaz z daleka co warte zachodu... To wersja z USA 328 KM seria.. 2017 Screenshot_20211205-074428_OTOMOTO.thumb.jpg.34df95e4ea296e9dd344fe33916a4449.jpgczy jest jakiś problem np. Z homologacją światłami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.11.2021 o 15:34, AndrzejB napisał:

Czy jest polecany okoliczny serwis na sprawdzenie przed zakupem czy zostaje ASO ? (Katowice lub okolice)

Nie wiem kto w katowicach moze sprawdzić, w ASO nie jest takie zle, jezeli serwisowali wcześniej 370.

 

W dniu 5.12.2021 o 17:15, HARRY1000 napisał:

Jestem nowy na tym portalu nie miałem nigdy nissana a od kilku lat zakochany w  350z.... Byłem nawet 2 testować by mieć wreszcie swój. Do momentu jak minął mnie na trasie 370... Zaczęło się szukanie czytanie oglądanie. Wiem temat pewnie stary ale udzielcie kilku rad przed kupnem... Na co zwrócić uwagę co omijaz z daleka co warte zachodu... To wersja z USA 328 KM seria.. 2017 czy jest jakiś problem np. Z homologacją światłami ???

Nie ma problemu, w teorii powinieneś dolożyc czujnik poziomowania xenonu i spryski reflektorów, ale mało kto to robi i podbiją ci bez tego. Generalnie nie ma złych wyborów - bierz to co ci się podoba. Oczywiście ktoś powie, że wersja EU lub sport/touring z usa będzie lepsza, bo większe heble i szpera. Heble można dołożyć, nie jest to tani mod, ale do jazdy torowej i tak będzie trzeba dużo pieniędzy włożyc żeby to auto się nadawało, a do jazdy codziennej mniejsze hamulce też będa OK. Szpera jest spoko do jazdy na co dzień, na tor jest słaba i trzeba ją wymienić i tak. W skrócie - wybierz taka jaka ci się podoba, bardziej oceniaj po stanie tym bardziej jeżeli nie chcesz jeździc po torze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...