Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czego brak Ci w twoim QQ


Gość Leki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może byśmy wpisywali czego najbardziej Ci brakuje w twoim QQ

 

Mnie brakuje popielniczki i schowka na okulary słoneczne

 

 

Okulary chowam do schowka ( w nogach pasażera) w miejscu przeznaczonym na rękawiczki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowka na okulary - 2 pary (w tej chwili mam na desce nad zegarami), podręcznego schowka na środku pod klimą do komórki, biletów, portfela i dokumentów. Lusterko wewnętrzne jak dla mnie, to jest trochę zbyt nisko i zasłania mi szybę bo jestem dość wysoki. Brakuje mi USB w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie, to przyciski sterowania głośnością radia na kierownicy mogłyby się znajdować wyżej, żeby obsługiwać je kciukami. Teraz muszę odrywać rękę od kierownicy, żeby dostać do manipulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najczęściej brakuje... benzyny :lol:

A na poważnie, to uchwytów na reklamówki w bagażniku i podręcznego schowka na okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najczęściej brakuje... benzyny :lol:

A na poważnie, to uchwytów na reklamówki w bagażniku i podręcznego schowka na okulary.

W Oplu Insigni na miejscu kierowcy zamiast rączki uchwytu nad drzwiami jest otwierany schowek na okulary. Może rozstaw śrub pasuje,może jest też tak w innych modelach. Nie jestem pewien czy ostatnia Primera tak jak Opel nie miała schowka w tym miejscu/może ktoś z Forum Primery podpowie- to mogłoby być rozwiązanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak możliwości dokupienia świateł dziennych ( najlepiej diodowych ) przy zamówieniu nowego auta...

 

2. Brak regulacji góra/dół siedzenia pasażera z przodu...

 

3. Brak kierunkowskazów w lusterkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak możliwości dokupienia świateł dziennych ( najlepiej diodowych ) przy zamówieniu nowego auta...

 

2. Brak regulacji góra/dół siedzenia pasażera z przodu...

 

3. Brak kierunkowskazów w lusterkach...

Kierunki w lusterka można dokupić na ebayu - są dwie wersje - albo dokładka na nasze lusterka albo całkowicie nowa osłona (część lakierowana) z wbudowanymi ledami migaczy. Drugie rozwiązanie wygląda jak fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki w lusterka można dokupić na ebayu - są dwie wersje - albo dokładka na nasze lusterka albo całkowicie nowa osłona (część lakierowana) z wbudowanymi ledami migaczy. Drugie rozwiązanie wygląda jak fabryczne.

A czego mnie brakuje?

 

1 - dead lock w zamkach - w wersji z kierownicą po prawej jest to standard.

2 - rozbudowanego komputera pokładowego - z dwoma pełnymi pamięciami kasowanymi niezależnie od siebie, ze spalaniem chwilowym w postaci cyfr, z dobowo kasowanymi przebiegami i spalaniami - jak choćby w Octavii.

3 - wyświetlania treści smsów między zegarami, wskazań nawigacji między zegarami.

4 - świateł dziennych.

5 - możliwości dokupienia jakichkolwiek opcji poza wersjami wyposażenia.

6 - fabrycznego alarmu - w wersji z kierownicą po prawej jest dostępny.

7 - przywiązania do szczegółów - jak podświetlanie klamek wewnętrznych, podświetlanie przestrzeni pod drzwiami po ich otworzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- domykania szyb i automatycznego składania lusterek przy zamykaniu samochodu

- podgrzewania przedniej szyby

- większego schowka w przednim panelu

- zasilania w bagażniku

- "rozsądnego" montażu kratki, by nie oznaczała rezygnacji z 5 miejsca w samochodzie

- wskazań nawigacji na tablicy kierunkowskazów

- conajmniej dwóch liczników średniego spalania - analogicznie jak są 3 kasowalne liczniki kilometrów - mogły by też być powiązane z nimi liczniki średniego spalania/prędkości. I jeszcze lepiej - opcjonalne pokazywanie zużycia paliwa w formie licznika (czyli kasuję licznik, jadę gdzieś i na miejscu widzę że autko zużyło np 13 litrów paliwa - teraz muszę takie coś samemu obliczyć z średniego spalania i przejechanego dystansu.

- kamery cofania jak w x-trailu/murano - z wskazaniami gdzie się wjedzie zależnymi od skrętu kół

- sugestii dotyczących zmiany biegu.

 

z "większych" rzeczy - wydaje mi się że przednia szyba mogła by być trochę wyżej(w sensie cieńszy pasek między szybą a szklanym dachem) - tak stojąc przed światłami często nie widzę ich ani w "dachu" ani w przedniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kolegów pisze o brakującym wyposażeniu które znajduje się w wyższych wersjach.Podzielam zdanie o braku latwo dostepnego schowka na okulary.Bardzo dobrą rzeczą ktorej mi najbardziej brak to ogrzewana przednia szyba , miałem taką w Fordzie Focusie , rewelacja zimą.

Edytowane przez waszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podgrzewanej przedniej szyby (także miałem wcześniej Focusa)

2. Lepszych świateł przednich, może mam źle wyregulowane, ale przy ustawieniu 0 czy nawet 1 nie da się w nocy jeździć (samemu)

3. Lepiej usytuowanych przycisków upuszczających szyby. Praktycznie zawsze intuicyjnie otwieram tylną zamiast przedniej.

4. 2cm szerszego schowka po stronie pasażera - nie wiem kto tak zaprojektował, że nie mieści się tam dokument A4

5. Regulowanych tylnych siedzeń, na dłuższą podróż niezbyt wygodne dla pasażerów.

6. W silniku 1,6 15KM więcej, tylko, że wtedy narzekałbym pewno na większe spalanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

1. Używam okularów korekcyjnych z warstwą "chrom", służą tylko w aucie.

Jak wychodzę, to kładę na osłonie drązka skrzyni biegów, jak wchodzę to zakładam

I jest ok.

2. Okno otwieram tylko sporadycznie (bramki, opłaty), klima na "auto" cały czas

I jest ok.

3. Nie pali nikt w aucie ... i jest ok.

4. Migacze mimo że mają kontrolkę to i tak odbieram "na słuch-przekaźnik"

I jest ok. Umieszczanie w lusterku trakuję jak elegancja<->inaczej

5. Nie traktuję auta jako komputera na kółkach. W pełni wystarcza mi funkcjonalność

taka jaka jest

6. Brakuje mi z lewej strony schowka na np. bilet parkingowe, drobne itp.

Umieszczenie tego po prawej stronie nie jest ok.

7. Brakuje mi częstego uaktualniania mapy w NC

8. Brakuje mi pewniejszej informacji o odleglości zderzaka z przodu do przeszkody

Jeździłem mniejszymi autami i (27 000 km mam już QQ) brak mi jeszcze tego wyczucia

 

Jak widać, nie mam za dużych oczekiwań. Rok minął i nadal mam frajdę z jazdy moim QQ.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi miejsca nad głową pod otwartą klapą bagażnika. Przy częstym podchodzeniu w czapce z daszkiem do otwartego bagażnika zaliczam bezpośredni kontakt czoła z klapą. Na włożenie 4 kól do bagaznika przynajmniej raz zaliczona klapa. A podchodzenie do samochodu jak szpieg/agent to nie to co chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Migacze mimo że mają kontrolkę to i tak odbieram "na słuch-przekaźnik"

I jest ok. Umieszczanie w lusterku trakuję jak elegancja<->inaczej

jp

 

Z tymi migaczami w lusterkach to nie do końca jest tak, że to tylko elegancja.

Auta z takimi migaczami o wiele wcześniej można zauważyć szczególnie kiedy zmieniają pas ruchu, a my jesteśmy np obok takiego auta lub w jego martwym polu. To pozwala nam wcześniej zareagować i nie dopuścić w ostateczności do zajechania nam drogi. Dodatkowym plusem kierunków w lusterkach jest to, że pomagają zmienić pas ruchu w korku, są wyżej umieszczone od kierunków w błotnikach przez co lepiej widoczne.

Naturalnie to samo dotyczy nas kiedy mamy auto z takimi kierunkami tylko w drugą stronę :)

 

Przy okazji brakuje mi jeszcze plus 5-7 cm nad głową...

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi:

1."Drugiego dna" w bagażniku. W poprzednim aucie /Opel Meriva/ między kołem zapasowym , a podłoga właściwą bagażnika był całkiem pojemny schowek z przegródkami-zwany w rodzinie "piwniczką" na wszelkie szpeje niezbędne jak dodatkowe przewody rozruchowe , linka holownicza ,żarówki, apteczka a nawet łańcuchy śniegowe w sztywnym pudełku.

W QQ ratuję się torbami na narzędzia przymocowanymi rzepami i siatką do tylnej ściany oparcia.

2.Dedykowanego pojemnika na zapasowe okulary w zasięgu ręki .

3.Oczywiście miejsca pod podniesioną klapą bagażnika / projektanci mieli chyba tylko ze 150 cm wzrostu/ i rolety a nie sztywnej półki.

4. Systemu wycieraczek z Merivy /wycierały od zewnątrz do środka / W QQ wycieraczka pasażera wraca w moim polu widzenia - zostawia ślady widoczne w świetle innych pojazdów / odbłyski/.Bardzo duże pole szkła nieoczyszczonego.

5.świateł do jazdy dziennej.Przyznaję się bez bicia,że często jeżdzę na pozycjach i ew halogenach przednich przeciwmgielnych -oszczędzając Xenony.

Ogólnie jednak QQ bardzo mi pasuje , sprawuje się bez zarzutu /23k km przebiegu w rok/.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo że nie mam jeszcze auta w garażu ale po obejrzeniu w czwartek auto w tej samej wersji ( moje stało na parkingu pod stertą śniegu, wiec widziałem tylko kolor i felgi - do tego maga brudne) , skapnąłem się że Qashqai nie posiada regulacji wysokości fotela pasażera (choć rzadko jeżdżę po tej stronie dlatego to przeoczyłem) - a zdawało mi się że były wcześniej - da się bez tego przeżyć

 

Gorzej będzie z lusterkiem wstecznym (kabinowym) że nie jest fotochromatyczne (samościemniające), mam to w obecnym aucie i uważam że to jest dobra sprawa i dobrze się sprawuje po mimo że mam fabrycznie przyciemnione szyby, ale wybierałem świadomie auto wiec teraz nie mam co się czepiać - ale bym w kolejne wersji dorzucił.

 

 

Jak by Qashqai miał jeszcze te dwie rzeczy to dla mnie by bylo w 110%, choć i tak obecnie jak ludzie słyszą że bedzie panoramiczny dach, kamera cofania, nawigacja wbudowana, 18" felgi i system bose to już robią wielkie oczy ile on za to zapłacił, a ja jak pomyśle co w nim jest to mi się pojawia lekki uśmiech na twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Po mimo że nie mam jeszcze auta w garażu ale po obejrzeniu w czwartek auto w tej samej wersji ( moje stało na parkingu pod stertą śniegu, wiec widziałem tylko kolor i felgi - do tego maga brudne) , skapnąłem się że Qashqai nie posiada regulacji wysokości fotela pasażera (choć rzadko jeżdżę po tej stronie dlatego to przeoczyłem) - a zdawało mi się że były wcześniej - da się bez tego przeżyć

 

Gorzej będzie z lusterkiem wstecznym (kabinowym) że nie jest fotochromatyczne (samościemniające), mam to w obecnym aucie i uważam że to jest dobra sprawa i dobrze się sprawuje po mimo że mam fabrycznie przyciemnione szyby, ale wybierałem świadomie auto wiec teraz nie mam co się czepiać - ale bym w kolejne wersji dorzucił.

 

 

Jak by Qashqai miał jeszcze te dwie rzeczy to dla mnie by bylo w 110%, choć i tak obecnie jak ludzie słyszą że bedzie panoramiczny dach, kamera cofania, nawigacja wbudowana, 18" felgi i system bose to już robią wielkie oczy ile on za to zapłacił, a ja jak pomyśle co w nim jest to mi się pojawia lekki uśmiech na twarzy

 

Kiedyś lusterko kabinowe było samościemniające i w dodatku ma fajny bajer, pomarańczową diodę

oświetlającą delikatnie drążek zmiany biegów.

Od pewnego czasu zaczęto stosować normalne, ale udało mi się zamienić na poprzednią wersję

jako że zmiana była w realu a w ulotce reklamowej była nadal w wykazie.

Jestem zadowolony że to mam.

 

Pod fotelem pasażera jest szuflada,, bardzo użyteczna

 

jp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak regulacji góra/dół fotela pasażera mimo bogatej wersji samochodu - katastrofa

2. Brak sygnalizacji, że kończy się płyn do spryskiwaczy - takie udogodnienia były już w samochodach z lat 90tych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lusterko kabinowe było samościemniające i w dodatku ma fajny bajer, pomarańczową diodę

oświetlającą delikatnie drążek zmiany biegów.

Od pewnego czasu zaczęto stosować normalne, ale udało mi się zamienić na poprzednią wersję

jako że zmiana była w realu a w ulotce reklamowej była nadal w wykazie.

Jestem zadowolony że to mam.

 

Pod fotelem pasażera jest szuflada,, bardzo użyteczna

 

jp

 

 

 

 

Jak udało Ci się to zrobić ?? ja też bym chciał - Ciekawe ile takie kosztuje normalnie w serwisie bo na portalu internetowym coś 200zł , "zmiana w realu" to co oznacza że salon sam wymienił na własny koszt ??

 

Coś czuje że w pon wyjdę na szajbusa i że mi się w głowie po przewracało, jak zapytam się serwis czy jest taka możliwość żeby mi ściągnęli i założyli hehe, ciekaw jestem czy uwzględnili by mi gwarancje na to jak wszystko przez ASO nissan bym załatwiał. Choć ich słuchając pewnie 1000zł trzeba dać ; / jak za ledy po 300zł powiedziali 1000zł

 

 

 

Regulacje fotela da się przeżyć ale to lusterko mnie trochę hmmm

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

1. Brak regulacji góra/dół fotela pasażera mimo bogatej wersji samochodu - katastrofa

2. Brak sygnalizacji, że kończy się płyn do spryskiwaczy - takie udogodnienia były już w samochodach z lat 90tych...

 

ad.1 albo regulacja albo szuflada.

Nie widzę tej katastrofy, uważam, że znacznie ważniejsza jest szuflada.

Ile razy będę woził pasażera o wzroście powyżej 2 metrów ?

Mój syn (znacznie niższy) i tak (bez potrzeby, z fantazji) jeździ z odchylonym fotelem, pół leżąc.

 

Wskaźnik kończącego się płynu = te żbym chciał

 

jp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...