Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Świeci czerwona kontrolka silnika


Gość jedrek49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam Nissana Primere p12 combi 2003r dci,i zapaliła mi sie czerwona lampka silnika ale nieraz gaśnie,silnik pracuje normalnie,co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Uzupełniając wątek:

P12 1,9 dci,,

Oobjaw uszkodzenia:

- po odpaleniu silnika zapaliła się czerwona lampka. Po wyłączeniu silnika niestety nie było reakcji rozrusznika

 

Przyczyna:

- uszkodzony kabel masy przy silniku

 

Naprawa:

- wyjęcie akumulatora

- demontaż podstawy akumulatora

- odkręcenie śruby od silnika (klucz 13)

- zarobienie kabla masy

- złożenie

 

Silnik odpala, wszystko działa, lampka czerwona silnika nie pali się

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam umnie pojawiły się następujące objawy któregoś wilgotnego wieczoru zapaliła się żółta kontrolka od błędu która Wgl.nie wplywala na pracę silnika natomiast od niedawna miałem taką sytuację że na zimnym silniku paliła się czerwona kontrolka silnika i po rozgrzaniu silnika nawet minimalnie wystarczyło zgasci auto, odpalić i wszystko było ok, lecz ostatnio podczas jazdy gdy wykonałem uprzednia czynność zauważyłem spadek mocy w swojej primerce 1.9dci 120km i pojawienie się na desce rozdzielczej czerwonej kontrolki, pojawiała się i znikala a wraz z nią Moc silnika, aż do wczoraj gdy zawitała tam na stałe i mam wrażenie jak bym jeździł zwykłym wolnossakiem bez turbo.na środę jestem umówiony do mechaniora i zobaczymy co mi powie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sama czerwona kontrolka silnika w 1.9dCi (bez żółtej) może skazywać na dwa problemy:

- obecność wody w filtrze paliwa

- problem z obwodem świec żarowych

Ten drugi pasuje do Twojego opisu: na zimnym silniku gdy jest problem z podgrzaniem komory spalania przez świece żarowe może pojawić się czerwona kontrolka silnika. Gdy ten się rozgrzeje świece żarowe nie biorą udziału w ponownym rozruchu więc kontrolka może zgasnąć.

Najlepiej byłoby się podłączyć komputerem i odczytać błędy z ECU - znacznie uprościło by to analizę problemu.

Edytowane przez Pixel81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewalem świece żarowe ale zostają jeszcze dwie kwestie do rozwiązania, gdy już odbiorę auto od mechanika to pochwalę się co było :)

 

 

 

 

 

No dobrze jeszcze nie odebrałem auta od mechanika ale generalnie wyszło że egr jest do wymiany i tak jak było wspomniane powyżej dwie świece żarowe padły więc zmienię już cały komplet, jest jeszcze jedna dość nie typowa sprawa mianowicie palący się czerwony check mimo że po podpięciu się do kompa nie pokazuje żadnych błędów, może to te świece które jeszcze nie zostały wymienione, a jak nie to nie mam pojęcia.

Edytowane przez Dramo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...