Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana filtra kabinowego


cosmo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to na błąd Francuzów przy pisaniu instrukcji.

To jest nawet wbrew logice bo parownik czyli ta część układu, która odbiera ciepło znajduje się za filtrem, od strony kabiny. Natomiast świeże powietrze trafia do "centralki klimatyzacyjnej" od strony podszybia, jest zasysane przez dmuchawę i poprzez filtr a następnie parownik i dalej nawiewy powietrza dostaje się do kabiny.

 

Wg tej francuskiej instrukcji powietrze powinno być wydmuchiwane z kabiny przez podszybie na zewnątrz a tak przecież nie jest :)

Zobacz tu jest schemat układu wentylacji z Qashqaia J10 (instrukcja serwisowa Nissan):

 

 

post-89979-0-30719200-1493638872_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj u mechanika. Wymiana 2 minuty bez odkręcania pedałów.

 

Zdjęcie osłony, zdjecie zaślepki, wymiana filtra i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechanika. Wymiana 2 minuty bez odkręcania pedałów.

 

Zdjęcie osłony, zdjecie zaślepki, wymiana filtra i finito.

Witam

Tak z ciekawości czy wiesz jak ten filtr jest tam włożony prawdopodobnie tak pozginany że nie pełni swojej roli - też tak miałem po wizycie u mechanika. Jak wyjąłem go do następnej wymiany już sam to widziałem jak pełnił swoją rolę i jak przepuszczał śmieci do wentylacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potwierdzam uwagi Kolegi powyżej. Nierealne jest prawidłowe włożenie nowego filtra bez odkręcenia pedałów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potwierdzam uwagi Kolegi powyżej. Nierealne jest prawidłowe włożenie nowego filtra bez odkręcenia pedałów.

 

Pozdrawiam.

Dowiemy sie za rok.

 

Mechanik był pewien swego. Trzeba go ścisnąć na środku przy wkładaniu i powinien sie wyprostować. Zobaczymy.

 

tu jest filmik  z takiej wymiany

 

Edytowane przez macabro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...