Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Jakie sprzęgło polecacie LUK czy VALEO?


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jakie sprzęgło jest wg Was lepsze, proszę o dyskusję merytoryczną, bez gdybania.

 

 

Właśnie kroi mi się wymiana i niewiem na jakie się zdecydować , koszt Valeo około 730zł komplet.

 

Dodatkowo, czy są różne rodzaje sprzegiel do tego silnika? Mialem kiedys mazde z takim silnikiem, kupilem zestaw do tego motoru i okazalo sie ze nie pasuje, czy tu tez moze tak byc?

 

Widze np. tu (reklama off) -

 

http://www.czesci24.pl/szczegoly/889266/zestaw-sprzegla-nissan-primera-kombi-wp12-0302

http://www.czesci24.pl/szczegoly/893324/zestaw-sprzegla-nissan-primera-kombi-wp12-0302

 

ze sa dwie rozne srednice 215 i 220mm w tym samym okresie produkcji do tego samego silnika..

 

VIN: SJNTBAP12U0030810

 

Jest ktos z Was w stanie mi pomoc w tym temacie?

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Twojego modelu występuje jeden rodzaj sprzęgłą

z valeo nr. V826441

z luka nr. L622303900

z sachs nr. 3000951180

z tymi średnicami to jest tak że masz podawaną średnicę doisku i tarczy

przy sprzęgle valeo jest to ta sama czyli 215 dla docisku i tarczy,sachs robi tak samo

przy luku masz odpowiednio 220 docisk i 215 tarcza

oba sprzęgła pasują (kwestia wykonania producenta)

ja osobiście polecam valeo (tylko nie to koreańskie)

szkoda że nie masz silnika 2.0 bo mam takie sprzęgło z valeo i mi zalega

myślę że pomoglem

Pozdrawiam

Edytowane przez jswistow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne, pomogles. Gdyby byl 2.0 bralbym od Ciebie, mam takie zalegajace od mazdy 626 IV 1.8 wiec znam ból.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg? Ślizga się już? Pytam sie bo mnie to też czeka w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta znośne za wymianę, kwestia tylko kupna sprzęgła jutro sprawdzę co mój kolega mi poleca i dam info

 

Polecili mi taki zestaw:

tarcza Exedy

docisk Aisin

łożysko NTN

 

koszt całkowity ok. 480-490 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali Ci najtansze zamienniki chyba, Oskar daj sobie spokoj i kup Valeo przynajmniej bedziesz mial czyste sumienie. Do silnika zawsze staralem sie wkladac oryginalne czesci i jeszcze zle na tym nie wyszedlem.

 

Upewnijcie mnie sprzeglo w oryginale, ktore siedzi w naszych primerach to Valeo?

 

Moj kolezka kiedys wsadzil zamiennik sprzegla i dziwnym trafem bardzo szybko mu sie zużyło..

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Exedy potentat Japoński jeśli chodzi o sprzęgła - niekwestionowany lider sprzęgieł sportowych i wyścigowych.

tak samo firma AISIN (też z Japonii) która jest dostawcą na pierwszy montaż dla takich marek jak Toyota (80% nowych pojazdów), Mitsubishi, Suzuki, Honda, Nissan i inne.

 

poczytaj na internecie, nie są to tanie zamienniki

 

ps. Valeo nie jest lekarstwem na wszystko, tak samo jak słyszę, że klocki hamulcowe to tylko FEBI, są inne firmy które produkują też bardzo dobre części, które o dziwo są montowane oryginalnie w nowych autach i to japońskich

 

Jeszcze dodam odnośnie firmy NTN – czołowy producent japoński na świecie specjalizujący się w produkcji łożysk

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac troche inne fora, moze to i dobry wybor ale wiekszosc poleca na odwrot, tarcza aisin a docisk exedy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest sprawą indywidualną ale nie powiesz już, ze to jakieś tanie zamienniki ? ;)

 

Firmy są renomowane a dobre części to podstawa jak wspomniałeś

a na ile tobie wystarczą to kwestia jak się obchodzisz ze sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowią : zwracam honor

:P

 

a czy Twoj dostawca wysyla za pobraniem i moze wystawic fakturke? :)

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiada normalny sklep (fizycznie i internetowy) info wysłałem Tobie na skrzynkę

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jak w temacie, jakie sprzęgło jest wg Was lepsze, proszę o dyskusję merytoryczną, bez gdybania.

 

 

Właśnie kroi mi się wymiana i niewiem na jakie się zdecydować , koszt Valeo około 730zł komplet.

 

Dodatkowo, czy są różne rodzaje sprzegiel do tego silnika? Mialem kiedys mazde z takim silnikiem, kupilem zestaw do tego motoru i okazalo sie ze nie pasuje, czy tu tez moze tak byc?

 

Widze np. tu (reklama off) -

 

 

 

VALEO albo Aisina polecam.

 

https://www.sprzegla24.pl/sprzegla-nissan-primera/5379

Edytowane przez Stratusome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założonego AISINa i dobrze się jeździ, chyba OEMowo był LUK bo takie zostało wyjęte jako  stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odgrzany kotlet...A przy jakim przebiegu wyciągaliście i jak wyglądało?

U mnie teoretycznie 230k km, gość mówił że spoko by było jeszcze ale jak już jest rozkręcone wszystko to się decydowałem na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...