Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

bagażnik na rowery a belki nissanowskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   undefine

undefine

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 143 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:QQ 1.6 I-way
  • Nr rejestracyjny:PO
  • :

Napisano 04 styczeń 2011, 23:30

Robiłem dziś trochę porządków w garażu i m.in. dotarłem do bagażników rowerowych(automaxi axis - coś takiego http://allegro.pl/ba...1380148647.html) i belek na relingi jakie dostałem w nissanie.

I... z głupia frant - przymierzyłem do siebie... a potem jeszcze raz... i okazało się że nie pasuje. Belki za szerokie - brakuje ok pół centymetra by klamry "objęły" belki.

Miał ktoś podobny problem? Co z tym zrobić? Zmiana belek na węższe a obecne na allegro? Zmiana bagażników rowerowych a obecne na allegro? Coś innego?
  • 0

Reklama

#2 OFFLINE   Synkro

Synkro

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 660 postów
  • Model:Qashqai TEKNA 2.0 dci ALL MODE 4x4
  • Nr rejestracyjny:K4 SHKAI
  • Time Online: 2m 26s

Napisano 05 styczeń 2011, 01:00

Robiłem dziś trochę porządków w garażu i m.in. dotarłem do bagażników rowerowych(automaxi axis - coś takiego http://allegro.pl/ba...1380148647.html) i belek na relingi jakie dostałem w nissanie.

I... z głupia frant - przymierzyłem do siebie... a potem jeszcze raz... i okazało się że nie pasuje. Belki za szerokie - brakuje ok pół centymetra by klamry "objęły" belki.

Miał ktoś podobny problem? Co z tym zrobić? Zmiana belek na węższe a obecne na allegro? Zmiana bagażników rowerowych a obecne na allegro? Coś innego?

Ja radzę kupić coś odpowiadającego klasie auta a zatem i belek. Jeśli jeździsz autem za 80 tysiaków to trochę bez sensu oszczędzać 150 zł bagażniku rowerowym. To moja opinia.
Temat przerabiałem u siebie. Ostatecznie kupiłem genialne uchwyty rowerowe MONT BLANC Barracuda. Nowe można dostać za 280 zł za sztukę. Ja kupiłem prawie nówki po 200 zł za sztukę. Są super ergonomiczne, rower stoi w nich pewnie jeszcze przed zapięćiem głównego uchwytu. Wszystko jest solidne i działa idealnie tak jak powinno. Bagażnik do belek montuje się na wsuwki lub na obejmy, wszystko jest odpowiednio regulowane.

Użytkownik Synkro edytował ten post 05 styczeń 2011, 09:29

• 0

#3 OFFLINE   undefine

undefine

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 143 postów
  • Model:QQ 1.6 I-way
  • Nr rejestracyjny:PO
  • :

Napisano 05 styczeń 2011, 08:34

Ja radzę kupić coś odpowiadającego klasie auta a zatem i belek. Jeśli jeździsz autem za 80 tysiaków to trochę bez sensu oszczędzać 150 zł bagażniku rowerowym. To moja opinia.

a czy ja gdzieś oszczędzałem? ;) maxicosi jako jedna z niewielu firm produkowała listwy do focusa(egzotyczne uchwyty do mocowania). Więc bagażnik rowerowy z rozpędu kupiłem też maxicosi. A sam focus(nowy) - kosztował ciut wiecej niż 80k ;)

Temat przerabiałem u siebie. Ostatecznie kupiłem genialne uchwyty rowerowe MONT BLANC Barracuda. Nowe można dostać za 280 zł za sztukę. Ja kupiłem prawie nówki po 200 zł za sztukę. Są super ergonomiczne, rower stoi w nich pewnie jeszcze przed zapięćiem głównego uchwytu. Wszystko jest solidne i działa idealnie tak jak powinno. Bagażnik do belek montuje się na wsówki lub na obejmy, wszystko jest odpowiednio regulowane.

dzięki - rozejrzę się :)
  • 0

#4 OFFLINE   Synkro

Synkro

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 660 postów
  • Model:Qashqai TEKNA 2.0 dci ALL MODE 4x4
  • Nr rejestracyjny:K4 SHKAI
  • Time Online: 2m 26s

Napisano 05 styczeń 2011, 09:29

a czy ja gdzieś oszczędzałem? ;) maxicosi jako jedna z niewielu firm produkowała listwy do focusa(egzotyczne uchwyty do mocowania). Więc bagażnik rowerowy z rozpędu kupiłem też maxicosi. A sam focus(nowy) - kosztował ciut wiecej niż 80k ;)

Przepraszam, większość markowych bagażników z wyższej półki cenowej ma regulowany sposób montażu do belek bazowych, stąd wyszedłem z założęnia, że ten który posiadasz jest raczej tym tańszym. Może rzecz w tym, że powinieneś do montażu użyć wsuwek zamiast obejm???
  • 1

#5 OFFLINE   staaasiu

staaasiu

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 40 postów
  • Model:NAVARA V6
  • :

Napisano 04 luty 2012, 10:05

Witam serdecznie.

Mam takie pytanie: posiadam oryginalnie zamontowany bagażnik dachowy na Nissanie Navara z 2011 roku (mam na myśli te rury wzdłuż dachu oraz cieńsze poprzeczki). Posiadam mocowanie do nart firmy Thule i nie bardzo jest możliwość zamontowania takowego sprzętu na tym bagażniku. Thule montuje się na kazdm jednym bagazniku w innych autach poprzez wsuwanie w belki aluminiowe, a na belki stalowe zakłada się takie metalowe uchwyty (jesli ktoś wie o czym mówie i miał styczność). Tutaj w nawarze nie da się tego zrobić ze względu na konstrukcję tych belek.

Czy mial ktoś podobny problem?? Czy da się jakośc połaczyć elementy wyposażenia Thule z tym oryginalnym bagaznikiem Nissana ?? W salonie coś wspominano o adapterze na te belki ale nie potrafili czegoś takiego znaleść może ktoś z forumowiczów coś słyszał i chciałby pomóc.

pozdrawiam :)
  • 0

#6 OFFLINE   Author53

Author53

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 644 postów
  • Model:QQ I-Way 2.0, 140KM, 4x4 Czarna perła
  • Nr rejestracyjny:DL
  • Time Online: 10h 26m 57s

Napisano 04 luty 2012, 10:52

Witam serdecznie.

Mam takie pytanie: posiadam oryginalnie zamontowany bagażnik dachowy na Nissanie Navara z 2011 roku (mam na myśli te rury wzdłuż dachu oraz cieńsze poprzeczki). Posiadam mocowanie do nart firmy Thule i nie bardzo jest możliwość zamontowania takowego sprzętu na tym bagażniku. Thule montuje się na kazdm jednym bagazniku w innych autach poprzez wsuwanie w belki aluminiowe, a na belki stalowe zakłada się takie metalowe uchwyty (jesli ktoś wie o czym mówie i miał styczność). Tutaj w nawarze nie da się tego zrobić ze względu na konstrukcję tych belek.

Czy mial ktoś podobny problem?? Czy da się jakośc połaczyć elementy wyposażenia Thule z tym oryginalnym bagaznikiem Nissana ?? W salonie coś wspominano o adapterze na te belki ale nie potrafili czegoś takiego znaleść może ktoś z forumowiczów coś słyszał i chciałby pomóc.

pozdrawiam :)

Sądzę że bez zdjęć trudno będzie cos poradzic bo nadal nie wiadomo jakie masz belki poprzeczne :). Co do bagazników Thule to sa różnego rodzaju adaptory i uchwyty do różnych belek itd. Jesli nie znajdziesz tego czego szukasz na poniższej stronie (Link) zadaj im pytanie.

http://www.taurus.in...-3-default.html#

Pozdrawiam

Użytkownik Author53 edytował ten post 04 luty 2012, 10:55

• 0