Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

[P12] Wymiana lusterka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kuziemek

kuziemek

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 12 styczeń 2011, 21:57

Ostatnio zahaczyłem lusterkiem no i pękło... niestety. Dokładnie chodzi o lusterko prawe zewnętrzne w samochodzie Nissan Primera 2004. Spory wybór jest na allegro, zastanawiam się tylko, czym mogą różnić się lusterka w wersji europejskiej i angielskiej? Dodam, że mój samochód był produkowany w Anglii.

Druga sprawa, czy ktoś wymieniał lusterko w p12? Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki.
  • 0

Reklama

#2 OFFLINE   Oskar

Oskar

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 1981 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:P12 1.8 '03 Tecna, Xenon + LPG (Landi Renzo Omegaz)

Napisano 13 styczeń 2011, 20:58

Ostatnio zahaczyłem lusterkiem no i pękło... niestety. Dokładnie chodzi o lusterko prawe zewnętrzne w samochodzie Nissan Primera 2004. Spory wybór jest na allegro, zastanawiam się tylko, czym mogą różnić się lusterka w wersji europejskiej i angielskiej? Dodam, że mój samochód był produkowany w Anglii.

Druga sprawa, czy ktoś wymieniał lusterko w p12? Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki.

P12 było produkowane w Anglii ;)
Nie uściśliłeś dokładnie co chcesz wymienić, lusterko składa się z obudowy i wkładu ;)
Jeśli chodzi o wkład to pamiętaj, że masz podgrzewany oryginalnie i taki musisz kupić,
na autogiełdzie koszt ok. 60-70 PLN
Wymiana jest prosta, podważasz wkład lusterka i wyskakuje z zatrzasków, następnie odpinasz kostke od ogrzewania.
Najważniejsze !!!!, są 2 typy wkładów (chodzi tutaj o sposób mocowania wkładu kwadrat lub koło- ja mam koło),
które sa w P12 przed kupnem wyjmij stary wkład i zobacz jak jes u ciebie
  • 0

#3 OFFLINE   kuziemek

kuziemek

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 20 styczeń 2011, 23:35

Niestety chodzi o to, że wkład jest cały, a obudowa pęknięta i kawałek odłamany. Więc chodzi mi o wymianę całego lusterka.
  • 0

#4 OFFLINE   Oskar

Oskar

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 1981 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:P12 1.8 '03 Tecna, Xenon + LPG (Landi Renzo Omegaz)

Napisano 21 styczeń 2011, 07:18

Musisz zdjąć (zatrzaski) trójkąt plastikowy od wewnątrz i odkręcić nakrętki, którymi przymocowane jest lusterko.
Dasz sobie radę.
  • 0