Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piski przy kreceniu kierownicą


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej , zauważyłem ostatnio że w trakcie energicznego kręcenia kierownicą słychac takie dziwne "buczenie"... - płyn????

auto ma 14 miesięcy , 12 tyś przebiegu , dwa miesiące temu było na przeglądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne buczenie to trzeszczenie gumy uszczelniającej kolumne kierowniczą na ścianie grodziowej. Wystarczy ją dobrze przesmarować i wszystko wróci do normy. W QQ to częsta usterka. Wspomaganie w tym autku jest elektryczne. A czy w twoim QQ była wykonywana kampania serwisowa na nakrętke przekładni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiąc to niewiem czy była , podejrzewam że nie - to smarowanie to sprawa pilna?? już dzisiaj do serwisu? czy spokojnie umowić się ( nie ukrywam że potrzebowałbym też samochod zastępczy jeśli to potrwa dłużej niż kilka godzin )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagraża to bezpieczeństwu. Tylko niemiłe efekty akustyczne. Umów sie na wizyte i niech Ci to przesmarują smarem syntetycznym. Niektórzy z tym jeżdzą i nie zwracają uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój QQ1,6 jest po akcji serwisowej i przy skręcaniu trzeszczy z miesiąca na miesiąc coraz bardziej. Nie wiem czy czekać na przegląd do kwietnia czy spróbować to przesmarować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostanio bedac na przegladzie po roku rowniez zglosilem skrzypienie we wspomaganiu, a ze przy reklamacji wszystko trzeba udowodnic, razem z serwisantem usiedlismy w samochodzie i nasluchiwalismy, a kierownica jak na zlosc ani nie pierdla.

Na drugi dzien oczywiscie wesolo pobrzdekiwala przy kazdym skrecie, a ja jak zwykle wyszedlem na tego co to doszukuje sie dziury w calym ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio bedac na przegladzie po roku rowniez zglosilem skrzypienie we wspomaganiu, a ze przy reklamacji wszystko trzeba udowodnic, razem z serwisantem usiedlismy w samochodzie i nasluchiwalismy, a kierownica jak na zlosc ani nie pierdla.

Na drugi dzien oczywiscie wesolo pobrzdekiwala przy kazdym skrecie, a ja jak zwykle wyszedlem na tego co to doszukuje sie dziury w calym ;(

 

Jeśli jest to skrzypienie dochodzące z pod kierownicy to na wałku kierowniczym przy podłodze jest guma osłonowa,lekko podważyć i zasikać wd 40 pomiędzy gumę a wałek i będzie ok.Jeżeli te dźwięki dochodzą z okolic amortyzatorów to do wymiany górne mocowania amora-na gwarancji( jak jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli to kierownica to sprawa jest prosta jak napisał logis i mozna od ręki "naprawić" samemu. Po co z byle pierdółkami jeździć zaraz do ASO? No chyba, że ktoś ma blisko i masę wolnego czasu... ;)

U mnie tez zaczęło popiskiwać przy skręcaniu. :angry:

Po przesmarowaniu (patrz fotka) znowu nastała cisza... :rolleyes:

kolumna.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to kierownica to sprawa jest prosta jak napisał logis i mozna od ręki "naprawić" samemu. Po co z byle pierdółkami jeździć zaraz do ASO? No chyba, że ktoś ma blisko i masę wolnego czasu... ;)

U mnie tez zaczęło popiskiwać przy skręcaniu. :angry:

Po przesmarowaniu (patrz fotka) znowu nastała cisza... :rolleyes:

No piękna fotka instruktażowa, a potraktowałeś WD40, czy innym specyfikiem, bo widzę jakiś biały tłuszcz/smarowidło na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękna fotka instruktażowa, a potraktowałeś WD40, czy innym specyfikiem, bo widzę jakiś biały tłuszcz/smarowidło na zdjęciu.

 

Starałem się... ;):D

Ten biały specyfik to pozostałości oryginalnego.

Ja przesmarowałem jakimś olejem silikonowym, bo akurat taki miałem pod ręką... 5 min roboty.

Najważniejsze, że przestało popiskiwać przy skręcaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

ja jednak wybiorę się do serwisu na smarowanko , do tego dorzucę jeszcze skrzypienie/stukanie kokpitu w okolicach nawiewu po stronie kierowcy , raz działający a raz nie czujnik parkowania z tyłu ( może to tylko brud ), niech mi to wszystko sprawdzą zwłaszcza że koszt przeglągu najtańszy nie jest...

pozatym jak narazie jestem bardzo zadowolony z salonu więc odwiedziny nie są dla mnie karą :)

byle do wiosny

 

pozdr

Edytowane przez hb7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

tak masz racje - było - wlazlem tam i faktycznie to poskrzypuje stamad - nie mam czym przesmarowac teraz wiec poczeka do jutra - dzieki S!

 

scalilem moj post z tym gdzie jest Twoj opis - troche wyedytowalem ale filmik zostawiam ku pamieci ;)

 

jeszcze raz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Można dokładnie gdzie to trzeba przesmarowac bo piszczy mi też cos od wspomagania...

https://m.youtube.com/watch?v=WuQpYgx4fJo

Byłem u mechanika i powiedział że to. normalne, silnik elektryczny tak pracuje i załącza...

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaarolek,no jak jeszcze trzeba Ci pokazać??? Schyl się pod kierownicę i zobaczysz wszystko to co jest na fotografii.trzeba przesmarować gumę na przegrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak posmarowalem troche pomogło :-)

mniej piszczy.. chyba że to nie to posmarowalem :-)

byłem u dwóch mechaników stwierdzili że piszczenie to. normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat, bo i mojego QQ dopadło piszczenie przy kręceniu kierownicą. Chciałem zgodnie z Waszymi radami wpuścić trochę środka smarującego pod osłonę gumową drążka kierowniczego ale nie mogę się tam dostać. To miejsce jest zasłonięte plastikową osłoną, której nie mogę zdemontować. Może ktoś już to robił i podpowie jak to zdjąć. QQ J10 2010 r. 

 

Edit:

Poradziłem sobie. Są tam dwie osłony. Pierwsza jest na zaczepach i to wystarczy ją zdemontować, a ja przymierzałem się do tej większej ;).

Środek smarujący wpuszczony, piszczenie zniknęło. :)

Edytowane przez Worlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo i mojego QQ dopadło piszczenie przy kręceniu kierownicą. Chciałem zgodnie z Waszymi radami wpuścić trochę środka smarującego pod osłonę gumową drążka kierowniczego ale nie mogę się tam dostać. To miejsce jest zasłonięte plastikową osłoną, której nie mogę zdemontować. Może ktoś już to robił i podpowie jak to zdjąć. QQ J10 2010 r. 

 

Edit:

Poradziłem sobie. Są tam dwie osłony. Pierwsza jest na zaczepach i to wystarczy ją zdemontować, a ja przymierzałem się do tej większej ;).

Środek smarujący wpuszczony, piszczenie zniknęło. :)

Witam, a mógłbyś dodać fotkę, którą osłonę zdemontować i  czym to smarować,bo zdaje się ,że mam ten sam problem?Chyba,że  w QQ 2014 jest inna osłona.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Lepszy dostęp (skuteczniejszy do nasmarowania) jest z kanału, lub gdy auto stoi na podnośniku - 5 minut roboty. Trzeba uważać ze smarem, gdyż niektóre potrafią rozpuszczać gumę. Dlatego chyba najlepsza do tego celu jest wazelina techniczna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam chyba spokrewniony problem, mianowicie gdy auto jest zimne (tuż po uruchomieniu silnika) to podczas kręcenia kierownicą słychać chrupanie, skrobanie. Czy przesmarowanie owej gumy usunie te nieprzyjemne dźwięki? Postaram się jakoś w najbliższym czasie nagrać ten dźwięk i udostępnić go tutaj. 

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...