Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia CVT


Gość rhode4321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To moj pierwszy post na Waszym forum. Najpierw chcialem kupic Juke Tekna 4x4 z CVT. Okazalo sie ze ta wersja w najblizszych 8 miesiacach nie bedzie dostepna. Teraz przymierzam sie do kupna QQ 4x4 2.0 benzyna w wersji Tekna. Chcialem miec wersje ze skrzynia CVT..i tu znow pojawia sie problem. W salonie zostalem poinformowany produkcja aut z ta skrzynia zostala wstrzymana. Czy orientujecie sie o co chodzi dokladniej?? Czy mam szanse gdziekolwiek w Polsce kupic Juke 4x4 badz QQ z CVT ????

Jesli CVT rzeczywiscie jest niedostepne, to czy warto wziasc diesla aby miec automat???

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rhode4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam QQ 2.0 DCi automat 4x4 Tekna. Gdybyś miał pytania jestem do dyspozycji. Pozdro. Autko po FL oczywiście.

A ja też jestem ciekaw jak się sprawuje ta skrzynia w dci 4x4.Jak w paru zdaniach kolega mógłby ją ocenić wady, zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy ten automat ma mozliwosc recznej sekwencyjnej zmiany biegow? Jak sprawa sie ma z wyprzedzaniem, czy autko jest wystarczajaco zrywne, aby zdazyc wyjechac z podporzadkowanej?? zalezy mi na automacie, badz na CVT ale tez zalezy mi na dobrym przyspieszeniu. Czy tu jest to jakos pogodzone??

Edytowane przez rhode4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre przyspieszenie...no tak to troszke nieprecyzyjne. Chodzi mi o to aby wyjezdzajac z podporzadkowanej w glowna ulice na ktorej panuje dosc duzy ruch nie czekac wiecznosc na luke, lecz szybko wjechac w ,,glowny nurt,, ;-) Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi.

 

A wczesniej jezdzilem Honda Civic Ufo 140 KM 2008 rok w manualu, ktora jakis pier....ny zlodziej buchnal spod domu miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem również posiadaczem QQ 2.0. dci z automatem. Chcę zapytać czy zaobserwowaliście u siebie dziwne zachowania wskaźnika chwilowego zużycia paliwa. Mianowicie kiedy np. dojeżdżam do świateł i auto zostaje całkiem zatrzymane (tryb Drive, wciśnięty hamulec), wskaźnik chwilowego zużycia paliwa pokazuje maksymalną wartość (15l/h). I jest tak cały czas niezależnie czy postój trwa 10s czy 2 min. Tak powinno być czy jest to jakiś błąd?

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje..nie ma co porownywac civic do qq pod wzgledem przyspieszenia. Ale mysle ze nie bedzie tak zle ;-). No chyba ze nie uda mi sie kupic QQ, bo ciagle czekam na kase z ubezpieczalni, a w salonach aut od reki coraz mniej. Niestety nie moge czekac miesiac lub dwa na auto. Mysle jeszcze o Juke 190 KM, tylko wkurza mnie strasznie ze nie ma ksenonow to auto nawet za doplata. To jakas pomylka projektantow chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem również posiadaczem QQ 2.0. dci z automatem. Chcę zapytać czy zaobserwowaliście u siebie dziwne zachowania wskaźnika chwilowego zużycia paliwa. Mianowicie kiedy np. dojeżdżam do świateł i auto zostaje całkiem zatrzymane (tryb Drive, wciśnięty hamulec), wskaźnik chwilowego zużycia paliwa pokazuje maksymalną wartość (15l/h). I jest tak cały czas niezależnie czy postój trwa 10s czy 2 min. Tak powinno być czy jest to jakiś błąd?

 

Pozdrawiam

 

na 15/h czy 15/km ? No jest różnica.

 

Tak masz racje..nie ma co porownywac civic do qq pod wzgledem przyspieszenia. Ale mysle ze nie bedzie tak zle ;-). No chyba ze nie uda mi sie kupic QQ, bo ciagle czekam na kase z ubezpieczalni, a w salonach aut od reki coraz mniej. Niestety nie moge czekac miesiac lub dwa na auto. Mysle jeszcze o Juke 190 KM, tylko wkurza mnie strasznie ze nie ma ksenonow to auto nawet za doplata. To jakas pomylka projektantow chyba

 

Kolego trochę jeździłem civikiem tylko że sedeanem 1,8 VTEC i to jest zupełnie inny samochód.

Nie można wogóle porównywac z QQ. QQ wymusza inny styl jazdy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 15/h czy 15/km ? No jest różnica.

 

Faktycznie na 100 km spalanie. Mój błąđ. W każdym razie nawet gdyby to było na godzinę to i tak trochę dużo, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda jak kazde autko ma 4 kola i sie toczy ;-) Fakt faktem pozwala na skrzyzowaniu w razie potrzeby dosc szybko wystartowac, ale silnik lubil raczej wysokie obroty.

Teraz przymierzam sie do QQ. Wieksze autko, bagaznik, no i 4x4 przyda sie zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem również posiadaczem QQ 2.0. dci z automatem. Chcę zapytać czy zaobserwowaliście u siebie dziwne zachowania wskaźnika chwilowego zużycia paliwa. Mianowicie kiedy np. dojeżdżam do świateł i auto zostaje całkiem zatrzymane (tryb Drive, wciśnięty hamulec), wskaźnik chwilowego zużycia paliwa pokazuje maksymalną wartość (15l/h). I jest tak cały czas niezależnie czy postój trwa 10s czy 2 min. Tak powinno być czy jest to jakiś błąd?

 

Pozdrawiam

 

Witam, u mnie jest identycznie. Nie masz kolego może dziwnego dźwięku ze skrzyni w czasie zmiany z 2 na 3 bieg? Coś jakby bulgot, a jeśli nie występuje to mechaniczny stuk. Z reguły na zimnym silniku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi 15l na postoju to chyba każdy z nas ma, nie ważne czy automat czy nie. Ja mam 2.0 dci manual podjeżdżam pod światła wciskam sprzęgło i hamulec czy też daje na luz i też mam 15 litrów na chwilowym, pytanie czy to faktycznie wskazuje wtedy chwilowe spalanie - w innych autach na luzie pokazuje góra 1l czy też 0,8l (inne znaczy, te którymi jeździłem i jeżdżę)

 

 

Wątpię w to spalanie na postoju bo wtedy w reklamie powinni napisać: wjeżdżasz do miasta - tankuj już na przedmieściach albo woź w bagażniku pełny 20 litrowy kanister :)

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jest to normalne. Komputer wskazuje spalanie w litrach na 100 km. Więc, jeżeli samochód się nie porusza, a silnik jest uruchomiony to musi pokazywać maksymalną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jest to normalne. Komputer wskazuje spalanie w litrach na 100 km. Więc, jeżeli samochód się nie porusza, a silnik jest uruchomiony to musi pokazywać maksymalną wartość.

 

Z matematycznego punktu widzenia masz rację. Aczkolwiek wskazanie to działa conajmniej lekko stresująco :P . Skoro jednak wszyscy tak mają, to może jednak nie będę kupował obwoźnej stacji benzynowej...

 

Co do zachowania przy zmianie biegów jedyne co zaobserwowałem, to że aby rano wrzucić wsteczny po zapaleniu auta trzeba dać mu jakieś 10-15s, bo inaczej coś nie bardzo chce się drążek ruszyć. Potem jest juz ok. Zmiana z 2 na 3 bieg nie powoduje żadnych trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta sekwencyjna zmiana biegow to przy kierownicy czy tylko drazkiem zmiany biegow?? Tak sie zastanawiam czy kupowac diesla, ale obecnie to jedyne wyjscie aby miec automat. Wydaje mi sieze na diesla jezdze za malo. I nie chodzi tu o zwrot kosztow zakupu diesla. Chodzi mi bardziej o filtr czastek stalych. Zona dziennie jezdzi bardzo malo (po bulki i do kosmetyczki) ;-) Jak to wyglada w QQ z wypalaniem filtra. Jak czesto zapala wam sie kontrolka filtra? Czy przepalenie filtra raz na 5 miesiecy wystarczy, czy to za rzadko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

znalazłem na necie informacje o skrzyniach CVT Xtronic nowa odmiana skrzyń które są lepsze od tradycyjnej CVT. Niestety nie znalazłem informacji do których modeli są montowane. Czy do Qashqai 2012 2.0 benzyna jest montowana starsza CVT czy już ta nowa Xtronic?

Dzięki za wyjaśnienie niejasności

Pozdrawiam

Karas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłem na necie informacje o skrzyniach CVT Xtronic nowa odmiana skrzyń które są lepsze od tradycyjnej CVT. Niestety nie znalazłem informacji do których modeli są montowane. Czy do Qashqai 2012 2.0 benzyna jest montowana starsza CVT czy już ta nowa Xtronic?

Dzięki za wyjaśnienie niejasności

Pozdrawiam

Karas

 

z tego co się orientuję to CVT Xtronic jest w QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

dopiero co odebrałem autko z CVT-super działa, wcześniej  Hyundai Tucson 2.0 crdi w automacie

 i powiem tak  po przejechaniu QQ około 400 km CVT SUPER !!! :dribble: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy Nissan zaleca wymianę oleju w skrzyni CVT czy jak niektórzy, upiera się, że oleju w tej skrzyni się nie wymienia? ;):P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nalezy sluchac porad ludzi, ktorzy sugeruja olanie wymiany ATF w skrzyni biegow   :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko producenta w instrukcji obsługi samochodu jest takie, że po 90 tyś km należy przeprowadzić inspekcję oleju za pomocą CONSULT-III i jeśli jest ok nie wymieniać. Natomiast jeśli brak możliwości przeprowadzenia inspekcji oleju należy wymienić co 90 tyś km.

Podobnie w ASO Nissana w Kaliszu telefonicznie uzyskałem informację, że jeżeli bardzo chcę to mi taki olej ściągną (chyba nie mają nawet go na miejscu) po 700 zł za baniak 4l a potrzeba 8,5 litra tego oleju Nissana NS-2 CVT Fluid. Usługa wymiany z diagnozą 350 zł. jak dobrze pamiętam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...