Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia CVT


Gość rhode4321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Dzięki wielkie za konkretna odpowiedź.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrzyzowac wynalazce tego czegos, to za malo..  :thumbsdown: .. Nigdy wiecej CVT. ale fakt - olej nalezy wymienic po max 90 tys.km. przebiegu..Nie ma skrzyn, w ktorych nie trzeba wymieniac oleju.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No to jestem zgubiony. Mam qq od miesiaca. Zaraz cyknie 70kkm. Gdzie nie czytam to coś innego. Po jakim przebiegu radzicie zmieniać olej w automacie ? Tylko oryginał ns2 ?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz w pełni rację, dlatego zamierzam zmienić, stąd moje poszukiwania na forum i na necie

Zadziwia mnie rozbieżność ludzkich opinii, co do kilometrów jak i ilości oleju, czytam że wchodzi >7L ale w zależności od sposobu wymiany ....

 

Tak, zanim kupiłem, przyjacielskie znajomości pomogły mi sprawdzać w niemieckich nissanach, potwierdzone.

No chyba że co roku jeździł i co roku kręcił w dół :)

To jest 2009 rocznik, 68kkm - I już nie chcę o tym myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie traktuj tych ludzi jak przyjaciol, jesli nie odradzali zakupu samochodu ze skrzynia CVT - to po pierwsze.

Po drugie, wymien olej po max. 90 tysacach, bo opowiesci o dozywotnim jakimkolwiek oleju mozna wlozyc miedzy bajki ,,  :warning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawisc to moze za duze slowo, ale tak, ten wynalazek nie powinien byc montowany w samochodach moim zdaniem.

 

Jedziesz autostrada 140 km/h i nagle widzisz wzniesienie ,, Samochod z 3 tys. obrotow skacze na 5 tys., ale  nie przyspieszysz nawet o kilometr .. Zajedziesz silnik, ale 141 na liczniku nie zobaczysz.. To jakis zart, bo taka sytuacja jest niebezpieczna .. Nie masz kontroli nad przyspieszeniem .. Kuriozum ,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym mi pomoze zrozumienie zasady dzialania,, ? .. Znam zasady dzialania, ale nie zmienia to faktu, ze to bubel, sprawdzajacy sie tylko i wylacznie w Quadach i Skuterach ..  

O ile QQ to fajne, bezawaryjne auto, o tyle tego typu wynalazki psuja frajde z jazdy ,, W zestawieniu z klasycznym automatem w ogole nie ma porownania. Skusilem sie, wiec tylko i wylacznie moja wina, ale nigdy wiecej.. 

 

Z powodu wlasnie CVT zrezygnowalem z zakupu Lexusa NX ( w Hiszpanii jest tylkow ofercie marki wersja hybrydowa, czyli z automatu CVT ). W PL jest w ofercie wersja 200T z klasycznym automatem ,, Kupilem uzywanego CLS-a z klasycznym automatem 7G- tronic i wiem, ze jezdze  :) .. Zona przejela wynalazek dojezdzajac codziennie do firmy 5 km,, Do tego akurat sie nadaje  :thumbsup:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże w korzystaniu z dobrodziejstw jakie daje ta skrzynia. Tylko że w hybrydach nie ma CVT tylko eCVT - nie posiada tarcz stożkowych i pasa napędowego czyli czyli newralgicznych elementów klasycznych przekładni CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupelnie jest bez znaczenia.. Charakterystyka jazdy jest podobna.. Jechalem, pan sprzedajacy pojazd bardzo przekonywujaco zachecal, dostalem auto na weekend, zrobilem 200 km i to mnie przekonalo, ze chce klasyczny automat..  :wave: .. 

Nigdy wiecej CVT .. Wtopilem, mea culpa i dlatego przestrzegam innych nabywcow..  :wave: .. 

Edytowane przez Lenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi zapach kwiatków ...

Lenka ma rację, nagłe przyspieszenie nie zawsze jest możliwe w ułamku sekundy ...

QQ to nie jest demon autobahnów ...

 

Sam kupując zastanawiałem się czy dam radę jeździć wozem który "bzyczy" jednostajnie ...

Daję radę, uważam że CVT jest świetne do QQ, bo ja go widzę jako miejski wóz prawie rodzinny, z wypadami za miasto lub jazdę po szutrach do domu, jak to jest w moim przypadku,jestem juz po 40, już nie dymię kołami :) To se ne wrati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chodzi o dymienie na swiatlach, bo to rowniez jest juz poza mna..

 

Teraz jezdze automatem w zestawieniu z silnikiem 292PS i o ile silnik jak silnik, to przekazanie tej mocy na kola przez klasyczny automat 7G zawsze bedzie efektywniejsze, niz CVT .. Na 100% przyjemniejsze  :wave: .. Pod gore redukuje i po prostu jedzie, przyspiesza . 

 

Jak dla mnie CVT, to megaporazka ,,,  :thumbsdown: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, planuje kupić QQ z 2011 z przebiegiem 180.000 , silnik 2.0 dCi z automatem bać się tej skrzyni? Mam też opcje z takim samym przebiegiem ale w manualu. Proszę o porade. Auto kosztuje 35.000 nie chciałbym po takim przebiegu zaraz robić remont tej skrzyni. Robiłem jazde próbna, narazie biegi zmienia płynnie, nie szarpie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypytaj kiedy i czy był zmieniany olej w skrzyni i nasłuchuj dźwięku jazdy autka na baterie przy małych prędkościach czyli do max 40 km/h. Jeśli będzie to łożysko do wymiany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry wszystkim.

Chciałbym podciągnąć temat skrzyni CVT. Auto z 2011r 2.0 benzyna ze skrzynią CVT przebieg ok 150000km. Mieliście może doświadczenia z tymi skrzyniami? Jaka jest żywotność. Jakie są koszty ewentualnej naprawy?

Auto fajnie wyposażone i dobrze wygląda. Tylko ta skrzynia mi spokoju nie daje.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...