Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy w dzień na LED-ie zamiast halogenów...


trucha0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,ze albo Policja przy kontroli drogowej zabierze dowód rejestracyjny i dołoży jeszcze mandat albo na okresowym badaniu technicznym nie przejdzie auto przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie troszkę martwi, ale z drugiej strony który mundurowych się zorientuje? Diagnosta może prędzej z racji wykonywanego zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to się nie może udać. Te żarówki wchodzą w miejsce kierunkowskazów i zawsze się będą świecić światłem pomarańczowym bo w kierunkowskazie żarówka jest biała a pomarańczowa przesłona zmienia kolor światła.

Widzieliście kiedyś światła DRL w kolorze pomarańczowym. No chyba że jeszcze planujecie rozbierać reflektor w celu wydłubania przesłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha kolego a czy ty dokładnie poczytałeś tą aukcję i czy zobaczyłeś sobie filmik??? Warto to zobaczyć.

Te żarówki normalnie świecą na biało a jak kierowca włączy kierunkowskaz to białe Ledy gasną a pomarańczowe Ledy zaczynają migać. Po włączeniu świateł postojowych lub mijania Ledy gasną i działają tylko pomarańczowe kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha kolego a czy ty dokładnie poczytałeś tą aukcję i czy zobaczyłeś sobie filmik??? Warto to zobaczyć.

Te żarówki normalnie świecą na biało a jak kierowca włączy kierunkowskaz to białe Ledy gasną a pomarańczowe Ledy zaczynają migać. Po włączeniu świateł postojowych lub mijania Ledy gasną i działają tylko pomarańczowe kierunki.

Kolego ty chyba nie zrozumiałeś mojego postu.

Proponuję abyś przed zakupem poszedł do swojego samochodu ze zwykłą białą żarówką i spowodował, że ci się kierunkowskaz zapali na biało, a nie na pomarańczowo.

Przecież to kierunkowskaz ma udawać białe światło dzienne DRL, a on z definicji jest pomarańczowy bo w swojej fizycznej budowie ma wklejoną pomarańczową przesłonę (lub filtr jak kto woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra muszę się pokajać i przyznać do błędu. Własnie specjalnie poszedłem do samochodu się upewnić, że się nie myliłem, ale jednak popełniłem pomyłkę.

Byłem święcie przekonany, że kolor kierunkowskazu wynika z wewnętrznej przesłony, a tu się okazało (ku mojemu zaskoczeniu), że to kolor żarówki decyduje.

Żarówka kierunkowskazu PY21W jest pomarańczowa, a nie biała jak sądziłem.

 

Osobiście jestem przeciwny temu rozwiązaniu, bo rolą kierunkowskazów jest rozpraszanie światła na boki aby wszyscy je widzieli i w przypadku włączenia funkcji DRL będzie niepotrzebnie oślepiać innych.

 

Fiacior przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko grunt, że my się dogadali:) Chciałbym zamontować jakieś światła dzienne nie bez powodu. Byłem na wakacjach w Cro i zapomniałem na parkingu zgasić swiateł, festyn, hałas, nie słyszałem sygnału dźwiękowego. W następstwie ksenony świeciły tak długo aż padł akumulator, spaliły się bezpieczniki i jedna przetwornica. Już drugi raz w tym aucie tak mi się stało a tym razem spaliła się ta przetwornica 350zł poszło w błoto. Myślałem żeby zasłonić czujnik zmierzchowy i lecieć na automacie ale.... Może właśnie jakieś fajne nieinwazyjnie montowane światła do jazdy dziennej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zamontuj normalne DRLy (Policja tez wie jak powinny być oznaczone takie światła i nie sa tak zacofani jak kiedyś), albo zamontuj automat do włączania świateł (koszt około 60zł) i włącza światła zaraz po odpaleniu auta i gasi po wyłączeniu zapłonu.

 

Ja DRLy zamontowałem w tej wąskiej szczelinie nad rejestracją (na forum są moje fotki: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92644-%C5%9Bwiat%C5%82a-dzienne-w-t30-monta%C5%BC/page-6?do=findComment&comment=1153042 ), w prawdzie montowałem w T30 ale ten element zderzaka mamy taki sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że nawet jestem zwolennikiem jazdy samochodem na LED-ach. Mówię tutaj o oświetleniu do jazdy dziennej, ale nie LEDach "Made in China" czyli tych ledwo świecących żarówkach, które w zasadzie nic nie wnoszą do widoczności samochodu, a służą jedynie temu, aby nie dostać mandatu za brak oświetlenia.

Na pewno wiecie co mam na myśli. Jak już montować LED-y to tylko i wyłącznie LED-y dobrej jakości. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://nocar.pl/blog/led-owcy-w-natarciu-czyli-ciemne-strony-swiatel-do-jazdy-dziennej-led/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...