Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zegar na konsoli środkowej w Acenta


Gość araman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie rowniez brak zegara miedzy predkosciomierzem i obrotomierzem. Posiadam Note z koncowki 2010, czyli juz ta na rok modelowy 2011. Connecta nie mam, wylaczenie radia tez nie daje efektu. W instrukcji jest tak napisane, ze zegar powinien wlaczac sie sam, bez kombinowania, niezaleznie od posiadanej wersji wyposazenia. Nikt nie ma pomyslu jak ten zegar uruchonic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Siostra też ma note i conect. Wiem że na początku był zegar między obrotomierzem a licznikiem bo sam jej go wiosną w zeszłym roku regulowałem ale teraz tego zegara nie ma nie wiem w jaki sposób zniknął może po przeglądzie rocznym w serwisie gdzieś go wyłączyli nie wiem ale wiem że na pewno na początku był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acenta z 2012: zegar mam tylko w radiu. Też mnie to trochę dziwiło, ale na wszystkich zdjęciach w folderze który dostałem, na tym środkowym wyświetlaczu nie ma zegara. Co ciekawe, w instrukcji jest mowa o zegarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Acenta z 2012: zegar mam tylko w radiu. Też mnie to trochę dziwiło, ale na wszystkich zdjęciach w folderze który dostałem, na tym środkowym wyświetlaczu nie ma zegara. Co ciekawe, w instrukcji jest mowa o zegarze.

Troszkę późno odpowiadam. Wydaje mi się że zegar na stałe się nie świeci, ale można go wyświetlić naciskając na krótko lewy przełącznik na tablicy liczników, który przełącza wskazania wyświetlania min. przejechane kilometry, ilość km do tankowania, zegar i i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę późno odpowiadam. Wydaje mi się że zegar na stałe się nie świeci, ale można go wyświetlić naciskając na krótko lewy przełącznik na tablicy liczników, który przełącza wskazania wyświetlania min. przejechane kilometry, ilość km do tankowania, zegar i i inne.

 

Nie, u mnie to nie pomaga - lewy przycisk ma dokładnie tę samą funkcję co przycisk "i" na kierownicy, owszem, przełącza różne wskazania, ale zegar się od tego nie pokazuje.

Również wciskanie prawego przycisku (tego od zegara właśnie) w rozmaitych konfiguracjach (długo, krótko itp.) nie przynosi żadnego efektu (ewentualnie poza skasowaniem licznika tych 20 tys. "do następnego przeglądu" - jeśli się go naciśnie w określony sposóB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie to nie pomaga - lewy przycisk ma dokładnie tę samą funkcję co przycisk "i" na kierownicy, owszem, przełącza różne wskazania, ale zegar się od tego nie pokazuje.

Również wciskanie prawego przycisku (tego od zegara właśnie) w rozmaitych konfiguracjach (długo, krótko itp.) nie przynosi żadnego efektu (ewentualnie poza skasowaniem licznika tych 20 tys. "do następnego przeglądu" - jeśli się go naciśnie w określony sposó B).

To trudno. Napisałem dlatego, że siedziałem w Acencie najnowszej i bawiłem się przyciskami "I" na kierown. i tym lewym przy zegarach. Przełączając pokazał mi się czas. Jeśli mi się uda zrobić fotkę zamieszczę jak to wygląda. Może to nastąpić za kilka dni. Może to zależy od rodzaju Acenty. Czy z + czy standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegar wyświetlany jest zawsze, nie zależnie od tego co wyświetlane jest nad nim (Acenta 2007 rok). A to, co jest jedną z ośmiu możliwości wyświetlanych powyżej zegara, jest czas (działania silnika) od ostatniego resetowania tej wartości.

post-18814-0-05250100-1334093716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem fotki do tematu zegary. Są to zdjęcia z dwóch samochodów "nówkI sztuki nie śmigane". Fotki są zmontowane, żeby można było zobaczyć różnice. A więc tak: na fotce pierwszej Note (felgi stal, radio stare, lusterka regulow. ręcznie) zegar z godziną pojawił mi się po przekręceniu kluczyka. Czyli jest ok. Note drugi( felgi alu, lusterka regulow. elektr, radio najnowsze) Po przekręceniu kluczyka zegar nie pojawił się. Nie zapaliła się górna część wyświetlacza. Zdjęcie nie pokazuje, ale na radiu czas był. Nie znam powodu tych różnic. Grzebać nie chciałem. Wypada przeprowadzić konsultacje z serwisem, ponieważ instrukcja mówi o nastawianiu czasu bez względu na rodzaj auta. Może jest wyłączone? Tyle ode mnie. Zmieniłem fotkę zegary_2 (tak wgląda zegar na radiu)

post-50407-0-11266700-1334510737_thumb.jpg

post-50407-0-09391500-1334514725_thumb.jpg

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewinęły się kilka razy przez forum informacje od naszych kolegów, że w Note z nowymi radiami czas jest wyświetlany właśnie na tych radiach (nawet jak radio jest wyłączone - oczywiscie tylko po przekręceniu kluczyka). Na zegarach czas się nie pojawia. Zasadnicze pytanie brzmi, czy jest to jakoś wyłączone w komputerze, czy radio tu na coś wpływa, czy nowe Notki tak mają. Fakt jest jednak taki, że sytuacja taka jak opisał janio wystepuje w nowych autach.

 

P.S. W przypadku radia 2 DIN made in Clarion (radio wcześniejsze od obecnych, montowane od Acenty w górę) zegar też jest na swoim miejscu.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potwierdzam Note Acenta+ odebrany z salonu miesiąc temu - zegarka brak. A wie ktoś jak przełanczać na nowych radiach tryb dzień/noc?

 

Czy masz w tym radiu w lewym górnym rogu przycisk słońce/księżyc ? Jeśli tak, to przełączasz naciskając na ten przycisk dwa razy w krótkich odstępach. Jest to przełączenie dzień/noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz w tym radiu w lewym górnym rogu przycisk słońce/księżyc ? Jeśli tak, to przełączasz naciskając na ten przycisk dwa razy w krótkich odstępach. Jest to przełączenie dzień/noc.

Niestety w tym miejscu mam "Mute"- wycisza dźwięk powinien reagować na przyciśnięty i przytrzymany klawisz Setup (wg. instrukcji)- ale nie działa pomału kończą mi się pomysły a może po prostu tego nie ma w najnowszych radiach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie możesz się doczytać ? Acenta+ weszła do sprzedaży dopiero w bieżącym roku, więc musisz mieć instrukcję obsługi multimediów.

Ja mam w swoim Notesie Nissan Connect z nawigacją i po prosu nie mogę Ci pomóc :(

Edytowane przez Czeslaw4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie możesz się doczytać ? Acenta+ weszła do sprzedaży dopiero w bieżącym roku, więc musisz mieć instrukcję obsługi multimediów.

Ja mam w swoim Notesie Nissan Connect z nawigacją i po prosu nie mogę Ci pomóc :(

Mam radio takie jak na drugim zdjęciu powyżej co to je wstawił "janio" (zegary_2.jpg)- instrukcja ponoć najnowsza z marca tego roku. Przekopię jeszcze raz instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych Acenta`ch z radiem Clarion, wyglądało to inaczej. Ale wydaje się, że cała organizacja ekranu komputera teraz jest inna. U mnie wygląda to tak jak na foto. Acenta 2010.

post-32737-0-19737500-1340487463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej.W starszych modelach ,aby wyświetlić temp.i inne dane trzeba było skakać przyciskiem,a jedyne stałe dane to był zegar i kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam Note Acenta+ odebrany z salonu miesiąc temu - zegarka brak. A wie ktoś jak przełanczać na nowych radiach tryb dzień/noc?

 

Proszę nacisnąć i przytrzymać klawisz z napisem "setup" ,i zmieni się natężenie oświetlenia ekranu radiowego w acenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nacisnąć i przytrzymać klawisz z napisem "setup" ,i zmieni się natężenie oświetlenia ekranu radiowego w acenta.

Przed chwilą sprawdziłem niestety nie działa mam Acenta+ może dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w takim radiu natężenie oświetlenia jest uzależnione od tego, czy masz włączone światła czy nie. Chodzi o włączenie świateł przełącznikiem, bo w dzień jeździsz przecież na dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych radiach - tych 2 DIN made in Daewoo i w Nissan Connect, jest wiele różnych patentów i ukrytych opcji. Niestety nie ma w nich powtarzalności danego efektu. W jednych samochodach z tym samym radiem coś jest a w innych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim patencie 2DIN jest funkcja ściemniania manualem i po włączeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To zależy co masz na myśli. Zegarek wskazujący aktualny czas w niektórych Notkach jest na desce a w niektórych go nie ma. Tam wyświetla się na radiu. Natomiast zegar mierzący czas podróży jest w Notkach wyposażonych w komputer pokładowy. Czytaj forum. Było o tym tyle, że aż głowa boli ;). Dlatego od razu Twój post wrzucam tam gdzie być powinien.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Acenta + kupiona 6.09.2012 zegarka na tablicy przyarządów brak (jest w "radiu"), jakiejkolwiek regulacji podświetlenia audio i przyrządów nie znalazłem.

To co napisano w tym wątku sprawdziłem i nie działa. Nieco dziwna polityka Nissana. Instrukcja sobie a auto sobie :(

 

Witam.

Rozpocząłem "walkę" :) z Nissanem w tym temacie. zadałem pytanie do serwisu lokalnego i Nissan Polska jednocześnie.

Co sie okazało ? Nissan Polska twierdzi, że najbliższy serwis mi odpowie "po dokładnym zbadaniu Pańskiego pojazdu", a serwis lokalny wysłał zapytanie do Nissan Polska :(

Nie żeby mi się Notek nie podobał. Jest w porządku i zadowolony jestem, (poprzednio przez 5,5 roku od nówki Grande Puntu - też nie narzekałem) ale skoro w instrukcji jest napisane

inaczej niz w rzeczywistości to jest coś nie tak.

 

pozdrawiam

Gatar

 

Witam.

Nastąpiły pewne zmiany.

Zegara między obrotomierzem a prędkościomierzem nadal brak, mimo próby jego uruchomieninia w ASO.

Dalej "walczę". ASO było tak miłe i wymieniło mi zestaw audio na taki co ma przycisk "dzień/noc" a nie "mute"(jak miałem)

i w ten sposób mam "regulację" podświetlenia panela audio. To właściwie wystarcza.

 

pozdrawiam

Edytowane przez gatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...