Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czasowe doświetlanie drogi po zmroku po wyłączeniu zapłonu...


red
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasowe doświetlanie drogi po zmroku po wyłączeniu zapłonu...

Nie wiem czy wiecie o takowym bajerze, ale nasze Notki (począwszy od Visii) to mają. :) Mam to w 206-tce, a i w Pandzie dzisiaj odkryłem...Pytałem o ten "bajer" tutaj na forum i nie dostałem odpowiedzi-może nie wiecie o tym. ;)

A mianowicie dzisiaj sprawdziłem i działa...:) Oto taki manual jak włączyć funkcję "follow me home". ;) Przydatne by doświetlić po ćmoku droge do domu, garażu, etc, etc...

1. Podjeżdżamy do celu na włączonych światłach mijania.

2. Wyłączamy zapłon...na dźwigience mamy włączone światła.

3. Wyciągamy kluczyk i przygotowujemy się do opuszczenia auta.

4. Przekręcamy na dźwigience pokrętło na pozycję "0"...znaczy gasimy światła.

5. Robimy krótki błysk światłami długimi/drogowymi...tak jak to robimy zazwyczaj ostrzegając innych kolegów przed misiakami np. :)

6. Światła przednie świecą jakiś czas, podczas gdy my spokojnie zamykamy auto i idziemy w "siną dal". :)

Jesczcze nie wiem jakie to światła świecą czy mijania z postojówkami czy w komplecie z długimi/drogowymi...sprawdzałem to w dzień i nie zauważyłem. :) Natomiast jest pewne to, że tylne światła nie świecą...bo i po co. ;) W 206-tce i Pandzie świecą też w tym momencie tylne-u nas nie. ;) Taka ciekawostka...Ale pewno o tym wiecie...jednak może nie wszyscy. :) Nie zmierzyłem też czasu doświetlania owej drogi od momentu błysku, ale pewno ok. 20 sekund świecą. :) To tyle informacji...o których chyba nie ma wzmianki w naszej instrukcji. :) Jak macie jakies tricki nie znane wszystkim i nie opisane w insttrukcji auta to pochwalcie się. :) Można założyć wtedy nowy temat np. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając samochód ponad trzy lata trudno było tego bajeru nie poznać,przyznaje z ręką na sercu że nie powiązałem tego z tą funkcją,ot po prostu wybryk elektroniki.Może dla tego że nie muszę sobie drogi oświetlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to śmieszne, ale jak kupiłem notka to przeczytałem instrukcję obsługi i tam o tych wszystkich bajerach się wspomina, nie trzeba nic samemu obczajać. :) a żeby dodać coś więcej na temat triku z doświetlaniem, to czas przez jaki światła będą świeciły można regulować wedle własnych upodobań - każde błyśnięcie światłami wydłuża czas doświetlenia o ileś tam (np. 1 błysk 30 sek a dwa błyski 60 sek - nie pamiętam dokładnie), ale jak bardzo chcecie to znajdę w instrukcji

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest info n/t temat w instrukcji...hmmm. Kurczę, a ja nie zauważyłem. ;) A to się nie popisałem nowm wynalazkiem. ;) O...czas podświetlenia też można ustawić? Na to bym w życiu nie wpadł...Dziękuję. :) W takim razie wybaczcie za ten temat-widzę, że nie jest Wam to obce. ;) Pozdrawiam

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórych mimo wszystko oświeciłeś dosłownie i w przenośni :whistle: ja eksploatuję auto od 2006 roku i nie miałem pojęcia o tym triku :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórych mimo wszystko oświeciłeś dosłownie i w przenośni :whistle: ja eksploatuję auto od 2006 roku i nie miałem pojęcia o tym triku :rolleyes:

 

A mój kolega ma Acente z 2008 r i nie ma tej funkcji. Jak mu o niej powiedziałem (jest o tym w instrukcji ale ja się o niej dowiedziałem od sprzedawcy w chwili wydania samochodu), to bardzo się ucieszył - bo jak oznajmił bardzo mu się to przyda. Potem był wściekły, bo jego egzemplarz z 2008 tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój kolega ma Acente z 2008 r i nie ma tej funkcji. Jak mu o niej powiedziałem (jest o tym w instrukcji ale ja się o niej dowiedziałem od sprzedawcy w chwili wydania samochodu), to bardzo się ucieszył - bo jak oznajmił bardzo mu się to przyda. Potem był wściekły, bo jego egzemplarz z 2008 tego nie ma.

 

Ja nie wiedziałem o tej funkcji, ale sprawdziłem wczoraj i działa, a mam vistę z 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Podjeżdżamy do celu na włączonych światłach mijania.

2. Wyłączamy zapłon...na dźwigience mamy włączone światła.

3. Wyciągamy kluczyk i przygotowujemy się do opuszczenia auta.

4. Przekręcamy na dźwigience pokrętło na pozycję "0"...znaczy gasimy światła.

5. Robimy krótki błysk światłami długimi/drogowymi...tak jak to robimy zazwyczaj ostrzegając innych kolegów przed misiakami np. :)

6. Światła przednie świecą jakiś czas, podczas gdy my spokojnie zamykamy auto i idziemy w "siną dal". :

 

Zrobiłem dokładnie tak samo u siebie i zadziałało. Po jednym błyśnięciu , wyjściu z auta świeciły się przednie światła mijania przez 20 sekund. Gdy zrobiłem to samo z 2 krotnym błyśnięciem świeciło się niecałą minutę.Ciekawe rozwiązanie , choć zastanawiam się kiedy zdarzy mi się tego ponownie uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie mam polskiej instrukcji i nie wiedzialem o tej funkcji a śmigam NOTKIEM juz ponad rok a sprawdziłem i działa dla mnie będzie przydatne. Dobrze tu czasem pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka nie musi byś ustawiona na pozycji światła włączone. Wystarczy ją na chwilę pociągnąć jak przy "mignięciu długimi" po wyjąciu kluczyka ze stacyjki. Jedno pociągnęcie - światła będą świecić 30 s. Dwa pociągniecia - minutę. Trzy - 1.5 minuty. Innych opcji nie ma ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy że dobrze tutaj pogrzebać jak coś potrzeba...tylko co stoi na przeszkodzie Sqter częściej udzielać się nie tylko 4 razy do roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

 

też o tym czytałem w instrukcji.

 

 

To mi teraz napiszcie gdzie wcisnąć, którą manetkę pociągnąć, ile razy żeby bez dodatkowego montażu świeciły światła dzienne? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak wyszło JACKO29 ale tego czasu ciągle mało... ale ostatnio sporo tu poczytałem i myślę że będę częściej zaglądał bo można się dużo dowiedzieć :)


Wiemy że dobrze tutaj pogrzebać jak coś potrzeba...tylko co stoi na przeszkodzie Sqter częściej udzielać się nie tylko 4 razy do roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...