Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

Spalanie Juke

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skawi

skawi

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:audi Q5
  • :

Napisano 26 luty 2011, 21:36

Witam,
była propozycja co do oddzielnego tematu - Spalanie Juke
to na pierwszy rzut spalanie perłowego brzydactwa mojej żony, pali jedyne 12l, wersja 1,6 4x4.
przejechane ma dopiero ok 2k km wiec pewnie będzie spadać, ale nie spodziewam się znacznych różnic.
Jednak wszystkim niezdecydowanym polecam silnik 1.6 turbo, daje dużo frajdy z jazdy, jednak uważam stanowczo
że dopiero jako drugi albo nawet trzeci samochód w rodzinie i to dla kobiety ;-)
  • 1

#2 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:VW
  • Silnik:klekot
  • Time Online: 112d 8h 36m 15s

Napisano 26 luty 2011, 21:48

Witam,
była propozycja co do oddzielnego tematu - Spalanie Juke
to na pierwszy rzut spalanie perłowego brzydactwa mojej żony, pali jedyne 12l, wersja 1,6 4x4.
przejechane ma dopiero ok 2k km wiec pewnie będzie spadać, ale nie spodziewam się znacznych różnic.
Jednak wszystkim niezdecydowanym polecam silnik 1.6 turbo, daje dużo frajdy z jazdy, jednak uważam stanowczo
że dopiero jako drugi albo nawet trzeci samochód w rodzinie i to dla kobiety ;-)

Haha... :D Prawdę Waść prawisz!
  • 0

#3 OFFLINE   ROBUS 56

ROBUS 56

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:JUKE
  • Nr rejestracyjny:PO
  • :

Napisano 09 marzec 2011, 19:08

Witam , jeżdżę juke 1,6 117km i nie podoba mi się spalanie w mieście powyżej 8 litrów w trasie 6 i więcej dużo więcej niż przewiduje producent, nie mam ciężkiej nogi , oszczędzam go bo wiem że musi się ułożyć , napiszcie ile wasze auta palą.
  • 0

#4 OFFLINE   skawi

skawi

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:audi Q5
  • :

Napisano 09 marzec 2011, 22:00

Pali Ci dokladnie tyle co napisali kolesie od nissana w danych fabrycznych.
  • 0

#5 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:

Napisano 10 marzec 2011, 00:31

WITAM , JEŻDŻĘ JUKE 1,6 117KM I NIE PODOBA MI SIĘ SPALANIE W MIEŚCIE POWYŻEJ 8 LITRÓW W TRASIE 6 I WIĘCEJ DUŻO WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJE PRODUCENT, NIE MAM CIĘŻKIEJ NOGI , OSZCZĘDZAM GO BO WIEM ŻE MUSI SIĘ UŁOŻYĆ , NAPISZCIE ILE WASZE AUTA PALOM.

Jak muszom to palom... :devil:
  • 2

#6 OFFLINE   Seewolf

Seewolf

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 132 postów
  • Model:Qashqai+2 2.0dCi 4x4 TEKNA
  • :

Napisano 10 marzec 2011, 12:30

(...) na pierwszy rzut spalanie perłowego brzydactwa mojej żony, pali jedyne 12l, wersja 1,6 4x4.
przejechane ma dopiero ok 2k km wiec pewnie będzie spadać, ale nie spodziewam się znacznych różnic (...)

Witam , jeżdżę juke 1,6 117km i nie podoba mi się spalanie w mieście powyżej 8 litrów w trasie 6 i więcej dużo więcej niż przewiduje producent, nie mam ciężkiej nogi , oszczędzam go bo wiem że musi się ułożyć , napiszcie ile wasze auta palą.

Producent zakłada dla:

1.6 190KM CVT-M6 4x4
10.2 cykl miejski
6.0 cykl pozamiejski
7.6 cykl mieszany

1.6 117KM 5-biegowy manual
8.1 cykl miejski
5.3 cykl pozamiejski
6.3 cykl mieszany

1.6 117KM CVT
8.3 cykl miejski
5.2 cykl pozamiejski
6.3 cykl mieszany

Tak więc zakładając że wartości podane przez producenta przewidują warunki idealne, to autka palą Wam w normie :). Zakładam też że żona kolegi skawi jeździ głównie w mieście :D

Użytkownik Seewolf edytował ten post 11 marzec 2011, 08:48

• 0

#7 OFFLINE   xxyy777e

xxyy777e

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 194 postów
  • Model:Juke 1.5 dCi Acenta, Force Red + Dynamic & Sport Pack
  • Nr rejestracyjny:WI
  • :

Napisano 24 marzec 2011, 15:56

Jeździmy od kilku dni w warszawskich korkach silniczek 1.5 dCi 110KM pokazuje nam na komputerze 6.2 ON/100km. Mam ustawione na jazdę ECO.
Silniczek jest fajny super wkręca się na obroty, jest elastyczny, ta moc jest naprawdę wystarczająca.
Wydaje mi się że nie jest źle, auto jest spore i ciężkie. Dla porównania mam Corsę D 1.3 CDTI 90KM i pali tyle samo ~ 6.2 ON/100km miasto a to sporo mniejszy samochód.

Użytkownik xxyy777e edytował ten post 24 marzec 2011, 19:02

• 0

#8 OFFLINE   manix

manix

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 5855 postów
  • Flaga:
  • Model:z Nysek jest k12/80KM były N15 i SC11X inne: jest H tucson
  • Silnik:1.6
  • Nr rejestracyjny:ZS
  • Time Online: 47d 32m 11s

Napisano 24 marzec 2011, 20:20

Jeździmy od kilku dni w warszawskich korkach silniczek 1.5 dCi 110KM pokazuje nam na komputerze 6.2 ON/100km. Mam ustawione na jazdę ECO.
Silniczek jest fajny super wkręca się na obroty, jest elastyczny, ta moc jest naprawdę wystarczająca.
Wydaje mi się że nie jest źle, auto jest spore i ciężkie. Dla porównania mam Corsę D 1.3 CDTI 90KM i pali tyle samo ~ 6.2 ON/100km miasto a to sporo mniejszy samochód.

Moc jak moc ale 240 Nm już przy 1750rpm,robi swoje :dribble:

Użytkownik manix edytował ten post 24 marzec 2011, 20:23

• 0

#9 OFFLINE   xxyy777e

xxyy777e

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 194 postów
  • :

Napisano 25 marzec 2011, 02:05

Dla kogoś kto ma za małą moc silniczki 1.5 dCi w Juke czipują jeszcze na 130KM i 300Nm - poszalejemy po gwarancji...
  • 0

#10 OFFLINE   Dziadzia 1

Dziadzia 1

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:JUKE
  • Nr rejestracyjny:SH
  • :

Napisano 24 maj 2011, 18:54

mam 1,6 turbo 190KM
cykl miszany 8,6
i zmieniałem na sport i eko
  • 0

#11 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:

Napisano 14 czerwiec 2011, 22:51

mam 1,6 turbo 190KM
cykl miszany 8,6
i zmieniałem na sport i eko

To bardzo ekonomiczna jazda. :)
  • 0

#12 OFFLINE   nnemrod

nnemrod

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 148 postów
  • Model:Nissan Juke DIG-T 4WD CVT-M6
  • Time Online: 1h 31m 23s

Napisano 16 czerwiec 2011, 17:09

Kilka dni temu przemierzając Polskę z Zachodu na Wschód, przy powiedzmy średnio spokojnej jeżdzie przy pracującej klimatyzacji (a to ca. 0,6 l więcej) zużyłem 9,3 l na setkę. Dodam , że w aucie jest przekładnia automatyczna a to też robi swoje. Zimą pierwsze kilkaset km to Juke palił ponad 11 litrów. Uznałem , że coś za coś i się pogodziłem.
  • 0

#13 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:

Napisano 19 czerwiec 2011, 09:12

Kilka dni temu przemierzając Polskę z Zachodu na Wschód, przy powiedzmy średnio spokojnej jeżdzie przy pracującej klimatyzacji (a to ca. 0,6 l więcej) zużyłem 9,3 l na setkę. Dodam , że w aucie jest przekładnia automatyczna a to też robi swoje. Zimą pierwsze kilkaset km to Juke palił ponad 11 litrów. Uznałem , że coś za coś i się pogodziłem.

To całkiem sporo. Nowym Murano da się zejść do takiej wartości przy spokojnej jeździe.
  • 0

#14 OFFLINE   nnemrod

nnemrod

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 148 postów
  • Model:Nissan Juke DIG-T 4WD CVT-M6
  • Time Online: 1h 31m 23s

Napisano 19 czerwiec 2011, 18:54

Nie do wiary !!! Znowu jechałem głównie trasą nr 22 z Gorzowa ( sławną " berlinką " dawną drogą z Berlina do Królewca ) i ze zdumieniem po 200 km odczytałem odczyt zużycia paliwa . Z niedowierzeniem przecierałem oczy a tam wyświetla się liczba :7,4 l/100 km ! Tym razem jechałem cały czas za moją towarzyszką , która jak przystało na praworzadną kierowniczynię przestrzegała prędkość w miejscowościach co najwyzej nieznacznie ją przekraczając a poza osiedlami utrzymywała prędkość w granicach 100-110 km. Wcale nie byliśmy zawalidrogami bo wyprzedziły nas tylko trzy albo cztery samochody a my również kilka wyprzedziliśmy. Tutaj widać co znaczy sposób jazdy. Fakt , że mój 190 konny Juke miał tylko muskany gaz.
  • 0

#15 OFFLINE   xxyy777e

xxyy777e

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 194 postów
  • :

Napisano 20 czerwiec 2011, 23:38

Mi na trasie w normalnej jeździe tryb ECO nie udało się zejść poniżej 5.64, jestem trochę rozczarowany liczyłem na spalanie grubo poniżej 5 litrów w silniczku 1.5 dCi.

Interesuje mnie raczej czy ktoś kto ma taki silnik wypalał już DPF. Jak często włącza się wypalanie etc.

Użytkownik xxyy777e edytował ten post 20 czerwiec 2011, 23:43

• 0

#16 OFFLINE   Strider

Strider

Turbo Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 7299 postów
  • Flaga:

Napisano 21 czerwiec 2011, 08:07

Nie do wiary !!! Znowu jechałem głównie trasą nr 22 z Gorzowa ( sławną " berlinką " dawną drogą z Berlina do Królewca ) i ze zdumieniem po 200 km odczytałem odczyt zużycia paliwa . Z niedowierzeniem przecierałem oczy a tam wyświetla się liczba :7,4 l/100 km ! Tym razem jechałem cały czas za moją towarzyszką , która jak przystało na praworzadną kierowniczynię przestrzegała prędkość w miejscowościach co najwyzej nieznacznie ją przekraczając a poza osiedlami utrzymywała prędkość w granicach 100-110 km. Wcale nie byliśmy zawalidrogami bo wyprzedziły nas tylko trzy albo cztery samochody a my również kilka wyprzedziliśmy. Tutaj widać co znaczy sposób jazdy. Fakt , że mój 190 konny Juke miał tylko muskany gaz.

Good job soldier. :D Wiedziałem, że skoro Murano w podobnej konfiguracji (CVT+4x4+mocna benzyna) się da to i Jukiem się musi dać...
  • 0

#17 OFFLINE   marekgtw

marekgtw

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:Juke
  • Nr rejestracyjny:SK
  • :

Napisano 27 lipiec 2011, 13:04

Również mam pytanie w sprawie spalania. Auto jeździ głównie po mieście i komputer wskazuje 7,4/100 KM. Juke 117 KM, 1,6. Jednak bardzo ciekawi mnie wskaźnik rezerwy. Ostatnio zapalił się i walił po oczach że już muszę na stację. Zatankowałem do pełna i okazało się ze w baku jest jeszcze około 12 litrów. Przy takim spalaniu to grubo ponad 100KM do wyjeżdżenia. Też tak macie?

Użytkownik marekgtw edytował ten post 27 lipiec 2011, 13:05

• 0

#18 OFFLINE   xxyy777e

xxyy777e

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 194 postów
  • :

Napisano 27 lipiec 2011, 13:10

Gdy mam na wyświetlaczu od paliwa 1 kreskę i zatankuję pod korek to wychodzi, że w baku mam 8 litrów ON

P.S. Te 7.4 Pb litra w mieście jak na benzynę to niezły wynik

Użytkownik xxyy777e edytował ten post 27 lipiec 2011, 13:12

• 0

#19 OFFLINE   marekgtw

marekgtw

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Model:Juke
  • Nr rejestracyjny:SK
  • :

Napisano 27 lipiec 2011, 13:21

Tak mi się wydaje, że nie jest źle - ale też staram się nie deptać. Katowice to jednak miasto korków. Auto mam 3 tygodnie ( salon) i mam nadzieję, że chociaż jeszcze trochę spadnie spalanie. Głównie jednak jeżdżę sam, bez "obciążenia".
  • 0

#20 OFFLINE   elltry

elltry

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Model:Juke vel Żuk
  • Time Online: 1h 14m 15s

Napisano 03 sierpień 2011, 11:50

Jak dla mnie spalanie Żuka 1.6 117KM w trasie można zupełnie zaakceptować - w trasie W-wa - Kołobrzeg wyszło 6,3 w trybie normal :)
Jazda spokojna, bez szaleństw, ale nie emerycka. V max 120 km/h, z przewagą prędkości 90-100 km/h.

Użytkownik elltry edytował ten post 03 sierpień 2011, 11:51

• 1

x

Reklama

OK Wyjdź