Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sygnalizacja poziomu oleju


Gość Kasjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą być wytarte panewki na wale i nie ma ciśnienia,może być pompa olejowa słaba,nie daje ciśnienia .


Najlepiej wykręcić czujnik ciśnienia oleju i wkręcić manometr,będzie wiadomo jakie ciśnienie daje pompa na jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIc z tego, panewki wymienione główne i korbowodowe - dalej to samo. Pytanie moje brzmi kiedy lub przy jakim przebiegu należy wymienić pompę olejową i czy w ogóle. Coś mi to wszystko śmierdzi. 

Ta kontrolka świeci się tak uparcie. Nie iwem co dalej. Co jeszcze ? POMOCY!!! Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie całe 140 tysięcy.  Z tego co szukałam w internecie to może być czujnik ciśnienia oleju. Pożyjemy zobaczymy, póki co jeżdżę czym się da, byle nie qq.

Edytowane przez elka110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam QQ'2009. Jak to w nim jest z kontrolką poziomu oleju? Na bagnecie sięga do połowy obszaru dopuszczalnego, czyli niby idealnie (mierzone na zimnym silniku), ale po przekręceniu stacyjki pokazuje się Oil Low. O co chodzi? Olej był wymieniany ok. rok temu i jest dość ciemny, więc jest już na niego pora. Czy czujnik uwzględnia jedynie poziom, czy również czas od ostatniej wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam autko qq 1.6 115km i problem mam taki gdy go odpalam mruga mi oil,lo i mruga.. akumulator odpinalem i pomogło na pół dnia. Oleju ma full świeżo po wymianie ale przed wymiana tez się paliło autko świeżo kupione myślałem ze to od serwisu się zapala ale serwis mam zrobiony ale dalej mruga mi oil lo i gdzie teraz szukać przyczyny?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podczas wyświetlania napisu o stanie oleju jeśli wciśniemy przycisk przełączania funkcji licznika to wyświetli nam poziom oleju na linijce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem nie dawno qq 1.6 2009r i właśnie była ta kontrolka oil low ale mruga la tez serwisowa kontrolka i po skasować iu oil low nadal się pali po wymianie oleju nadal to samo i olej mam czysty ze aż przezroczysty ale po oględzinach wyszło ze był pełny wiec nie wiem o co tu chodzi? Gdzie on się znajduje może wtyczka coś nie tak dodam że odpieCię akurat pomogło na pół dnia ale znów wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

w poniedzialek wymienialem olej w ASO, QQ 2009 2.0 dci, zalałem 7 l, do ukladu wchodzi 7,4 na wyswietlaczu 000_ _, przed wymianą było 0000_, nie sprawdzalem jeszcze na bagnecie ale dziwi mnie ten temat czemu tak jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę ten temat, bo intryguje mnie w moim aucie brak informacji o poziomie oleju po przekręceniu kluczyka (oil level ok) i brak graficznego przedstawienia poziomu oleju. Przeczytałem ten wątek i jeszcze jeden. Nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej, dlaczego nie ma informacji i czy jest możliwość aby tą funkcję aktywować. W instrukcji nie ma wzmianki o tym, że może informacji o oleju nie być. Rozgryzł ktoś z was ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Po pierwsze, mam polifta i inne zegary i inną instrukcję, po drugie poziom oleju mi się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie "i" na kierownicy w trakcie wyświetlania komunikatu o poziomie oleju nie skutkuje wyświetleniem  "OOO___"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie "i" na kierownicy w trakcie wyświetlania komunikatu o poziomie oleju nie skutkuje wyświetleniem  "OOO___"?

Nie mam komunikatu o poziomie oleju (oil level ok) ani też po wciśnięciu "i" nie pojawia się nic, co dotyczy oleju i kontroli jego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komunikatu o poziomie oleju (oil level ok) ani też po wciśnięciu "i" nie pojawia się nic, co dotyczy oleju i kontroli jego poziomu.

Witam

Zaraz po załączeniu stacyjki wciśnij na "i" . Jeżeli to nie pomoże spróbuj odłączyć na kilka minut akumulator i potem sprawdź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tu, że w poliftach tej funkcji nie ma, że w dieslach nie ma.

Czy ktoś z Was, kto ma poliftowego QQ J10 z silnikiem diesla ma kontrolę poziomu oleju na zegarach podczas uruchamiania silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mam PB 2011 i taki komunikat mam oil level ok ,a gdy wcisnę "i"  graficznie tez pokazuje.
trochę to dziwne że w kopciuchach tego nie ma.
a na szybkiego zadzwon do ASo  i zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką sygnalizację......

Raz w tygodniu podnszę maskę i przy okazji odlewania płynu do spryskiwaczy sprawdzam poziom oleju na bagnecie. W ten sposób zawierzam sobie a nie jakiemuś czujnikowi mimo, że komputer przy odpaleniu pokazuje „Oli Ok”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was, kto ma poliftowego QQ J10 z silnikiem diesla ma kontrolę poziomu oleju na zegarach podczas uruchamiania silnika?

Nikt nie może powiedzieć, czy ma kontrolę oleju w QQ po lifcie z dieslem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...