Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawartosc CO2


Gość ronin-24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ronin-24

CZ.

Jestem tu zupelnie nowy wiec prosze o wyrozumialosc....

 

Primera 2000r 2.0 gt automat

 

jak w temacie: problem z CO2 wartosc rzadana to >=0.3 moja primera ma 9.13%!!!!

 

swiece filtry i plyny wymienione. jezdzi jak marzenie, pali okolo 10l/100km (ponoc czymsc te koniki trzeba karmic)....

 

jestem w kropce bo gdyby Lamba byla zapsuta to reszta badan spalin bylaby tez poza normami a tu wszystko gra...

 

 

ktos moze pomoc? gdzie szukac problemu?

 

mam tydzien na naprawe

M.

p.s.

szukalem forum ale nic podobnego nie znalazlem... jesli tkos ma jakis link prosze o wyslanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kat odpowiada też za dopalenie CO2 i jak jest słabo nagrzany to wychodzą nieraz jaja, trzeba przed badaniem auto przegonić z 15 minut aby osiągnął temp pracy, tylko to dziwne bo ja nie mam I kata i spaliny sa OK, zapłon popchnięty na maxa

 

sprawdził bym sondę, czy dobrze faluje bo wygląda za bogato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ronin-24

dzieki za odpowiedzi, zeby rozwiac wszystjie niejasnosci wyjasnie wszystko od poczatku...

mam test spalin z zeszlego roku(wpisze wszystkie wartosci)

temp oleju wumagane <80 stopni C jest 91

obroty wymagane 2450-3050

Co <= 0.3 jest 0.0

HC <=200PPM jest 2PPM

lambda wymagane 0.97-1.03 jest 1

wolne obroty

 

550-1050

CO wymagane <=0.5 jest 0.0

i przeszedl test spalin

 

W tym roku natomiast:

 

temp oleju wymagana 80 stopni jest 80 stopni

 

wysokie obroty

wymagane 2450-3050 jest 2622

CO wymagane <=0.3% jest 0.09%

HC wymagane <=200PPM jest18PPM

Lambda 0.97-1.03 jest 1

wolne obroty

obroty 550-1050 jest 730

CO<=0.3% jest9.12%

i to sprawia ze autko nie przeszlo mi testu spalin!?

 

teraz sprawa sie nieco komplikuje bo od 4 lat jestem mieszkancem wielkiej wyspy i o UCZCIWEGO mechanika tu naprawde trudno co jak dalej wyjasnie okaze sie chyba kluczowe do rozwiazania tego problemu....

 

od poczatku podejrzewalem katalizator -auto z 2000 roku 224000km (140000mil) przebiegu ma prawo juz pasc... potem podejrzenie padlo na obie sondy powietrza...

 

zaczolem tego szukac i ceny tu ksztaltuja sie nastepujaco:

kat (nie orginalny) 70£

sonda lambda 20£

sensor MAF powietrza pobieranego 42£

plus oczywiscie diagnostyka 60-80£+vat i nastepne 100-140 za wymiane tego wszystkiego....

 

i to powiedzialo mi 3!!!? kolejnych '' uczciwych mechanikow'' a na naprawe mam jeszcze 8 dni...

 

pojechalem na zlom zeby wypatrzec jakis mniej jezdzony samochod i moze z niego dobrac te czesci i tam od goscia ktory rozbiera te samochody (naprawia tez niektore) uslyszalem zeby przestac szukac/martwic sie o to i po prostu kupic plyn czyszczacy wtryski i przejechac sie naprawde szybko po autostradzie tak ze 20 minut przed oddaniem auta na testy... on robi tak z kazdym jego autem ktore ma problemy ze spalinami i przechodza...

 

 

postanowilem posluchac rady .... wymienilem filtr paliwa i powitrza tak na wszelki wypadek (poprzednie mialy juz rok)

kupilem plym REDEX'a zatankowalem SCHELL V-POWER rozgrzalem auto i wlaczylem niskie biegi (bo mam automat) i przez 30 minut jechalem 100km/h z 6000 obrotow na minute (balem sie zatrzec ten silnik)zeby przegrac i wydmuchac jak najwiecej z tego wydechu... dzis zamierzam pojechac na badanie spalin z czego obiecuje zdam relacje...

 

jesli ktokolwiek potrafi dobrac sens do wynikow moich badan prosze o wpis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten płyn do czyszczenia to może nie zaszkodzi ale najbardziej pomoże dobre przegonienie auta, i odrazu wjazd na pomiar, abyś nie stał w kolejce, bo kat ostygnie i znowu będzie lipa, albo może być tak, że sonda staje na bogato przez jakiś czas przy wolnych i stąd taki wynik, może podepnij tez miernik pod sondę i zobacz jak faluje, czyli (+) z fioletowym i (-) z aku i powinna latać od 0V do 1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...