Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki filtr powietrza do P11?


Gość Sebastian89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian89

Witam wszystkich!

Potrzebuje kupić filtr powietrza. Z wiadomych przyczyn nie chce Filtrona tylko coś znacznie lepszego.

Możecie coś polecić?

Nissan Primera P11 1.6 16v.

Z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Filtrona i jest dobrze. Jesli nie chcesz filtrona to kup Knechta albo Mana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filtrach niema co oszczędzać.

kup dobry, a nie najtańszy bo później to się mści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz do filtrów Filtrona ja uważam za dobry produkt od paru lat stosuje w różnych autach i jestem zadowolony i nie ważne czy kabinowy , oleju czy powietrza.

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem filtrona i mam kolejnego - wykonanie widać że jakościowe.

Nie widzę powodu by zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie też czytalem że filtron ma dobre opinie na forum i u znajomych też slyszalem .

Teraz mam ashika ale pewnie kupie nastepny filtrona. Paliwa kupilem tez filtrona a do oleju kupilem manna bo nie bylo filtrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo filtron jest tani - więc mozna sobie zaszaleć i wymienić częsciej. Ja wymieniłem teraz po roku i 12kkm - i był juz troche zasyfiony. Lepiej taki częsciej niż jakiś super hiper i czekać z wymiana do 20kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian89

Jeździłem na filtronie jakiś czas w końcu wymieniłem bodajże na manna i różnica była ogromna. Nie wiem dlaczego. Może materiał z jakiego jest wykonany.

A filtron to wyrób Polski jakoś nie jestem do tego przekonany...

A co sądzicie o oryginalnych filtrach? Np NIPPARTS?

Cenowo wygląda to bardzo korzystnie bo ok 25zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta wkładka jest z bawełny a nie z papieru odpwiednik K&M http://allegro.pl/filtr-powietrza-kn-33-2031-2-primera-200sx-i1504101919.html cena kosmos 260 zł ...

 

co do zmian to powiem tak różnica między zapchanym a nowym zawsze będzie a ta wkładka za 70 zł chyba warta wypróbowania zwłaszcza że ją można przedmuchać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat co robi w serwisie byl na szkoleniu odnosnie filtrow wszelakich i podobno filtron robi dobre filtry-moze kiedys bylo inaczej i stad podejscie ze filtrona do poldona ale juz tak nie jest a pozatym-dobrze bo polskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat co robi w serwisie byl na szkoleniu odnosnie filtrow wszelakich i podobno filtron robi dobre filtry-moze kiedys bylo inaczej i stad podejscie ze filtrona do poldona ale juz tak nie jest a pozatym-dobrze bo polskie :D

ja tam na filtrona nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stówę są też wkładki bawełniane simota http://allegro.pl/filtr-simota-sport-nissan-350z-primera-maxima-i1547552534.html

To a propo tego, co Tofu zalinkował.

Taka alternatywa dla CAI. Przed wakacjami chciałem zakładać stożek ale teraz to się waham... Bo za wszystkie rury i dobry filtr jakieś 300zł musiałbym dać, a tu tylko 100.

 

EDIT: tak w ogóle to sry, bo temat dotyczy filtrów do 1.6... Chociaż może ktoś stosuje taką wkładkę bawełnianą i może coś powiedzieć o efektach?

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyrostów niesamowitych nie spodziewam, raczej wzrostu momentu w niższych prędkościach obrotowych. Do spółki z wywaleniem kata, wymianą końcowego tłumika na luźniejszy powinno się już coś odczuwalnego zebrać.

No ale koniec offtopa, wleci stożek w takim razie, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że filtr powietrza Knechta do 2.0 to syf made in phillipines (kupiłem w IC). O ile sam papier wygląda jak w filtronie, o tyle już reszta jest zdecydowanie bardziej badziewna (w sensie, że wykonanie niesolidne, nierówne krawędzie, nie ma metalowej ramki na około papieru). Nie wiem czy to przez ten filtr, ale spalanie mi wzrosło ostatnio o ponad 0,5l na 100km. Założyłem, bo chciałem sprawdzić, czy rzeczywiście taki super, pojeździłem 1500km i włożyłem spowrotem Filtrona (ciekawe czy spalanie wróci do normy). Przy następnej wymianie założę Manna, wygląda solidnie jak Filtron ale papier ma chyba gęstszy, więc powinien być lepszy. Aha, dla porównania, filt paliwa też mam Knecht, ale już made in Germany. Jak będę wymieniał to wrzucę foty wszystkich trzech.

Jak na teraz dla mnie Filtron > Knecht.

 

Małe porównanie filtrów: od lewej Knecht, Filtron, Mann. Teoretycznie Mann ma największą powierzchnię ze wszystkich (ponad 80 zgięć harmonijki, tamte dwa ponad 50) ale czy to coś zmienia to powiem za 2 miesiące. Obstawiam, że nie odczuję tego za bardzo.

 

PS: niech któryś admin połączy moje posty, napisałem nowego, bo do starego się nie dało dorzucić zdjęć.

post-36041-0-89861200-1317053756_thumb.jpg

post-36041-0-96316600-1317053770_thumb.jpg

post-36041-0-35336800-1317053783_thumb.jpg

post-36041-0-19069100-1317053795_thumb.jpg

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądz tu mądry i traf na orginał :(

Teraz czytałem w gazecie motoryzacyjnej o filtrach ze własnie lepiej kupić droższy niż najtańsze.

Do tych najtańszych jest wstawiany najgorszy badziew filtrujacy.

U siebie mam filtr paliwa knechta.

I porownując do filtrona ma lepszy przekrój czy budowe w środku na korzyść knechta.

Wczesniej oleju miałem manna teraz filtron i jakoś szczególnej uwagi nie zwracałem na odpalanie czy gasniecie kontrolki oleju.

Pewnie bede przy tych firmach filtron ,mann czy knecht.

A na podrube pewnie szybciej sie trafi niż orginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaad, też mam paliwa Knechta u siebie i jest ok, na plus po wymianie, stary musiał być zapchany. Tylko, że filtr paliwa Knechta wg oznaczeń wyprodukowany był w Austrii, a powietrza już na Filipinach. Z Mann-em to samo: oleju produkcja w Niemczech, powietrza w RPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u siebie nie patrzałem jakiej produkcji jest made in ...

Ale pewnie wiesz to napisałeś czy sprawdziłeś to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio wymieniłem filtr powietrza. Kupiłem najzwyklejszy w świecie filtr w sklepie z częściami do samochodów japońskich. Firmy nie pamiętam. Był w takim złotym opakowaniu. Filtr jak filtr, ważne, że jest czysty i nowy.

 

PS. Ja wymieniam filtr powietrza co roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się tylko wydaje, ze filtr byle jaki wystraczy parcuje akurat w sklepie motrozyzacyjnym i byly nawet takie przypadki ze najtanszy filtr powietrza zostal wciagniety do silnika :P oczywiscie nie caly tylko jakis tam kawalek. Warto zainwestowac raz na rok i wydac te 20 czy 30 zl wiecej na porzadny filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...