Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce Nissan Terrano


Gość johan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie przewody ok . Pedał robi się twardy tylko na wolnych obrotach po jednym naciśnięciu. Przy większych brak takich objawów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mówię tak - za mało masz podciśnienia: pompa siada, albo dziury w instalacji nie znalazłeś

na wyższych obrotach pompa ma większą wydajność co tłumaczy czemu jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zaworek zwrotny do sprawdzenia,

u mnie pompa jest już słaba i dołożyłem akumulator podciśnienia i trochę się poprawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to nie wiem, nie pamiętam chyba z jakichś mazd wydłubałem na złomie, chyba mam nawet jeszcze jeden

nie mam dobrego zdjęcia ale przy okazji czegoś innego na fotach widać tyle ze nie pokazane gdzie jest przykręcony

(przy spryskiwaczu leży)

http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/webasto/slides/P1180213.html

 

http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/swap/intake/slides/P1020132.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawił się ktoś z was w dobieranie sprężynek do ręcznego przy tarczo-bębnie ?? Bo nie mam pomysłu z jakiego nadal produkowanego zestawu pasują. Szczęki sam zregenerowałem, linki nadal się kupi tylko mam problem ze sprężynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawił się ktoś z was w dobieranie sprężynek do ręcznego przy tarczo-bębnie ?? Bo nie mam pomysłu z jakiego nadal produkowanego zestawu pasują. Szczęki sam zregenerowałem, linki nadal się kupi tylko mam problem ze sprężynkami.

kolego sam kupowałem niedawno do swojego, znalazłem na alledrogo cały zestaw za 35 pln ale jak zamawiałem w sklepie szczęki, cylinderki to cały komplet sprężyn też mieli za bodajże 40 pln. zapytaj w konkretnym sklepie albo alledrogo.

Do T.2 spręzynki są bliżniacze z transitem więc może to jest jakiś trop, nie wiem jaka jest różnica między T1 a T2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciagle nurtuje kwestia tego jak odróżnić czy jest uszkodzone serwo czy pompa ma za mala wydajność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciagle nurtuje kwestia tego jak odróżnić czy jest uszkodzone serwo czy pompa ma za mala wydajność ?

Miernik podciśnienia prawdę powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a guzik prawda że tak powiem odważnie .... miernik przerabiałem

 

no to proszę wojtus do tablicy proszę mi wytłumaczyć - co miernik daje w takim przypadku

 

podłączam miernik nabija do jakiejś sensownej wartości może -0,9 bara teraz nie pamiętam ile dokładnie ale jutro podczepię znowu z ciekawości,

i teraz po naciśnięciu hamulca spada mocno podciśnienie i proszę mi powiedzieć czy to pompa ma za małą wydajność i za wolno pompuje czy serwo "dziurawe" i para poszła w gwizdek ?

 

według mnie miernik niewiele daje w tym wypadku, chyba że coś coś pomijam,

w serwisówce chyba było ze podciśnienie 0,93bara pamiętam że było coś koło tego

 

generalnie ze słabym hamowaniem (zapala się kontrolka o braku podciśnienia) za którymś tam wciśnięciem pedału - poradziłem sobie dokładając akumulator ale temat mnie nadal nurtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co Ty, Hugh w starym tyranie w nowym zostawiłem stare serwo ale założyłem nowa pompę myśląc, że to właśnie pompa... No nie pomogło więc prawdopodobnie serwo. Serwo z nowego anglika było zmasakrowane to poszło na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki pomysł że będzie łapanka na kogoś co mu wszystko działa i porównamy sobie :P

 

a w zasadzie mam alternator od Ciebie wiec podmienię i się okaże, czy jest w czymkolwiek różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że że w lecie ten objaw lampki po kilkukrotnym depnięciu występuje o wiele szybciej niż w zimie. W zimie o tym prawie zapominam (w sensie że żona już na mnie nie krzyczy żebym coś z hamulcami zrobił :-) ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawe,

generalnie to chyba problem może tez w bębnach być schowany ale strach tam zajrzeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie topię auta więc mój mechanior nie boi się tam zaglądać:-)

Zrobiony porządek szczeny, linka ręcznego i zapomniałem o problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po jednej z wycieczek zdziwiony, że znikły mi hamulce z tyłu zajrzałem do bebnów a tam szczelnie wypełnione było gliniastym błotem.... No ale to taka wycieczka była gdzie na środku spuszczonego zbiornika retencyjnego się zakopałem i traktor 4x4 miał kłopot żeby mnie wyciągnąć a lina była połączeniem mojego kinetyka i solidnej liny i stalówki z traktora tak ze 50m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam odgrzeje troche temat . Mianowicie mam problem  z hamulcami w  moim terrano II 2.4 ,pedał hamulca od czasu do czasu wpadnie do podłogi dopiero za 3/4 wciśnięciem jest ok zdarza się to raz na 50/ 100 km  .Wycieków nie mam zaciski pracują ładnie nic nie jest zapieczone tył również porobiony  . Jedynie regulator siły hamowania jest że tak powiem zluzowany ale tak było jak kupiłem auto i było ok, a wynika to chyba z podniesienia zawieszenia poprzez podkładki pod sprężyny . Czy to może  pompa przepuszcza  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...