Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tu się witamy.


Strider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zetkę od paru miesięcy 2003r wersja eu manual.Trochę zaniedbana ale staram się ją ogarnąć jak mi czas na to tylko pozwala ale w końcu będzie strzała .

350z1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

W dniu 15.09.2019 o 18:54, xsebekx81 napisał:

Witam

Mam zetkę od paru miesięcy 2003r wersja eu manual.Trochę zaniedbana ale staram się ją ogarnąć jak mi czas na to tylko pozwala ale w końcu będzie strzała .

350z1.jpg

Bardzo dobrze znana mi zetka o pięć na pewno nie musisz się martwić bo jest bardzo zadbany : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!

Nazywam się Filip i postanowiłem spełnić kolejne po drodze marzenie - kupić 370Z.

Pochodzę z branży - już 8 lat zajmuje się sprzedażą nowych samochodów, ale akurat zza naszej zachodniej granicy, stąd moja nadzieja, że koledzy pomogą przy szukaniu dobrej "Zetki". :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie (i Panie?),

Nazywam się Paweł. Zetki jeszcze nie ma ale poszukiwania trwają. Jeżdże samochodami RHD i takiej też 350-ki szukam. Poza tym FZ1 i inne formy aktywnego spędzania czasu. Okolice Katowic.

Mam nadzieje, że forum pozwoli mi na uzyskanie odpowiedzi na wiele rodzących się pytań.

Pozdro dla wszystkich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów,

najpierw kupiłem auto, następnie zarejestrowałem się na forum - posiadam 300zx od trzech dni :)

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie witałem się na żadnym forum więc czuje się nieco dziwnie :D do rzeczy! 

Witam wszystkich bardzo serdecznie! I odrazu chce Wam podziękować za możliwość korzystania z całej zawartej tu przez Was wiedzy, która gromadziliście latami. Na imię mi Eliasz, na codzień żyje, pracuje i korzystam z trasy TT na deszczowej Wyspie Man w UK :) po doświadczeniach z całą masą aut przyszedl czas na zetke (małe marzenie z dzieciństwa) ktora nabyłem kilka miesięcy temu w pełni oryginalną z przebiegiem 56k mil. Wrzucę kilka fot ;) także jeszcze raz witam serdecznie i mam nadzieję na jakiś wspólny zlot w przyszłości :)

 

IMG_20191226_163355.jpg

IMG_20191226_163427 - Copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.01.2020 o 20:48, El770 napisał:

Nigdy nie witałem się na żadnym forum więc czuje się nieco dziwnie :D do rzeczy! 

Witam wszystkich bardzo serdecznie! I odrazu chce Wam podziękować za możliwość korzystania z całej zawartej tu przez Was wiedzy, która gromadziliście latami. Na imię mi Eliasz, na codzień żyje, pracuje i korzystam z trasy TT na deszczowej Wyspie Man w UK :) po doświadczeniach z całą masą aut przyszedl czas na zetke (małe marzenie z dzieciństwa) ktora nabyłem kilka miesięcy temu w pełni oryginalną z przebiegiem 56k mil. Wrzucę kilka fot ;) także jeszcze raz witam serdecznie i mam nadzieję na jakiś wspólny zlot w przyszłości :)

 

IMG_20191226_163355.jpg

IMG_20191226_163427 - Copy.jpg

Cześć Eliasz bardzo ładna sztuka z zewnątrz ! mam nadzieję, że jak śmigasz na wyspie MAN to znasz nasze rady dotyczące oleju tak aby silnik miał długie życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, mam na imię Piotr i jestem z Gdańska.

W najbliższym czasie chciałbym spełnić swoje marzenie z młodości i stać się posiadaczem najpiękniejszego (oprócz Skyline R34) auta pod słońcem, czyli Zetki.

Zanim do tego dojdzie mam zamiar skorzystać z wiedzy którą zgromadziliście na forum, żeby jeszcze trochę się dokształcić.

Pozdrawiam wszystkich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć! Wracam po latach - kiedyś G35 coupé, które pozostawiło głęboki ślad na psychice i zawsze wiedziałem, że wrócę do VQ35XX. Teraz, jako człowiek o trochę bardziej siwym włosie, który na co dzień jeździ kombi (nic innego nie pomieści rodzinki), wracam tu - szukałem od dawna i dokładnie wiedziałem czego - tylko cabrio, tylko VQ35HR - takich jest jak na receptę :) fura głównie będzie stała pod kocem w garażu - miejsce jest, szkoda żeby było puste :) 

Zeta przyjechała w środę z Paryża, w czwartek była już w moim garazu. Zewnętrznie wyglada jak typowy paryski kloszard - obdrapana, obtłuczona i śmierdzi jej z ryja - słowem obraz nędzy i rozpaczy :) na koniec ktoś wyciął nożem szyberdach - wiec chwilo dach zabezpieczony folia spożywcza :) technicznie jest lepiej niż się spodziewałem - na razie 250km przejechałem, ale jestem pozytywnie zaskoczony.. 

Jest to bardziej”projekt” niż gotowe auto, ale planuje przez zimę nadać mu utracony blask. Zaczynam od wizyty na Bemowie (trzeba tylko jechać jak nie będzie padało - bo się kałuża w środku zrobi) :) 

Na razie bez większych planów na mody, może jakiś wydech końcowy bo trochę grzeczny jest :) ale biorąc pod uwagę ze jej nigdy nie sprzedam - jakieś pojedyncze turbo za 5 lat może wjechać ;) 

Podsumowując - banan na ryju nawet podczas snu, marzenie spełnione - robota na zimę jest :) 

 

Tym samym poszukuje: 

- mechanika - tu odwiedzę pewnie Coobcia - z tego co słyszę to coś tam chyba ogarnia w tych tematach :D :D 

- poszukuje blacharza i lakiernika - cała fura idzie w nowy lakier 

- nowe poszycie dachu - trochę cieknie przed ten szyberdach :) jest jakaś alternatyw dla tych gości pod Lublinem? Chyba są spoko, ale długie terminy i daleko.. 

- renowacja i malowanie felg - francuskie szury ranty obgryzły ;) 

 

Takze trzymajcie kciuki, żeby za pół roku Zeta wyglądała jak z fabryki, żeby mnie nie wykończyła nerwowo i finansowo i żeby żona nie spakowała walizki (kolejność nie jest przypadkowa) ;)
 

do zobaczenia na szosie (choć na razie śmigam tylko w nocy, bo za dnia trochę wstyd) :) 

AVE! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Od kilkunastu dni jestem posiadaczem poliftowego 370Z rynek USA. Spełnia się jedno z moich motoryzacyjnych marzeń o japońskim aucie o sportowym zacięciu, od razu polubiłem auto, mimo że wcześniej jeździłem wiele lat autami FWD głównie służbowo Skodami, a prywatnie Hondami :)

Mam nadzieję znaleźć tu odpowiedzi na wiele pytań jakie mam do auta, gdyż nie za długo pozostanie ono seryjne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, michalkazanice napisał:

Cześć wszystkim,

Od kilkunastu dni jestem posiadaczem poliftowego 370Z rynek USA. Spełnia się jedno z moich motoryzacyjnych marzeń o japońskim aucie o sportowym zacięciu, od razu polubiłem auto, mimo że wcześniej jeździłem wiele lat autami FWD głównie służbowo Skodami, a prywatnie Hondami :)

Mam nadzieję znaleźć tu odpowiedzi na wiele pytań jakie mam do auta, gdyż nie za długo pozostanie ono seryjne :D

Cześc fajnie, że sie przywitałeś no i gratulacje nabytku.

Pamiętaj wymiana oleju byle nie na 5w30!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem 350Zetki i nadal jestem w szoku.Kupiłem ją spontanicznie, bez jeżdżenia po serwisach itp.. chciałem sobie urozmaicić jazdę Vanem od 9 lat. Sprowadzona ze Szwajcarii w lipcu, nie przerejestrowana była, czarna,mechanicznie nie idealna. Po zakupie jak już opadła gorączka, to zabrałem ją do serwisu Nissana i się zaczęło, no ale ze mnie ignorant motoryzacyjny, więc mam za swoje.Miejsce parkowania Wawa.

 

 

 

image;s=1080x720-4.jpg

Edytowane przez Lukasski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 19:16, Lukasski napisał:

Cześć wszystkim.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem 350Zetki i nadal jestem w szoku.Kupiłem ją spontanicznie, bez jeżdżenia po serwisach itp.. chciałem sobie urozmaicić jazdę Vanem od 9 lat. Sprowadzona ze Szwajcarii w lipcu, nie przerejestrowana była, czarna,mechanicznie nie idealna. Po zakupie jak już opadła gorączka, to zabrałem ją do serwisu Nissana i się zaczęło, no ale ze mnie ignorant motoryzacyjny, więc mam za swoje.Miejsce parkowania Wawa.

 

 

 

image;s=1080x720-4.jpg

w takim razie pytaj zanim ci wymienia np olej na 5w30 np : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko mam na imie Dorian

a to moje kiedys zwykle 350z seria teraz teoszke przerobione przeze mnie no i wjechal supercharge vortech v1

 

A6218C47-718F-4A65-920B-B6D9541D210D.png

173C850F-60D5-413A-885E-AE3A3BBC49A8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 00:32, dorian.0323 napisał:

Siemanko mam na imie Dorian

a to moje kiedys zwykle 350z seria teraz teoszke przerobione przeze mnie no i wjechal supercharge vortech v1

 

A6218C47-718F-4A65-920B-B6D9541D210D.png

173C850F-60D5-413A-885E-AE3A3BBC49A8.png

Kułeś silnik czy jesteś poniżej w miarę bezpiecznego progu 400KM? (pamiętaj, że w kompresorze trzeba trochę mniej bo ta moc na hamowni jest zawsze trochę mniejsza ze względu na obciążenie silnika kompresorem ale silnik jest mimo wszystko obciążony tą mocą tylko ostateczną wypluwa niższą)

2CF79922-3619-400E-98C9-CDD1F7124A58.png

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cytrus napisał:

Kułeś silnik czy jesteś poniżej w miarę bezpiecznego progu 400KM? (pamiętaj, że w kompresorze trzeba trochę mniej bo ta moc na hamowni jest zawsze trochę mniejsza ze względu na obciążenie silnika kompresorem ale silnik jest mimo wszystko obciążony tą mocą tylko ostateczną wypluwa niższą)

2CF79922-3619-400E-98C9-CDD1F7124A58.png

Myslalem ze bezpieczna to 440 ? Ze wzgledu na to ze kompresor, ze nie ma wysokich temperatur to moze byc nawet wiecej, ku mojemu zdziwieniu po odpaleniu zachowuje sie normalnie nawet trzyma nominalne obroty i nic nie wskazuje na to zeby byl obciazony...ale wiem ze i tak jest. Napewno na poczatek bedzie cos kolo 400, silnik jeszcze nie zakuty, narazie wtryski 630cc wiekszy uklad paliwowy szerokie listwy, regulator cisnienia paliwa, pompa 320l/h, intercooler do 750km, blov of HKS ssql3, 1cm dystans pod kolektor ssacy, sportowa chlodnica wody - 2 x pojemniejsza od standardowej 5cm grubosci, chlodnica oleju silnika 29 rzedowy, chlodnica oleju skrzyni mishimoto z wentylatorem, komputer piggy bank ecu master det3+ (jeszcze nie podlaczony) - to narazie tyle z tego co zapamietalem i jezeli chodzi o silnik, zawieszenie bc racing sport gwint plus regulacja twardosci ... kolektory sportowe dlugie racing bez katow przelot po tlumik koncowy, koncowy seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...