Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regulacja zaworów


Gość aniagal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aniagal

Witam, proszę o informację jak są regulowane zawory, hydraulicznie czy mechanicznie w P12 2002, 2.0. Chcę założyć gaz i muszę to wiedzieć. Czy to zależy od jakiś kodów czy wszystkie mająą tak samo? Przepraszam, że zamęczam ale pewnie jeszcze będę zadawała banalne pytania.Pozdrawiam

p.s coraz bardziej na tak P12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aniagal

Nie nic nie klepie, tylko potrzebna podobno jest lubryfikacja przy założeniu gazu w mechanicznych. A Ty nie masz dodatkowego smarowania? Jaką masz instalację? Mnie powiedzieli w najlepszej gazowni w Łodzi, że Lovato będzie ok.

Pozdrawiam.

p.s mam taki sam kolor autka jak na Twoim zdjęciu.

Edytowane przez aniagal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aniagal

Witam ponownie, znalazłam informację w książce od nissanka, iż przy tym silniku zawory są bezobsługowe-"dla silników QR regularna kontrola nie jest konieczna". To chyba oznacza, że nie trzeba lubryfikacji i tej wersji chyba będę się trzymać.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, znalazłam informację w książce od nissanka, iż przy tym silniku zawory są bezobsługowe-"dla silników QR regularna kontrola nie jest konieczna". To chyba oznacza, że nie trzeba lubryfikacji i tej wersji chyba będę się trzymać.

Dzięki.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik SR20 regulacja hydrauliczna

 

silnik QR20 mechaniczna

luzy:

zimny:

wlot - 0,24

wylot - 0,26

goracy

wlot - 0,30

wylot - 0,30

 

dobry montaż i strojenie, a lubra nie potrzebna w innym, przypadku i tak nie pomorze

 

z Lovato daj sobie spokój

Propozycja:

STAG300+, HANNA (wtryskiwacze), ZAVOLI ZETA S, MIII, NIKO250 (reduktory), zbiornik w koło byle nie do jazdy na wstecznym

STROJENIE W TRASIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aniagal

Dzięki, nie wiem co robic i tak, jedni mówią Lovato inni Stag-komu ufać? A i jeszcze jedno mając butlę w kole mam w ogóle nie jeździć do tyłu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiem co robic i tak, jedni mówią Lovato inni Stag-komu ufać? A i jeszcze jedno mając butlę w kole mam w ogóle nie jeździć do tyłu???

 

Ja zaproponowałem to co na pewno się sprawdzi w Twoim nissmo, a co wybierzesz to jest inna sprawa,

 

z butlą to chodzi o to, że masz mieć tak zamontowaną aby wielozawór był od strony zderzaka a nie siedzeń, dlatego, że podczas przyspieszania jak będzie mało gazu nissmo nie będzie przerywać ani przełączać się na PB, gaz w butli to CIECZ, czyli fizyka na nią działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aniagal

Ja zaproponowałem to co na pewno się sprawdzi w Twoim nissmo, a co wybierzesz to jest inna sprawa,

 

z butlą to chodzi o to, że masz mieć tak zamontowaną aby wielozawór był od strony zderzaka a nie siedzeń, dlatego, że podczas przyspieszania jak będzie mało gazu nissmo nie będzie przerywać ani przełączać się na PB, gaz w butli to CIECZ, czyli fizyka na nią działa ;)

Dzięki wielkie, wszystko drukuję i pokażę gazownikom, jestem umówiona na wtorek, mam nadzieję że się uda zrobić tak żeby było dobrze.

p.s że też ja muszę się w takie rzeczy bawić....miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Na czym polega regulacja zaworów w silniku 1.8? Mechanik powiedział, że wymiana całych szklanek i koszt z robocizną około 1000 zł. W niektórych wątkach czytałem o "szlifowaniu" ?

 

P.S

100 tyś. i nigdy nie regulowane, a jeżdżę na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...