Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect a pendrive z MP3


pio00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Mam taki "problem" - jak do gniazda USB w podłokietniku mam włożonego pendrive'a

z MP3-kami, to za każdym razem jak odpalam auto słychać przez kilka sekund normalne

radio, a za chwilę pojawia się komunikat "USB device detected" i zaczynają lecieć

piosenki z pendrive'a.

Żeby było słychać "żywe" radio, to trzeba ręcznie przełączyć na radio.

Tylko jak się wyłączy silnik i odpali na nowo, to znowu jest to samo.

A ja bym chciał, żeby to użytkownik decydował, czego chce słuchać, a nie auto.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak, ze wlaczy sie to co bylo ustawione jako ostatnie przed wylaczeniem auta - czyli jak gasze na CD - odpali sie i wlaczy CD i analogicznie z radiem czy Auxem.

 

Jesli u Ciebie jest inczej to chyba serwis ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zmieniliśmy ostatnio pendrive'a z Sandiska na jakiegoś PNY

i żonka raportuje mi, że to od tego czasu.

Ale ja zachodzę w głowę, co by mogło być innego na sticku, żeby powodowało

taką zmianę działania Nissan Connect.

 

Tak czy siak poćwiczę jeszcze z innymi stickami.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem i podzielam Twoje poglądy na temat decydowania. Czy jednak nie jest tak, że fakt umieszczenia mp3 w gnieździe, system interpretuje jako decyzję użytkownika??? Obawiam się że tak, a Ty traktujesz to tylko jako podłączenie kolejnego urządzenia, a decyzja co do jego wykorzystywania, to oddzielna sprawa.

Edytowane przez fjerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko, żeby radio przełączało się na MP3 w chwili, kiedy wkładam

pendrive'a do gniazda. W końcu jak wkładam MP3 to chcę słuchać MP3.

Problem jest taki, że to MP3 jest już potem cały czas w gnieździe (nie wyjmuję go

i nie wkładam przy każdym zapalaniu silnika), a ja bym chciał z niego skorzystać wtedy

kiedy mi się zachce, a na co dzień słuchać radia.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wlozysz sandiska to jest taki sam efekt?

Jezeli nie, to na bank ten nowy pen dziala w ten sposob, ze na poczatku (po przekreceniu kluczyka w stacyjce) NC nie "widzi" go w gniezdzie USB. Po podaniu napiecia pen sie inicjuje, a NC traktuje to jak bys wlasnie go wlozyl do gniazda i dlatego przelacza na odczyt z USB,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja bym chciał, żeby to użytkownik decydował, czego chce słuchać, a nie auto.

 

No ale przecież wszystko jest OK, po odpaleniu jeżeli chcesz zadecydować to po prostu naciśnij FM lub wyjmij pena.

A jeżeli po odpaleniu z automatu chciałbyś mieć radio to już niestety nie będzie twoja decyzja tylko QQłki :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak, ze wlaczy sie to co bylo ustawione jako ostatnie przed wylaczeniem auta - czyli jak gasze na CD - odpali sie i wlaczy CD i analogicznie z radiem czy Auxem.

 

Jesli u Ciebie jest inczej to chyba serwis ?

 

pozdrawiam

 

U mnie to samo , na czym zostawię to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam przy uruchamianiu silnika gra radio i zachwile wskakuje muzyka z pendraiva, pen sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że gra to, co było przed wyłączeniem silnika. Jak było radio, to gra radio, jak pendrive, to pendrive.

Jest nawet tak, że jak wyciągnę pendrive i go włożę spowrotem (nawet po kilku dniach jeżdżenia autem) to zaczyna grać od piosenki, która leciała przed wyjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że wszystko zależy od konkretnego pendrive'a.

Zauważyłem , iż u mnie możliwe są 3 scenariusze zakładając, że pendrive jest podłączony a wyłączając silnik słucham radia...

1. Włączam silnik, uruchamia się radio a po paru sekundach inicjalizuje się Pendrive i automatycznie zaczyna odtwarzać utwory

2. Włączam silnik, uruchamia się radio a pendrive dostępny jest po wciśnięciu przycisku AUX

3. Włączam silnik, uruchamia się radio a pendrive w ogóle nie jest dostępny, muszę go wyjąć i włożyć jeszcze raz

 

Kompletnie nie ma żadnej reguły kiedy która sytuacja zaistnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Niech leci to, co było przed wyłączeniem silnika. Jak będę chciał, to sam sobie zmienię.

Już wystarczająco denerwujące jest ciągłe potwierdzanie włączenia nawigacji.

 

Wie ktoś może jak to wyłączyć? Może w menu serwisowym jest taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przy pendrivach jesteśmy to jakie byście konkretne modele polecili? A najlepiej to ,żeby ten powyższy problem omijały , no i jakie pojemności podejdą, w sensie czy jest jakaś górna granica , ewentualnie jak długo się wczytuje powiedzmy taki 50gb ? Czy jakość pen'a ma wpływ na jakość odtwarzanej muzyki? Nie miałem jeszcze okazji(czasu) pobawić z muzą przez auxa , więc proszę o wyczerpującą opinie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 2 pendrivy na zmianę: Corsair Voyager 8GB i SanDisk Cruzer Slice 4GB. Nie mam z nimi żadnych problemów.

Jakość pen'a nie ma znaczenia dla odtwarzanej muzyki. Ważna jest jej kompresja (bitrate).

 

A tak na marginesie, to po co ci takie duże pojemności. Przy bitrate 128 kbps jedna minuta muzyki zajmuje niecały 1 MB, co daje dla 4 GB ok. 70 godzin muzyki a przy 256 kbps 35 godzin. Lepszej jakości i tak chyba QQ nie odtworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak...

Zakupiłem sobie mini czytnik V3 z kartą microSDHC 4GB i myślę że lepszego rozwiązania nie ma. Muzyki wlezie tam od groma i trochę :) Schowek jest dalej w 100% do wykorzystania i jest OK. A czy ja będę musiał przełączać na AUX czy nie to już dla mnie drugorzędna bajka. Dlatego nie patrzyłem na firmę karty tylko na cenę całego zakupu.

Zadowolenie w 100%.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - podłączyłem pod USB dysk przenośny 160 GB i działa! Przy starcie zczytuje dobre kilkanaście sekund i przy restarcie zawsze zaczyna od 1. pliku, ale działa jak ze zwykłego pendriva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu podałem 50gb , z ciekawości chciałem wiedzieć ile czasu to wczytuje , ale już kolega wyżej dał pogląd na 160gb . Aktualnie zapatruje się na taki 8-10gb , dzięki za rady i jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe, sprawdzone propozycje odnośnie pen'ów walcie , co by było z czego wybierać, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z nano pendive 16GB, kupiony na allegro. Gabaryty minimalne, więc prawie go nie widać. Podaje link http://allegro.pl/li...g=nano+pendrive

Ja zakupiłem pendrive firmy MODECOM i to właśnie z nim mam takie przygody jak opisywałem powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z nano pendive 16GB, kupiony na allegro.

A ja kupiłem w normalnym sklepie; Toshiba 16GB.

Nikt nie zwrócił uwagi na to, że gdy zaczynamy jazdę po włączeniu silnika od cofania to ten durny komunikat o podłączeniu do usb zakrywa obraz z kamery. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem w normalnym sklepie; Toshiba 16GB.

Nikt nie zwrócił uwagi na to, że gdy zaczynamy jazdę po włączeniu silnika od cofania to ten durny komunikat o podłączeniu do usb zakrywa obraz z kamery. :angry:

 

Ale komunikat o USB powinien pojawiać się tylko w momencie podłączenia USB. Jeżeli cofasz i jednocześnie podłączasz pendriva to jakieś tam przesłonięcie obrazu z kamery nie powinno Ci przeszkadzać. :P

 

Domyślam się że komunikat dostajesz po każdym włączeniu stacyjki. To musi być męczące - zmień pena. Ja używam zestawu mikro czytnika i karty microSD Kingstona i działa be zarzutu. Ostatnio po 3 tygodniach odebrałem QQ z blacharni i po włożeniu zaczęło odtwarzać tam gdzie zakończyło przed wyjęciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trebor1d

A ja kupiłem w normalnym sklepie; Toshiba 16GB.

Nikt nie zwrócił uwagi na to, że gdy zaczynamy jazdę po włączeniu silnika od cofania to ten durny komunikat o podłączeniu do usb zakrywa obraz z kamery. :angry:

bo moze nie zawsze ten przypadek wystepuje ;-) ja nie mam problemu z kamera, zawsze dziala bez wzgledu na to jaki pendrive stosuje (sandisk, emtec czy nawet no brand)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

To zależy chyba jednak od współpracy danego pena z danym systemem odczytu.

 

Mam radio internetowe z wejściem na pena, kupiłem Scandiska, nagrałem prawie 4 GB ulubioonych polskich

i .... radio go widzi, pokazuje spis utworów ale gdy chcę rozpocząć odtwarzane to komunikat .... dysk pusty.

 

Zamieniłem więc z penem z Qashqaia, zarówno w aucie jak i w radio działają teraz bez zarzutu..

W aucie działa normalnie, NC włącza się na tym źródle ( przy penie i dysku na tym utworze) na którym był wyłaczony.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłem jakiegoś tam mikro sd 8gb i działa normalnie. nawet jak podłączam telefon, żeby się podładował przez usb, to też mi odtwarza muzę, którą mam w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - podłączyłem pod USB dysk przenośny 160 GB i działa! Przy starcie zczytuje dobre kilkanaście sekund i przy restarcie zawsze zaczyna od 1. pliku, ale działa jak ze zwykłego pendriva.

 

 

Podłączyłem kilka dni temu kolejny dysk przenośny, tym razem 320 GB (na nim prawie 70 GB muzyki) - i też działa :-)

Nawet zaczął za którymś razem odtwarzać od ostatniego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...