Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa dla Nissan Navara - FELGI


skóraa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie jestem pierwszym właścicielem (trzecim) i mój VIN jest na liście, czy ktoś w takiej sytuacji był już na wymianie?

 

Pozdrawiam.

 

 

Kolego - zwyczajnie należy zgłosić się do najbliższego serwisu. Tam przebadają Ci obręcze. Nie ma znaczenia którym z kolei właścicielem jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - zwyczajnie należy zgłosić się do najbliższego serwisu. Tam przebadają Ci obręcze. Nie ma znaczenia którym z kolei właścicielem jesteś.

 

Dzięki za info.

W takim razie czeka mnie 3-godzinna podróż (w jedną stronę), mam nadzieję, że nie na darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie to mam nadzieję, że na darmo i w badaniu wyjdzie, że obręcze będziesz miał całe. Jak sądzę niewiele serwisów ma w pogotowiu obręcze na wymianę. Jeśli będą pęknięte może Cię czekać nieoczekiwane czekanie na odbiór auta :)

Wymiana niewykazujących pęknięć obręczy jest przewidziana w ciągu około roku od zgłoszenia sie na defektoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie twierdzą, że jeszcze żaden serwis nie wykrył uszkodzeń i że dostali 1 kpl. awaryjnie do wymiany.Nie miałem okazji zobaczyć. Moje po sprawdzeniu wyglądały jak po wyjezdzie z kopalni, na pytanie, dla czego taki syf powiedzieli ze nie da się z tym nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do Japan Motors w Krakowie i umówiłem się na środę. Nie mam nawet książki serwisowej, ale miły pan powiedział, że to nie problem. Zostałem poinformowany, że sprawdzenie potrwa ok. 2 godzin. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale w razie konieczności wymienią chyba od razu (a może to tylko moja wyobraźnia :rolleyes: ).

Po akcji zdam relację.

 

Już po.

Nie byłem osobiście, bo rodzice mieli interes w Krakowie więc załatwili sprawę.

Serwis wygląda na przyzwoity. Dzień przed terminem przysłali sms'a z przypomnieniem o wizycie, a nawet usunęli małą usterkę gratis (przypomnę, że auto nie ma nawet książki serwisowej), mianowicie szyba kierowcy przestała się zamykać automatycznie kilka dni przed wizytą, a pan w serwisie zapytał czy coś Navarce nie dolega, na co mój tata o szybie mu wspomniał. Po wizycie szyba działa znowu (pewnie tylko kwestia zaprogramowania, ale liczy się gest).

Do rzeczy:

  1. Wizyta trwała 1,5 godziny (zrobiłem korektę bo miała trwać 3 godziny, ale dzwonili po 1,5h, że gotowe).
  2. Felgi jakie były brudne takie zostały.
  3. Mikropęknięć brak.
  4. Wymiana w przyszłości (mają rok, ale nie wiem od kiedy).
  5. Ma przyjść pocztą jakiś papier z zaproszeniem na wymianę felg.
  6. Po wizycie nie dostaliśmy żadnego potwierdzenia na papierze, że felgi były sprawdzane (czy ktoś dostał?)

Dziękuję za uwagę.

Edytowane przez sancho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Po wizycie nie dostaliśmy żadnego potwierdzenia na papierze, że felgi były sprawdzane (czy ktoś dostał?)

 

 

Tak. Druk zgłoszenia/przyjęcia auta do serwisu, i poprosiłem o adnotację na nim o przebadaniu obręczy i niewykryciu pęknięć i podpis obsługującego specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Druk zgłoszenia/przyjęcia auta do serwisu, i poprosiłem o adnotację na nim o przebadaniu obręczy i niewykryciu pęknięć i podpis obsługującego specjalisty.

No ja mam druk z "recepcji" serwisu, ale nie ma tam nic o celu wizyty i przebiegu badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem na sprwadzeniu felg w Autoniss Kielce. Umówiony na godzinę. Punktualnie zaczeli.Można stać prz samochodzie i obserwować. Samo sprawdzenie nie trwało dłużej jak 20 minut.

Zdjęci i załozenie kół drugie dwadzieścia. Felgi miałem czyste bo wcześniej je dokładni umyłem i dostałem też czyste. czerwony płyn sprawdający był dokładnie wytarty.

Stwierdzili że wszystko O.K.

Wpisali do komputera i kazali czekać na nanastępne wezwanie.

Żadnego papierka zaświadczenia nie dostałem.

Aha . Po załozeniu kół sprawdzili i uzupełnili cisnienie we wszyskich kołach. Gratis

 

Porównajcie to z wizytą u Przyguckich w Łodzi opisanej parę postów wcześniej.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja się właśnie dowiedziałem i podjąłem dyskusję z NISSAN'em na temat obsługi klienta. Zobaczymy co się wydarzy. Czy podczas tego sprawdzania obręczy muszą ściągnąć opony ?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego taka akcja nie objęła pathfinderów, co my mamy felgi z innej fabryki? A może path jest taki bezpieczny, że i bez kółka da radę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czasami nieżle się nim odpycham od czarnego z 4 pracownikami. No niech każdy waży 90 kg. Poza tym w lato ciągam przyczepkę z paliwem ( nie przyznam się ile waży bo będzie lament, że nie mam uprawnień). Tak więc mój path w żniwa ciężko tyra jak nie jedna navarka.

 

20110828657.jpg

 

20110829659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam te 17" pierwsze z lewej tylko, że w pathfinderze a nie w nawarze. Czy wymiana też mi się należy, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te 17" pierwsze z lewej tylko, że w pathfinderze a nie w nawarze. Czy wymiana też mi się należy, czy nie?

Pęknięcia felg wykryto w navarze więc akcja dotyczy tylko navki Path jest lżejszy więc pęknięcia nie występują

navarą wozi się większe ładunki więc felgi nie wytrzymują o ile dobrze pamiętam to wadę wykryto w jednym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem pismo, aby zgłosić się na wymianę felg na nowe. Jak myślicie, wymienić teraz, czy zaczekać do wiosny, bo może będzie dostępny jakiś nowy wzór felg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do mnie też się nie odzywali. Na kontroli byłem pod koniec lipca 2011. Mówili wtedy, że mają rok na wymianę, pod koniec czerwca się do nich odezwę (chyba, że mnie uprzedzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...