Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Airbag


Gość mikimor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni zaczęła mi migać kontrolka airbagu.Proszę o jakieś wskazówki lub podpowiedzi.Czy konieczna jest wizyta w serwisie? A może są jakieś inne sposoby na skasowanie tego błędu (jeśli to błąd).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni zaczęła mi migać kontrolka airbagu.Proszę o jakieś wskazówki lub podpowiedzi.Czy konieczna jest wizyta w serwisie? A może są jakieś inne sposoby na skasowanie tego błędu (jeśli to błąd).

Pozdrawiam

proponuje zadzwonic do serwisu jezeli samochod jest na gwarancji to temat bedzie prosty a jezeli gwarancji brak....to powiedza co moze byc przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak masz na gwarancji to aso jak najbardziej, a jak już jesteś po to na początek może poprawic tudzież przeczyścić złącza (może coś tam nie trzyma), w każdym bądz razie warto byłoby podłączyć się pod kompa. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód nie jest na gwarancji rocznik 2007 sprowadziłem z Holandi jak miał 2 lata (lipiec 2009)przez znajomego który tam mieszka jak narazie wszystko było ok, aż tu nagle ta je...na poduszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić wszelkie kabelki, poruszać docisnąć a potem zabawa kluczykiem, kiedyś podałem instrukcję do N16 ale w micrze K12 też zadziałało, więc może w QQ też. W serwisie za taką naprawę min 100-150,-. Poza ASO chcieli ode mnie od Almerki 50,-. Sam zrobiłem to w 3 minuty

 

instrukcja:

Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek

 

 

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśni

Edytowane przez meridion
  • Thanks 2
  • Upvote 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj byłem w serwisie podpieli do kompa i wykazało błąd poduszki kierowcy wykasowali błąd i kazali jeździc dopóki sie nie zaświeci ale gość mówi że prawdopodobnie poszła jakaś spiralka z kablami od poduszki ,która kręci jak kręcimy kierownicą i niedawno właśnie robili takie coś w qashqaiu.Za 15 minut diagnozy skasowali mnie 170 zł za diagnostyke.Przejechałem 100 metrów a tu poduszka znowu miga.Byłem pierwszy i ostatni raz w serwisie nie dam więcej się kasować frajerom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj byłem w serwisie podpieli do kompa i wykazało błąd poduszki kierowcy wykasowali błąd i kazali jeździc dopóki sie nie zaświeci ale gość mówi że prawdopodobnie poszła jakaś spiralka z kablami od poduszki ,która kręci jak kręcimy kierownicą i niedawno właśnie robili takie coś w qashqaiu.Za 15 minut diagnozy skasowali mnie 170 zł za diagnostyke.Przejechałem 100 metrów a tu poduszka znowu miga.Byłem pierwszy i ostatni raz w serwisie nie dam więcej się kasować frajerom

Szkoda, że nie sprawdziłeś podanej przeze mnie metody, błąd robią boczne poduszki, styki które mamy pod fotelami. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam od kilku dni zaczęła mi migać kontrolka airbagu.Proszę o jakieś wskazówki lub podpowiedzi.Czy konieczna jest wizyta w serwisie? A może są jakieś inne sposoby na skasowanie tego błędu (jeśli to błąd).

Pozdrawiam

witam , miałem podobny przypadek , po 5 wizytach na gwarancji udało się serwisowi usunąć błąd kontrolki migającej poduszki powietrznej , u mnie była to wymiana komputera głównego poduszek , ale przez przypadek wygadali się , że wystarczy odpiąć klemę od akumulatora na min. 0.5 godz. i komputer samoczynnie zresetuje błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Po demontażu radia oraz głośników przednich w QASHQAI zaczęła mrugać kontrolka poduszek (podejrzewam, że na skutek odłączania sygnalizatorów niezapiętych pasów na panelu pod radiem). Zastosowałem się do poradnika kasowania błędu co opisał kolega wyżej z przekręcaniem kluczyka i ..... poskutkowało!

meridion Dzięki za instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość qaszanqa

Szkoda, że nie sprawdziłeś podanej przeze mnie metody, błąd robią boczne poduszki, styki które mamy pod fotelami. sad.gif

W vectrze miałem to samo właśnie przez wadliwą kostke pod fotelem. W ASO (koleś napradę coś wiedział bo go znam) powiedział że nie można suwać fotela przy właczonym zapłonie albo wymienić wiązkę którą Opel sprzedawał za 2PLN bo wiedzial że są wadliwe. Może w QQ też to samo?

Na pewno nie można w nieskończoność kasować błędu i za to płacić.

Pocieszające jest to że podobno nawet jak ten błąd pokazuje to poduszka wypali w razie "W"

Obyś się nigdy nie przekonał

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

witam-w temacie migania kontrolki poduszek w qashqai rocz.2007,sprawdza się procedura:[poduszka zaczęła migać bez przyczyny]

instrukcja:
Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek


przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,
1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)
2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala
3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )
4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz
5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i
8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i
9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśni 

pozdrawiam,i dzieki

Edytowane przez rodato1970
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proponuję sprawdzić wszelkie kabelki, poruszać docisnąć a potem zabawa kluczykiem, kiedyś podałem instrukcję do N16 ale w micrze K12 też zadziałało, więc może w QQ też. W serwisie za taką naprawę min 100-150,-. Poza ASO chcieli ode mnie od Almerki 50,-. Sam zrobiłem to w 3 minuty

 

instrukcja:

Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek

 

 

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśni

 

Podziekowania  dla meridion instrukcja rewelacyjna i co najwazniejsze DZIAŁA IDEALNIE ,jeszcze raz podziekowania

Edytowane przez swiety62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zadzwonic do serwisu jezeli samochod jest na gwarancji to temat bedzie prosty a jezeli gwarancji brak....to powiedza co moze byc przyczyna

Powiedzą za 150,- po podłaczeniu do kompa.

Sposób podany przeze mnie kiedyś z kluczykiem i liczeniem 121,121,121 (w postach wcześniej) powinien zadziałąć o ile nie ma jakiejś usterki a jedynie restart systemu jest konieczny-zaoszczędzisz 150,- z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sposób meridiona działa w 100% irytowała mnie już ta migająca kontrolka która zaczeła migać po wymianie radia, także w nissanie QQ 1.5DCI 2009 działa ten sposób w 100%, wielkie dzięki za super instrukcje od meridiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podziałało :) meridion - bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam

Edytowane przez AntyCent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie instrukcja działa. Jednak u mnie przetarła się taśma od airbaga pod kierownicą i miganie po chwili powracało. Wizyta w serwisie była konieczna i wymiana taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wizyta w serwisie była konieczna i wymiana taśmy.

 

Zapytam z ciekawości, ile taka naprawa kosztuje w serwisie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt 698 zł ale po rabacie 30 % - program youplusnissan. Szukałem wcześniej używanej. Jest dużo ale w wątpliwym stanie wtedy koszt byłby ok 450 zł . Wybrałem nową w serwisie z gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba to samo bo wcześniej przy kręceniu kierownicą było charakterystyczne szuranie a teraz mruga kontrolka poduszki. 

co sądzicie o zamienniku http://allegro.pl/zwijacz-nissan-qashqai-tasma-airbag-naprawa-serwis-i5641924121.html

cenna wydaje się dużo lepsza od tej serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam
Dziś podczas wyjmowania radia zdemontowałem panel z kontrolkami pasów znajdujący się pod panelem radia i odłączyłem kostkę.
Po ponownym montażu radia w celu poprawności jego montażu włączyłem zapłon zanim podłączyłem wtyczkę do panelu z kontrolkami pasów.
Efekt - migająca kontrolka poduszek , po zastosowaniu się do instrukcji kasowania kontrolki opisanej przez rodato1970 kontrolka zgasła już po trzech
kolejnych wyłączeniach kluczyka z pauzą 3 sekund bez przerwy na papieroska (od 11 lat nie palę :D   ) rodato1970 dziękuje za pomocną informację.

Edytowane przez Docent66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...