Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

P12 Brak wspomagania i ładowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukasz6

lukasz6

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 145 postów
  • Kraj:POLAND
  • :

Napisano 03 lipiec 2011, 19:17

Witam ostatnio stukało w silniku i wymieniłem koło pasowe korbowodu, napinacz i pasek klinowy. Po przejechaniu kilku kilometrów zaczęło padać wspomaganie i ładowanie. Ponadto idzie zgrzyt z tamtych okolic. Ponadto po szybkim ruszaniu kierownicą zaczyna ciężko chodzić i pasek staje. Gdzie szukać przyczyny. Na jednym z forów znalazłem podobny problem. Gościu wymienił pompę wspomagania ale objawy pozostały takie same. Proszę o jakieś sugestie w tej sprawie.
  • 0

Reklama

#2 OFFLINE   preston81

preston81

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1750 postów
  • Model:Audi A8 4,2 Quattro
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 2h 32m 17s

Napisano 03 lipiec 2011, 20:47

zobacz majac auto na luzie - bieg jałowy jak kreci ci się kierownica oczywiscie przy wlaczonym silniku , po czym zwieksz obroty i ponownie poruszaj kierownica jesli pojdzie ci lzej krecenie jak podbijesz obroty tzn ze konczy sie pompa ja tak mialem btw jak bedziesz szukal pompy szukaj od laguny 2 z 1,9 wystarczy przelozyc tylko koło pod pasek bo rozni sie ilosc rowkow i bedzie git a są znacznie tansze jak szukasz uzywki niz nissana choc to ta sama pompa :) co do stukania nie mam pojecia - przytoczyle tylko to co mnie spotkało czyli ciezsza praca wspomagania
  • 0

#3 OFFLINE   nowak

nowak

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1773 postów
  • Model:p11 2.0 TD '98 mojej jeszcze żony
  • Nr rejestracyjny:WPN
  • Time Online: 7m 10s

Napisano 03 lipiec 2011, 21:18

sprawdź naciąg paska i czy koła pasowe są dokręcone jak należy.
  • 0

#4 OFFLINE   lukasz6

lukasz6

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 145 postów
  • :

Napisano 05 lipiec 2011, 22:56

Temat do zamknięcia. Okazało sie że koło pasowe które było wymieniane rozsypało się.
  • 0