Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażniki i relingi do Note


Gość Raphal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poprzeczki do relingów zadowalającej jakości można kupić już za 150 PLN (ostatnio były włoskie w Lidlu). Problem tkwi w tym,że nie każdy ma je do czego zamocować. A relingi kosztują już sporo więcej i montaż ich do pełnoletniego "ałdi" Pana Janusza nie ma sensu ekonomicznego, cała inwestycja zapewne o połowę podniosłaby wartość tegoż ałdi. Można oczywiście położyć na dachu parę razy złożony koc, użyć 20 merów sznurka do bielizny i też da się coś przewieźć - przynajmniej do pierwszej kontroli policyjnej.Tak jak wspomniałem -  system nadaje się do doraźnych zastosowań i jest na pewno o wiele bezpieczniejszy zarówno dla auta jak i bagażu niż jakaś prowizorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wciąż kosztuje za dużo jak na możliwości - nie tyle finansowe co raczej mentalne :) Pana Janusza z Ałdi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod stopy belek podkleiłem folię bezbarwną,stopy leżą idealnie(mont blanc)ale dostaje tam się piasek.

post-43522-0-61803000-1405923564_thumb.jpg

Edytowane przez greg70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj machnąłem 550 km z dwoma rowerami na dachu. Średnie spalanie z trasy ponad 1100 km z rowerami na dachu wyniosło wg komputerka 6,2 litra/ 100km. Predkosci do 100km/h - potem rowery działają jak skuteczne spowalniacze i podnosiciele spalania :) (i mojego ciśnienia tym samym :):D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta ale mam problem ....... chce do Notka założyć bagażnik na dwa rowery.

Dachowy był by najlepszy, ale ponieważ jestem po kilku operacjach kręgosłupa, a samochód wysoki...odpada ponieważ nie zamontuję tak wysoko rowerów.

Haka też nie mam więc zostaje na tylną klapę......czy miał ktoś z Was do czynienia z takimi bagażnikami ??

Możecie coś polecić ? bo nie chce mi się eksperymentować.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

Witam

Kupiłem coś takiego i bazę Thule do Notka koszt nie mały ale bardzo wygodny montaż rowerów.....pozdrawiam.

platforma-z-winda-na-dach-na-dwa-rowery.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Planuję zakup bagażnika na dach do Nissana. Mieliście do czynienia z polską firmą Amos?

ten lub ten
Jest to coś warte? Wiadomo Thule to Thule...ale ta cena - hmmm.
Chodzi mi by przewieźć raz na jakiś czas 2 rowery i w sezonie 2 pary nart (rowerowy i narciarski mam)...chodzi o te nieszczęsne belki.
Miał ktoś do czynienia z tą firmą? Nie rysuje on dachu, bo to nie sztuka założyć jakiś produkt "no name" i zniszczyć przy okazji lakier/dach.
A może macie coś innego sprawdzonego...produkty/firmy/etc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jako, że nota nadal posiadam ale ostały mi się dedykowane stopy dobrej firmy mont blanc to mogę je odsprzedać. Belki alu powędrowały do drugiego auta ze dokupionymi stopami ale na relingi. Tak więc mam stopy z gumami do wzięcia. Dokupiłbyś sobie belki alu i w drogę. Zestaw mont blanc jak najbardziej polecam

 

Te stopy i kity mam do puszczenia:

http://www.e-bagazniki.pl/118-a/138118-mont-blanc-3000-alu,5231.html

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te oznaczenia jak w linku? Rozumiem, że wtedy brakowałoby jedynie belek. I taka belka jak na stronie byłaby konieczna? Ile sobie życzysz za ten "zestaw". Troszkę się obawiam tak w kawałkach...wolałbym cały komplet od razu. Hmmm. Kupię i coś nie będzie pasowało i będzie heca... :)

 

A jeszcze mam pytanie odnośnie Thule...

A mianowicie stopy 750. Pasują one do Note? Mam możliwość zakupu stóp 750. Mam belki na relingi Thule z kombi i może bym coś pokombinował i jedynie Kity (chyba 1399) kupił.

Co o tym sądzicie?

Mieliście do czynienia z Thule 750...chodzi o stopy. Do nich będą pasowały Kity 1399???

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne info dot. moich stóp i kitów dedykowanych do nota masz na prv. Teraz przelicz temat czy warto tak brać. Belki rekomenduje alu ale stalowe czarne też pasują. Alu można wyrwać na alle lub olx za fajne pieniądze i w ten sposob możesz mieć markowy zestaw za nieduże pieniądze.

 

W tym wątku pisałem też o tym bagażniku:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95068-baga%C5%BCnik-dachowy-na-w%C3%B3zek-dzieci%C4%99cy/?hl=w%C3%B3zek

 

A w tym wątku są zdjęcia mojego nota z tym bagażnikiem:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/34185-tttm-czyli-ten-typ-tak-ma/page-12

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne info dot. moich stóp i kitów dedykowanych do nota masz na prv. Teraz przelicz temat czy warto tak brać. Belki rekomenduje alu ale stalowe czarne też pasują. Alu można wyrwać na alle lub olx za fajne pieniądze i w ten sposob możesz mieć markowy zestaw za nieduże pieniądze.

 

W tym wątku pisałem też o tym bagażniku:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/95068-baga%C5%BCnik-dachowy-na-w%C3%B3zek-dzieci%C4%99cy/?hl=w%C3%B3zek

 

A w tym wątku są zdjęcia mojego nota z tym bagażnikiem:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/34185-tttm-czyli-ten-typ-tak-ma/page-12

Witam.Ja też zastanawiałem nad bagażnikiem do note.Po oględzinach różnych bagażników bazowych mój wybór padł na Firmę Cruz,są to kity za 100pln i belki stalowe łącznie około 400pln.Można kupić belki aluminiowe ale są odpowiednio droższe.Do tego 3 uchwyty rowerowe krab i smigałem z rowerami.Kity bazowe są dedykowane do konkretnego modelu samochodu i dosłownie trzeba je mocować co do centymetra.Niestety niemam zdjęc bagażnika na samochodzie bo zdemontowałem komplet na zimę.Uzywałem go trzy miesiące i nie zauwazyłem jakichkolwiek wgniecień czy otarć na samochodzie.

Edytowane przez piranha4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pracowałem w Inter Packu i wiem co nieco o bagażnikach. Przede wszystkim moim zdaniem najlepszy jest THULE.

Po drugie nie wiem jak w Note ale np jak zalozylismy Atere na Honde Jazz to si eokazalo ze wgieła dach, takze z tym bym uważał, w Aterze jest taki specjalny kluczyk do przykręcania bagażnika i niestety łatwo z nim "przedobrzyć". Ponadto nie dajcie sie zwieść że nie uszkodzicie lakieru gdy stopy są oklejone gumą.. nawet stopy z belkami za 129zł mają gumę ale to czy bagażnik zniszczy lakier zależy od jego wyprofilowania...

Wg mnie tanie i solidne rozwiązanie aluminiowe to SIlver Line, thule jest znacznie droższe, wiadomo...

Aha jakby ktoś potrzebiwal bagaznika to dajcie znac, pogadam z bylym szefem o rabaciku ( w tamtym roku NKp mial 10% rabatu).

 

P.S jak przy montażu drzwi sie nie domykają to nie dopychaj ich siłą ani nie przykręcaj mocniej bagaznika!!- poluzuj śruby drzwi i je troche opuść!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Thule i jestem zadowolony - wszystko pasuje należycie. A jakieś 1/2 roku temu wymieniłem belki stalowe Thule na alu tez Thule. :) Uchwyty rowerowe Homar stalowe wymieniłem na Thule alu, a i narciarskie Thule stal na Thule alu. Tak więc wszystko na wypasie...

Stopy starszego typu 750 (uniwersalne), kit-y 1399 (Note), a belki alu (uniwersalne - w mym przypadku przełożone Audi A6 - troszkę dłuższe, ale co tam). Wszystko gra...

Zastanawiałem się nad jakimiś tańszymi zamiennikami (lub firmowym Mont Blanc), ale padło na Thule...

W wolnej chwili wrzucę fotkę - teraz mam belki i uchwyty narciarskie na dachu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie czy widoczne na zdjęciach bagażnik będzie pasował do Note? Niestety nie mogę sprawdzić z samochodem, bo bagażnik znajduje się w innym mieście.

Bagażnik ma ekstra linkę idąca pod pałąkiem wzdłuż.

Nie chce aby w dniu dalekiej podróży się okazało, że bagażnik nie zostanie przymocowany do mojego autka.

Prawdopodobnie jest to taki typ bagażnika https://www.ceneo.pl/59110534#tab=spec

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez dasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz. Na oko wygląda to na firmę Amos i model koala czy jakoś tak. Na stronie jednego ze sklepów oferujących ten model jest taki opis:

"Bagażnik montowany jest w oryginalne miejsca fabryczne na dachu samochodu, za pomocą łapek na specjalnych poduszkach. Bagażnik ten ma dopasowane łapki pod poszczególne modele samochodów."

Ty wklejasz zdjęcie bagażnika na innym aucie. Potrzebujesz zestaw dopasowujący - ta guma pod stopą (Kit) do dachu notka. Pewnie od biedy zamontujesz na swoim aucie ale ja bym nie ryzykował. Ten bagażnik sam w sobie nie wzbudza mojego zaufania ale ja jestem skrzywiony w stronę Mont Blanc i Thula, które mnie nigdy nie zawiodły,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

chcę kupić bagażnik dachowy, żeby przewozić rower, ale problem polega w tym, że jest to nietypowy rower, bo tandem. Chcę go przewozić na leżąco.

Czy może ktoś podać jaka jest odległość między jedną a drugą belką? No i jaki bagażnik kupić. Cena bagażnika Thule trochę odpycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzis przewiozłem 16 desek szalunkowych, dość mokrych, waga około 70 kg 60 km na działkę-autostrada jak i drogami wiejskimi. Bez problemów. Bagażnik za 220 zł.

 

IMG_20201031_090650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...