Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej DRL


Gość mular83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak i do czego podłączyć światła led??? Drugie pytanko. Co to jest na dołączonym zdjęciu? Odkąd autko kupiłem mam to rozłączone. Dzięki za odp. :P

post-31381-0-78815400-1310653632_thumb.jpg

Edytowane przez mular83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kija mu procesor?? / komputer?? on mowi o standardowych ktorych teraz na drogach pełno , primery nie maja ledow fabrycznie za stare fury na takie bajery wiec trzeba sobie jakos radzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te standardowe maja wlasnie procesor, do ktorego podlacza sie kable z wiazki i przy wlaczaniu swiatel wylacza dzienne.

 

Tu masz przyklad:

http://allegro.pl/led-daylight-swiatla-dzienne-philips-drl-2-x-4-led-i1701140348.html

 

Masz dołaczony przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sa akurat pierwsze lepsze ale kolo komputera czy procesora to to nawet nie lezalo :) stad moje zdziwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłem się... procesor :) Toż to zwykły przekaźnik zapakowany w pudełeczko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan lubi odpowietrzać wszystko "na widoku" :) W Micrze mam taką rurkę pod maską - odpowietrznik od skrzyni biegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czytam ,czytam a właściwej odpowiedzi dla pytającego nie ma . Światła dzienne też założyłem w komplecie są przewody . czarny przewód do masy jeden plus pod cienki przewód do alternator ( tam pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka do rozruchu ). Drugi plus pod światła pozycyjne - ale przed a nie za żarówką . ( przy podłączaniu wyjąć żarówkę pozycji , włączyć przełącznik świateł na pozycyjne i znaleźć miernikiem na tych przewodach plus - to jest to plus przed żarówką. Działa to tak uruchamiając silnik napięcie z przed regulatora napięcia załącza światła dzienne , włączając pozycyjne i dalsze światła plus z pozycji gasi światła dzienne i tak powinno być. Daje to około pól litra na 100km oszczędności gdyż z alternatora ściąga się 160 wat zbędnej mocy Można głóny plus ciągnąć z pod stacyjki ale to wyższa szkoła jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to jakos opisac lub pstryknąć foto btw gdzie zamontowales ledy i jakie kupiłeś czy nie znajac sie na elektryce jestem w stanie to sam założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście opis masz powyżej , a w komplecie przewodów są na nich złączki. Jak chcesz zdjęcie to opisz jak mam to tu wstawić - w czyś mogę być ,zielony' - nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wstawic foto na jakis serwis imageshack itp i dac tutaj linka lub posłac mi na maila adres wysle w wiadomosci prywatnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę to tak zrobić jak kolega Mular foto czeka ,znajdź sposób to tu umieścić , niech inni też z tego ewentualnie skorzystają to co napisałeś to ,,czarna magia" , coś prostszego jak tu załączyć miniaturki jak on. Oto jest pytanie

 

albo podaj swojego maila to ci wyślę , jesteśmy tu po to by sobie pomagać

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem ci maila w prywatnej wiadomości kliknij na swoj profil i tam masz wiadomosci itp , co do wklejania fotek sposob ktory podalem jest najprostszy :) zeby tu wkleic foto to dopiero bys musial sie pogimnastykowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, aby dodać-wysłać załącznik-fotke, to należy::::

***w ramce wyślij odpowiedź, kliknij na dole po prawej stronie na ----- więcej opcji;

***po napisaniu tekstu, lub w jego trakcie, na dole pod ramką masz-----przeglądaj, klikasz na to a następnie szukasz fotkę w swoim kompie i ją wybierasz;

***nie rób fotek większych niż 640x480

***następnie potwierdzasz, klikając na dole, na----załącz ten plik i po sprawie;

***następnie klikasz na ----dodaj odpowiedź i................poszło.

Teraz fotkami możesz podzielić się z większą liczbą osób na forum.

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-50006-0-24398200-1320916208_thumb.jpgpost-50006-0-23496800-1320916241_thumb.jpgpost-50006-0-38029800-1320916280_thumb.jpgpost-50006-0-47905500-1320916305_thumb.jpg

 

 

Dzięki kolego proste jak drut , no to załączam te fotki niech potencjalni zainteresowani zobaczą. Tak to jest w mojej primerce

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gdy je włączasz mają zgasnąć dzienne, jak przyjrzysz się jednemu ze zdjęć to tam są zapalone pozycyjne a dzienne są zgaszone

 

Po to drugi plus podłącza się pod pozycyjne .Opis masz powyżej

 

A robi się to tak. Liczymy kasę , potem idziemy do sklepu , tam nas sprzedawca bajeruje , że światła mają homologację , no to my sprawdzamy czy na kloszu jest wytłoczony symbol RL ( wymóg z przepisów ) , wybieramy takie krótkie jak moje , bo inaczej przy ewentualnym nas holowaniu uszkodzimy sobie prawą lampę ( ja wkręciłem hak na stałe , bo gniazdo haka było tak zardzewiałe ,że nie obyło się bez ponownego jego przegwintowania - ale to sprawa gustu) , następnie prosimy o zaprezentowanie działania i gaszenia ich drugim plusem, potem sprawdzamy czy w zestawie są przewody montażowe ze złączkami, jak są to grzecznie płacimy za swój wybór i w domu stajemy przed wyborem jak je tu wkleić. Zrobiłem to na klej dwuskładnikowy poxipol nie montując do nich uchwytów z zestawu.Atrapa jest na zapinkach, można ją wyjąć lub robić to na samochodzie. Przewody ciągniemy na prawą stronę bo tam jest dostęp do prawej pozycji łatwiejszy niż z lewej ( patrząc od strony kierowcy ) i blisko jest do cienkiego przewodu alternatora . Długość przewodów montażowych jest wystarczająca . Potem opaskami mocujemy przewody do atrapy i łączymy lampy etatowymi złączkami z przewodami. Dalszy opis jest powyżej. Kto chce niech skorzysta .Powodzenia montującym życzę

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej dlugosci byly te twoje ledy ? 15 cm wieksze mniejsze ? btw nadal mnie przerasta podpinanie kabelkow :D

a i jakiej firmy kupiles swoje ledy bo ladnie swiecą??

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-15 cm ,kabelki nie gryzą nie bój się są pokolorowane ,błędu nie zrobisz Puściłem ci emaila w innym temacie .Proszę o odpowiedż

Kol. mirekg9 podaj swój email bo z powiadonienia nissanowskiego to nie wynika , odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wyszło u mnie, do + od stacyjki podpiałem sie na kablu z wiązki lpg, minus z aku i plus z lewego pozycyjnego do wyłączania.

post-32763-0-58431100-1321021978_thumb.jpg

post-32763-0-88278400-1321021988_thumb.jpg

post-32763-0-73228800-1321022000_thumb.jpg

post-32763-0-38399000-1321022370_thumb.jpg

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...