Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak tylniego światła mijania


Gość oriencik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oriencik

witam, napotkałem się z takim problemem.

brak zasilania świateł mijania z tyłu. - działaja kierunki , stop, przeciwmgielne, wsteczne.

z tego co wiem , był przepalony bezpiecznik ktory odpowiada za podswietlenie deski i właśnie tyłu, bezpiecznik został wymieniony na większy niż 10 A, jak go wyciągnąłem był nieźle pofałdowany ( chyba dlugo działał na zwarciu ) . teraz jest właściwy bezpiecznik 10A, wszystko działa ( podswietlenie itp ) oprócz wspomnianych tylnich świateł ( dodam że żarówki sprawdzone )

pytanie jest , cy ktoś juz z was maiła podobny problem lub wie gdzie szukać przerwana napięcia ( może kostka od haka powoduje jakieś zwarcie )

Proszę o pomoć ( może jest gdzieś jeszcze jeden bezpiecznik lub przekaźnik z przepalonym stykiem )

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałes kolego jaki model autka itp.

Czy kombi itp.

W klapie w kombi czy 5 drzwiowe lubia sie kabelki w wężyku nadłamać i brak świateł czy innego oswietlenia czy wycieraczek tylnich.

 

 

No zauważyłem o jakie autko chodzi.

I sprawdz te kabelki w wężyku. Może sie naruszył i nie ma światła.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie bawil w szukanie nadlamanych kabli, najlepszym wyjsciem jest pociagnac dodatkowy kabel z jednego swiatla do drugiego. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oriencik

Witam ponownie.

Oczywiście chodzi o terrano II rok 2002 silnik 2,7 d

- nadal szukam "prądu" :)

przebadałem złącza w tylniej części ( po odkręceniu lampy ) wszystko działa ( kierunki, wsteczny, stop, przeciwmgielny ) ale mijania lub jak kto woli postojowych brak,

- bezpieczniki oki , podświetlenie konsoli jest , a napięcia na tylnie światło nadal brak.

być może padł jakiś przekaźnik, pytanie tylko czy ten sam przekaźnik jest do podświetlania konsoli i tyłu , czy też nie , a może przekaźnik ten sam tylko mają inne sekcje. tego właśnie nie wiem , nie wiem też gdzie znajduje sie owy przekaźnik ( o ile taki jest :) ? )

więc pytanie - jest takie , czy jest i gdzie przekaźnik odpowiadający za podanie napięcia do tylniego światła mijania. Proszę o pomoc, może ktoś wie lub jest w posiadaniu schematu lub innego rozwiązania .

Każda informacja się przyda, nawet banalna, ale może zainspirować.

pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Oczywiście chodzi o terrano II rok 2002 silnik 2,7 d

- nadal szukam "prądu" :)

przebadałem złącza w tylniej części ( po odkręceniu lampy ) wszystko działa ( kierunki, wsteczny, stop, przeciwmgielny ) ale mijania lub jak kto woli postojowych brak,

- bezpieczniki oki , podświetlenie konsoli jest , a napięcia na tylnie światło nadal brak.

być może padł jakiś przekaźnik, pytanie tylko czy ten sam przekaźnik jest do podświetlania konsoli i tyłu , czy też nie , a może przekaźnik ten sam tylko mają inne sekcje. tego właśnie nie wiem , nie wiem też gdzie znajduje sie owy przekaźnik ( o ile taki jest :) ? )

więc pytanie - jest takie , czy jest i gdzie przekaźnik odpowiadający za podanie napięcia do tylniego światła mijania. Proszę o pomoc, może ktoś wie lub jest w posiadaniu schematu lub innego rozwiązania .

Każda informacja się przyda, nawet banalna, ale może zainspirować.

pozdrawiam M.

 

Cześć

 

opcje sa take

 

jak rozłaczysz tylne wtyczki pod zderzakiem myslę że znajdziesz tam problem mianowicie kabelek bedzie siedział w kostce ale bedzie zjedzon

- może być problem z wtyczka koło haka

- popatrz czy obrysy tablicy swieca tam lubi sie tez zrobić niezły meksyk

 

- jeśli to nie pomoże musisz rozebrac osłone kierownicy i popatrzeć na kostke ze swiateł tam wszystko sie przełacza bez przekażników ;)

 

 

pozdr.

 

Daniel

Edytowane przez tarpan 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Taka małą drobnostka ale światła mijania są tylko z przodu, z tyłu są pozycyjne lub potocznie postojówki.

haha no niezłe mijania z tyłu :) a czytając temat w pierwszej chwili też nie załapałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam, napotkałem się z takim problemem.

brak zasilania świateł mijania z tyłu. - działaja kierunki , stop, przeciwmgielne, wsteczne.

z tego co wiem , był przepalony bezpiecznik ktory odpowiada za podswietlenie deski i właśnie tyłu, bezpiecznik został wymieniony na większy niż 10 A, jak go wyciągnąłem był nieźle pofałdowany ( chyba dlugo działał na zwarciu ) . teraz jest właściwy bezpiecznik 10A, wszystko działa ( podswietlenie itp ) oprócz wspomnianych tylnich świateł ( dodam że żarówki sprawdzone )

pytanie jest , cy ktoś juz z was maiła podobny problem lub wie gdzie szukać przerwana napięcia ( może kostka od haka powoduje jakieś zwarcie )

Proszę o pomoć ( może jest gdzieś jeszcze jeden bezpiecznik lub przekaźnik z przepalonym stykiem )

Pozdrawiam M.

Witam , mam taki sam problem ale zadnej konkretnej odpowiedzi nie dostalem tutaj . Czy ktos by mogl napisac jak poradzic sobie z tym problemem?

 

Wczoraj miałem to samo. Okazało się że dwa kabelki nie miały styku. Pozdrawiam Leszek

Mozesz napisac wiecej , ktore kabelki nie mialy styku i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

koedzy odświeżam temat. Na zdjeciu problem z którym sie borykam już 3 raz, 2 razy to lutowałem ale odpada wiec teraz musze wymyśleć coś innego  (i tu prosze o porady i propozycje) albo kupić nową oprawke jeżeli ktoś ma to chetnie odkupie. Sprawa dosyć pilna bo wczoraj mnie policja za to dopadła.

post-102723-0-28710200-1485095778_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka. Leje się po tych kablach, bo ani to dobrze zabezpieczone, ani dobrze zlokalizowane... Ja wywaliłem ok. 10cm przewodów, lutowałem nowe, składałem i...i na dziurach znowu przerwę łapało. Okazało się, że w gnieździe żarówki też był problem-blaszka plusowa nie stykała. Teraz jak miałbym się z tym bawić, to szukałbym zamiennika. Inaczej robota głupiego.

 

Przede wszystkim upitol te stare końcówki, bo się wypaliło/utleniło/pośniedziało. Daj kalafonii, daj cyny z osobna na końcówkę przewodu, oraz osobno złap cyne na blaszce. Dopiero jak zastygnie zetknij dwa elementy i podgrzej. Jak tylko cyna się rozpuści, to chwile pogrzej (z 3 sekundy) żeby wypaliła się kalafonia. Na jej miejsce wejdzie cyna. Jak się da, to obwiązuję element do którego lutuję - przewodem który chce przylutować. Dodatkowe trzymanie.

Edytowane przez PiotrOla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem ci że nie jestem dobry w takie klocki a na dodatek nie mam cierpliwości

To już chyba wiesz co robić ;-)

Pchaj do elektryka samochodowego. Niech się bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, napotkałem się z takim problemem.

brak zasilania świateł mijania z tyłu. - działaja kierunki , stop, przeciwmgielne, wsteczne.

z tego co wiem , był przepalony bezpiecznik ktory odpowiada za podswietlenie deski i właśnie tyłu, bezpiecznik został wymieniony na większy niż 10 A, jak go wyciągnąłem był nieźle pofałdowany ( chyba dlugo działał na zwarciu ) . teraz jest właściwy bezpiecznik 10A, wszystko działa ( podswietlenie itp ) oprócz wspomnianych tylnich świateł ( dodam że żarówki sprawdzone )

pytanie jest , cy ktoś juz z was maiła podobny problem lub wie gdzie szukać przerwana napięcia ( może kostka od haka powoduje jakieś zwarcie )

Proszę o pomoć ( może jest gdzieś jeszcze jeden bezpiecznik lub przekaźnik z przepalonym stykiem )

Pozdrawiam M.

W mo

 

Klasyka. Leje się po tych kablach, bo ani to dobrze zabezpieczone, ani dobrze zlokalizowane... Ja wywaliłem ok. 10cm przewodów, lutowałem nowe, składałem i...i na dziurach znowu przerwę łapało. Okazało się, że w gnieździe żarówki też był problem-blaszka plusowa nie stykała. Teraz jak miałbym się z tym bawić, to szukałbym zamiennika. Inaczej robota głupiego.

 

Przede wszystkim upitol te stare końcówki, bo się wypaliło/utleniło/pośniedziało. Daj kalafonii, daj cyny z osobna na końcówkę przewodu, oraz osobno złap cyne na blaszce. Dopiero jak zastygnie zetknij dwa elementy i podgrzej. Jak tylko cyna się rozpuści, to chwile pogrzej (z 3 sekundy) żeby wypaliła się kalafonia. Na jej miejsce wejdzie cyna. Jak się da, to obwiązuję element do którego lutuję - przewodem który chce przylutować. Dodatkowe trzymanie.

Zacznijmy od tego, że nie tylnich, a tylnych i nie świateł mijania, a świateł pozycyjnych. Nazywajmy rzeczy po imieniu i nie utrwalajmy błędnego nazewnictwa.

 

Mam Terrano z '99 roku.

Niedawno przy okazji solidnego przeglądu i napraw bawiłem się w naprawę tylnych połączeń elektrycznych. Wymieniałem też gniazdo haka na 13-stykowe wraz z nową porcją przewodów do niego.

Niemal wszystkie marki stosują podział świateł pozycyjnych na lewe i prawe, a w moim Terrano takiego podziału nie ma. Jest jeden obwód i jeden bezpiecznik na dwie strony. Nie wiem czy tylko moje terrano tak ma czy w innych też tak jest.

 

Wiązka biegnie wewnątrz nadwozia po lewej stronie na podłodze, pod dywanikiem i pod plastikową osłoną oraz nad wnęką lewego błotnika.

Wiązka ta chowa się w tylnym lewym roku i przechodzi przez gumową przelotkę na zewnątrz. Zakończona jest kostką.

Na zdjęciach widać brudną fabryczną wiązkę i nowe przewody od gniazda haka, które wpinałem w fabryczną wiązkę wewnątrz nadwozia.

29lfuhf.jpg

 

6nvyw6.jpg

 

Kostka tylnych świateł to ta niżej, po odpięciu była mocno zaśniedziała ale dało się ją wyczyścić. Ta, która jest wyżej nie wiem od czego jest. U mnie nic do niej nie jest podpięte.

15wjvbb.jpg

 

U mnie problemem okazała się cała tylna wiązka spod tylnego zderzaka. Kostki łączące ją z tylnymi lampami po prostu się rozpadły, całość problemów dopełniało fatalne podłączenie starego gniazda haka.

Rozmontowałem cała tylną wiązkę. Odciąłem stare kostki wraz z fragmentami uszkodzonych przewodów. Zostawiłem tylko kostkę zasilania pompy paliwa oraz oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Uzupełniłem odcięte fragmenty przewodów nowymi. Potem zamontowałem nowe hermetyczne złącze do tylnych świateł.

Od wkładek żarówek w lampach odciąłem stare przewody, zostawiłem tylko po 5cm starych i też uzupełniłem nowymi przewodami oraz zamontowałem nowe hermetyczne złącza.

 

Tu odnowiona tylna wiązka spod zderzaka. Widoczne nowe hermetyczne złącza.

efp9g1.jpg

 

A tu wiązki tylnych świateł.

Jedna odnowiona, a druga jeszcze nie. W nowej też widać nowe hermetyczne złącze.

29ly8hy.jpg

 

WAŻNE!!! Z mojego punktu widzenia.

Nie lutować przewodów. Łączyć je poprzez zaciskanie. Ja wykorzystywałem odcięte końcówki standardowych konektorów i zaciskałem je zaciskarką do konektorów.

Lut sprawia, że przewody pękają tam gdzie się on kończy. Zacisk sprawia, że połączenie na krawędziach jest elastyczniejsze. Zauważcie, że nigdzie w fabrycznych wiązkach przewody nie są lutowane.

 

Ogólnie to połączenia elektryczne tylnych świateł to nie jest nic skomplikowanego. łatwo to wszystko połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale z tego co widze to kabelki które wychodzą z oprawek żarówek pozostawiłeś stare a do nich podłączyłeś nowe przewody. Chciałbym zauwążyć że u mnie jest problem z samymi oprawkami a dokładnie mówiąc jak narazie tylko z jedną oprawką bo kabelki odpadły, weic w moim temacie zabardzo mi nie pomogłeś.

P.S. Twoja praca wykonana super, naprawde ładnie to wyglada i przynajmniej nie bedziesz miał już z tym cholerstwem problemu no chyba ze też ci odpadnie kabelek z oprawki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie miałem podobnie. Rozdłubałem oprawkę tak aby wystawało jak najwięcej przewodów, polutowałem je, a następnie zalałem wszystko klejem na gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale z tego co widze to kabelki które wychodzą z oprawek żarówek pozostawiłeś stare a do nich podłączyłeś nowe przewody. Chciałbym zauwążyć że u mnie jest problem z samymi oprawkami a dokładnie mówiąc jak narazie tylko z jedną oprawką bo kabelki odpadły, weic w moim temacie zabardzo mi nie pomogłeś.

P.S. Twoja praca wykonana super, naprawde ładnie to wyglada i przynajmniej nie bedziesz miał już z tym cholerstwem problemu no chyba ze też ci odpadnie kabelek z oprawki. Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o oprawki to z jedną był problem. Najlepiej kupić na allegro inną co też uczyniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...