Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

E11 czujnik deszczu, problem


Gość Pietrek215
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są specjalne kółka plastikowe 3M do naklejania na szybę (taśma dwustronna łatwa do usunięcia) i do tego przyssawka, Trzyma się jak diabeł baby ;)

Nawet warunki ciepło, zimno, wilgoć tego nie ruszą. Przetestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o 3M a nie 3M made in Taiwan.......Takiego kulka nie dostaniesz gratis do kamerki za 200-300 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zalko nie chce ci się trzymać bo przyssawki klei się do szyby a nie do tego czarnego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mowa...ale nie o tym czarnym plastiku jaki dostaje się gratis ;).....prawdziwy 3M to czarny lub przezroczysty ni to plastik ni to szkło. Tam gdzie przykleja się przyssawkę jest szklista, gładziutka powierzchnia. Ja mam a Audi przezroczyste z przezroczystą taśmą dwustronną i od ponad 2 lat kamerka się nie odkleiła.

Te plastikowe to podróbki made in Taiwan ;) które dostajesz za darmo. J

Może taśma jest 3M w co wątpię. Wiem że w Polsce też można coś takiego dostać ale kosztują.

Tu masz prawdziwe 3M...są jeszcze przezroczyste.

https://pl.aliexpress.com/item/2016-New-Universal-GPS-Adhesive-Car-Dash-Dashboard-Sticky-Sticker-Pad-Suction-Cup-Mount-Disk-Adhesive/32721467238.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalko to czarne chyba jest pomiędzy warstwami szyby a nie naklejone od wewnątrz - sprawdzić paznokciem.

 

Tak poza tym chyba się nie możecie dogadać, zalko pisze o powyższej 'folii' na szybie a Ty Mares piszesz o produktach firmy 3M.

Zalko Ty twierdzisz ze używasz takiej dwustronnej taśmy, Mares Ci napisał że masz lipę a nie taśmę, ot co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak gadamy dookoła... Ja mam taśmę 3M od producenta kamerki Lamax przyklejoną na stałe do uchwytu. Jeszce nie przyklejalem bo testuje kamerę poza tym ta czarna folia wokół sensora jeśli jest w szybie to nie ma problemu- jeśli jest na szybie jak ta kropkowana to gdy odpadnie uchwyt z 3M to może uszkodzić te folie.

 

Wysłane z HUAWEI NXT-L29 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tu auta gdzie jestem, nie sprawdzę jak u mnie (mam nową szybę guardian). Jak kropki są naklejone (jak twierdzisz) to to czarne pewnie też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne pole jest przyklejane od wewnętrznej strony szyby wiec taśmą do szyb chyba będzie najlepiej przykleić gdzieś obok. Są fajne taśmy do szyby jak do czytnika Viatoll coś jak rzep, że jedną część kleisz do szyby drugą np. do uchwytu kamerki i w każdej chwili można odpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do czujnika deszczu, czy ktoś z obecnych na forum wymieniał ten czujnik? U mnie przestał on działać, tzn. działać działał przy skretach samochodu, wycierała się wtedy szyba. Postanowiłem zagladnac do środka i już po zdjęciu lusterka, w plastikowej osłonie dostrzegłem jakąś płynną maź konsystencji miodu. Jest ona bardziej oleista jak lepka. Odpiąłem czujnik a tam więcej tej mazi, pomiędzy szybą a czujnikiem jak i w samym czujniku wszysto zawalone. Czy to jest normalne, ta maź, co to takiego jest i czemu to służy? Ma ktoś o tym jakieś pojęcie? W serwisówce nic o tym nie piszą pozatym, że przy wymianie szyby należy zmienić uchwyt na nowy. Czy w tym miejscu znajduje się też czujnik od świateł?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, miejsce czujnika ma być wypełnione taką właśnie mazią, to jest OK

 

//edit: tzn ta maź ma być między czujnikiem a szybą, służy ona jako medium że tak powiem przez które przechodzi swiatło, żeby się nie załamywało na wewnętrznej płaszczyźnie szyby. nigdzie więcej nie powinno jej być.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w moim przypadku jest nie tak. Być może stał za długo na zbyt mocnym słońcu i się ta maź rozgrzala i wypłynęła. Czy można ją czymś zastąpić aby uniknąć wizyty w ASO?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do firmy zajmującej się wymianą szyb,oni to zrobią.Uzupełnienie żelu w czujniku to koszt około 50-80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...