Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke przegląd ASO, ceny


xxyy777e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

hallo mam juka turbo i lacuch glosno chodzi co robic bo w aso mialem wlany olej 10w40 dwa razy w cz-w prosze o pomoc dzenki

Serwisujesz w Bilexie ?. Jesli tak to uważaj, dziwne to troszkę bo jeśli masz wersję z turbiną a silnik jest wysilony powinneś wlać syntetyk, dobry bo silnik jest wysilony i musi smarować sprężarke. Mój jest bez turbo więc ten 10W40 jeszcze ujdzie, byle by olej był czysty i regularnie wymieniany. Na następny servis przyjedz z własnym olejem syntetycznym i nie daj sobie kitu wciskać,zarządaj wymiany na własnym oleju. Co do łańcucha rozrządu to trudno coś powiedzieć, przy takim przebiegu nie powinien być jeszcze wyciągnięty dużo zależy od stylu jazdy, lubisz mu depnąć lub więcej poruszasz się po mieście. Jeśli dalej by żegotał łańcuch na ciepłym silniku reklamuj w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Najprościej to zadzwoń do ASO w którym chcesz zrobić przegląd, powiedz że przywieziesz własne częsci i powiedzą Ci co kupić.

 

Myślę, że benzyna jak i diesel wymienia się podobnie części z wyjątkiem inny olej i nie wiem jak z filtrem paliwa.

 

Na pewno będziesz wymieniał:

 

-olej silnikowy
-filtr powietrza,

- filtr paliwa ?
-filtr przeciwpyłkowy
-filtr oleju
-płyn hamulcowy
-uszczelka korka miski olejowej

 

Mi jeszcze dodatkowo chcieli wymienić filtr klimatyzacji ale odpuściłem.

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to zadzwoń do ASO w którym chcesz zrobić przegląd, powiedz że przywieziesz własne częsci i powiedzą Ci co kupić.

 

Myślę, że benzyna jak i diesel wymienia się podobnie części z wyjątkiem inny olej i nie wiem jak z filtrem paliwa.

 

Na pewno będziesz wymieniał:

 

-olej silnikowy

-filtr powietrza,

- filtr paliwa ?

-filtr przeciwpyłkowy

-filtr oleju

-płyn hamulcowy

-uszczelka korka miski olejowej

 

Mi jeszcze dodatkowo chcieli wymienić filtr klimatyzacji ale odpuściłem.

 

a co to za dziwny filtr klimatyzacji - pierwsze słyszę ????

chyba chodziło ci o filtr kabinowy ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za dziwny filtr klimatyzacji - pierwsze słyszę ????

chyba chodziło ci o filtr kabinowy ????

Szczegół:)

wiadomo o co chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przyszedł czas i na mnie - pierwszy przegląd po 12 m-cach. Na budziku 22300 km.

Servis w Gdyni. Części (wraz z olejem) moje. Robocizna w cenie ca. 480 PLN'ów.

:thumbsup: +: sympatyczna obsługa, dostęp do netu, TV, gazeta, czysto, umyta fura

:thumbsdown: -: kawa z ekspresu przelewowego chyba od rana (bo zimna) i brak chociażby automatu, gdzie można by zaqpić syntetyczną wersję tego napoju ;)

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co należy wymienić przy pierwszym przeglądzie (po 12 miesiącach lub 30 000 km. przebiegu), jest b. wyrażnie napisane w książce gwarancyjnej i tak :

1. olej silnikowy.

2. filtr oleju silnikowego.

3. filtr klimatyzacji - tylko przy danym przebiegu (rozumiem że dotyczy to przebiegu 30 000 km.)

i nic poza tym. Mój samochód to Juke  ACENTA + dynamic 1,6 benzyna.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]i nic poza tym [...]

Zgadza się.

Ale wszystko zależy od warunków eksploatacji. Przez pierwsze 18 tkm mój jeździł w warunkach o zwiększonym zapyleniu (przy plażach) i dodatkowo wymieniłem filtr powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy prrzegląd po roku 12tys. km tam gdzie kupiłem samochód..

- 1 Przegląd okersowy 419 zł + materiały, łącznie = 991zł...

- 2 Przegląd okresowy 422 zł całość w autoryzowanej stacji Renault

- 3 przegląd okresowy 587 zł całość w autoryzowanej stacji Renault

Wniosek warto dzwonić  i pytać się o koszty przeglądu nadmienię, że dzwoniąc do "swojego delera" za drugi przeglą powiedział mi cenę ok 2500zł :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To i ja się pochwale bo właśnie autko skończyło rok jazdy i odbyło pierwszy przegladzik w salonie Mad Mobil gdzie zostało zakupione :Przebieg 9100 km

wymieniono olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy plus podkładka do miski pod korek i wyszło za całość 610,20 PLN Brutto, plus standardowe rzeczy które sprawdzają, czas 2 godzinki.

Oraz zabezpieczono osłony termiczne wydechu dwoma jakimiś podkładkami bo latały i przesmarowano i wyregulowano cięgno wstecznego bo nie zawsze chciał wejść - to po mojej prozbie.

Dodatkowo kawa i mycie auta ( nie zbyt dokładne ale było ) oraz miła obsługa. Petent zadowolony z :nissan:

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem niedawno przegląd w Pacific Cars w Wawie po pierwszym roku eksploatacji, oferta dla aut z małym przebiegiem (u mnie niecałe 10 k km) 5 stówek z hakiem, olej Elf wymiana, filtry, dolewka płynu chłodzacego, ogólny przegląd stanu pojazdu w tym drobne czynności regulacyjne w ramach gwarancji. Szybko miło i przyjemnie (pomimo upału). Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stider Designer napisał że ogólnie poleca ... :)

Ja polecam omijać ten serwis, lepiej podjechać kawałek dalej do Odysseja tam nie naciągają na kasę .

W pacific co by nie robił krzyczą siedymset- tysiąc pincet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem ale Odyssey  jest to  serwis centralny na Europe, wiele samochodów na obcych blachach zawsze tam stoi!

Mi ponaprawiali wszystko ,polecam kolegom z forum jeżdżą tam i załatwiają sprawnie ich problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem zawsze u nich to chodziłem po serwisie i widziałem dużo Leafów i Juków GTRa widziałem ale na myjce był na włoskich blachach .

Interesowałem się pod punktem serwisu a nie sprzedaży  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawie wszystkie autoryzowane stacje właśnie tak działają. Generalnie jeszcze lepiej przed przyjazdem zapytać o ofertę w obu i pojechać tam gdzie taniej, ja tak zrobiłem. Z obsługi (jak pisałem wcześniej) ogólnie jestem zadowolony. Jednak zakres zleconych usług był niewielki (olej filtry, ogóny przegląd i pieczątka w książce gwarancyjnej). W innej stacji, za ten sam przegląd chcieli ponad 1000 zł tu załatwiłem temat za 500. Warto więc pytać rozmawiać i negocjować.

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na przegląd bym do nich nie pojechał jak by mi wyliczyli 100zł .

A jak tobie się udało u tych zdzierców  za 500zł  to w szoku jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w dodatku w nieautoryzowanej stacji w Motoricius (też się dowiadywałem dla porównania) wcale dużo tańszej oferty mi nie dali olej + filtry + nazwijmy to robocizna około 400 zł. Sam bym zmienił ten olej w garażu, ale niestety auto jest na gwarancji i potrzebna jest pieczątka serwisu autoryzowanego.

 

Wcześniej  opisana, tak duża różnica (500 vs. 1000) wynika z mniejszego zakresu czynności serwisowych. Ta mniejsza kwota dotyczy tylko aut z małym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem 7500 km i potrzebowałem aby poszedł na 2gi przegląd to w Pacific powiedzieli 1150 zł części i robocizna! 

Teraz mam 15,000 km i jak przyjdzie do serwisowania to  pojadę do Renault bo mam za ulicą i taniej dużo taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem w renault w al. Jerozolimskich i odesłali mnie z kwitkiem, twierdząc, że nissanów nie serwisują.... jakiś niedouczony wsteczniak mi się trafił.... olałem ich

 

Co do oferty dla aut z małym przebiegiem to powinieneś się łapać... ktoś się pomylił lub Cię wprowadził w błąd lub minął czas obowiązywania tej oferty ....

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no u mnie to powiedzieli że nie ma problemu bo tu to silnik tylko jest Nissana a reszta ich czyli Renault  :D 

Podjechałem do nich to mi doradzili olej do ich skrzyni w Nissanie.

Super jestem zadowolony z podpowiedzi ich mechanika, skrzynia pięknie pracuje bo do francuskiej skrzyni leje się francuski olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz inny model auta niż ja, więc też miałeś łatwiej... choć IMHO nie powinno mieć to znaczenia. Nie wiem tylko czy z pieczątką renaulta w książce nissana gwarancja nie będzie mogła być kwestionowana.... nie jestem prawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impwar Nissan  Wrocław.           

Koszt za cały Przegląd (obsługe tech.) materiały ( Olej + filtr oleju ; f. powietrza ; f. przeciwpyłkowy)
+ robocizna - ścieżjka diagnostyczna ; test komputerowy oraz przegląd mechaniczny auta, to
kwota szacunkowo 1000,- do 1050,- brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Musiałem wykonać 3 letni przegląd. Zrezygnowałem z serwisu nissana bo cena przeglądu mnie zabiła jak i zabiła mnie cena przedłużenia gwarancji tzn. przegląd miał kosztować ok 1200zł oraz przedłużenie gwarancji na kolejny rok ok 1200zł. Pojechałem do atoryzowanego serwisu BOSCH Serwis i zapłaciłem:

Filtr powietrza, filtr oleju, filtr kabiny, dezynfekcja klimatyzacji, wymiana klocków hamulcowych wraz z czesciami, wymiana oleju, wymiana płynu chłodniczego, przegląd techniczny pakiet rozszerzony(kotrola silnika, sprzęgło, skrzynia biegów, przekładnie, układ kierowniczy, zawieszenie, hamulce, układ elektryczny, wnętrze, test drogowy) oraz przegląd rejestracyjny SUMA: 876zł.

 

Autko wyczyszczone umyte wypachnione wszytskie wydruki kontroli całego samochodu. Poprostu lepiej niz w serwisie nissana.

Oczywiście wszytsko wbite w książkę serwisową.

 

A jak u was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie nie pier.........................za 876zł taki wypas dobre.

Tylko jestem ciekaw czy tam byłeś i widziałeś że oni faktycznie wykonują te wszystkie czynności????

Czy zostawiłeś im samochód i poszedłeś?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...