Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke przegląd ASO, ceny


xxyy777e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil1976

witam Was serdecznie . mam NISSANA JUKE NISMO 1600 TURBO auto katalogowa cena 129.000 kupiłem po mocnym targowaniu w 2013 roku w Bielsku białeł w PDG w cenie 85.900 mój pierwszy przegląd to kwota 780zł dzisiał byłem na drugim przeglądzie .powiedziano mi ,że koszt to ok 980 zł oczywiście jak coś nie wyjdzie dodatkowo.. na wstępie poinfomował mnie serwisant ,że przy drugim serwisie kontrolnym dodatkowo chcąśpuścić plyn z klimy odgrzybić ją i uzupełnić ją ponownie na co się nie zgodziłem gdyż uważm że przy przebiegu 21000mto jest zupełnie nie potrzebne. więckwota zmieniła się na 780 brutto .dostałem dwa  bileciki na kawe, herbatę lub soczek.poszliśmy do bistro. Serwiant przyszedl powiedział .że opony są zdzierane nie równo i trzeba zrobić geometrię kół koszt 178 zł powiedziałem ,że dzisiaj zrobiłem to w citroenie w innym osiadanym przezemnie  samochodzie i nie trzeba zrobie sobie to na mieścieza kwotę 50 zł , pozatym myślę , skoro nic nie robiłem z układem kierowniczym a coś wpływa na nie równe zużycie bieżnika opon to powinno byc to zrobione w ramach reklamacji. Pózniej serwsiant przybiegł że mechanik powiedział że filtr przeciwpyłkowy jest przybrudzony-Panowie przybrudzony to chyba może być ja nie zamierzam go lizać więc znowu zaoszczędziłem 170 zł. Wydaje mi się że pomimo tego iż jedziemy do fachowców z ASO to trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie godzić się na wszystko co Nam wciskają. Ale ja już wiem ,że nie bedę korzystał z przeglądów w ASO mogę im zlecić sam np wymianę np rozrządu żeby uniknąć drucikarzy w garażu natomiast wydaje mi się ze kawa ,sok czy herbata plus 2 godz wiszenia auta na podnośniku , wymiany oleju i uszczelki oraz sprawdzenia hamulców i akumulatora za kwotę 780 zł to i tak za dużo ,bardzo za dużo. Może to absurd ,że wydałem na samochód 85,900 a szczypię się z przeglądami ale to nadal są moje pieniądze i poto kupiłem nowy samochód , żeby mechanicy mnie nie rżnęli tym bardziej nie pozwolę ASO więc był to mój ostatni przegląd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jeżeli chodzi o serwisy Nissana w W-wie to NIE POLECAM : ZABOROWSKI NA PUŁAWSKIEJ I ODYSSEY NA GÓRCZEWSKIEJ!!!!!!!!!!!!!!!! nie chce mi się opisywać wszystkiego bo szkoda nerwów ale szczerze odradzam a polecić mogę Centrum Motoryzacyjne Toruńska, i nie reklamuję tylko wyrażam swoją opinię na podstawie styczności z nimi ( problem zobaczyli, naprawili, doradzili, nie olali,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja zadowolony jestem z mojego ASO i tanio i zrobia to co człowiek chce do tego dali karte rabatowa na czesi i robociznę do tego dołączy jeszcze na następnym przeglądzie karta rabatowa od Nissan Polska i będzie tanio i miło :devil: mam nadzieje heheheh


No i minely 2 latka i 17 tys. mojemu JUKE dostał standardowo nowe płyny w postaci oleju :) filtr oleju ,kabinowy, powietrza, płyn hamulcowy ( nie wiem dlaczego ) oraz nowe wycieraczki szyby przedniej całość 820 zeta z czego wycieraczki 125 zeta :thumbsdown:.

ogólnie to będziemy dalej sobie pomykać.................... :jeep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
płyn hamulcowy ( nie wiem dlaczego )

Płyn hamulcowy jest higroskopijny (chłonie wodę) dlatego zaleca się jego wymianę co 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamer wiem co nieco o hamulcach i płynie i nie jednym autem byłem na przeglądzie i w żadnym mi nie wymieniono płynu hamulcowego po 2 latach a tym bardziej po 17 tys km a wymiane bardziej zaleca się zaleca się max 4 lata........

sadze ze zbytnio nie było za co kase wziaść na przeglądzie to wymienili płyn hamulcowy............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie źródła podają, że zaleca się wymianę co 2-3 lata. Chyba lepiej zrobić to "niepotrzebne" niż przekonać się w wodzie w płynie podczas (nieudanego) hamowania awaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiesz na koszt petenta zawsze warto cos wymienić ja pytałem czy komus przy takim małym przebiegu i 2 latach wymieniali bo ja się pierwszy raz z tym spotkałem.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przegląd po 2 latach. Trochę drożej niż po pierwszym roku:(

Wymiana oleju z filtrem, filtra powietrza, pyłkowego, płynu hamulcowego. Całośc 1140zł brutto. Sam płyn hamulcowy kosztował 47zł a wymiana w ramach przeglądu po 2 latach więc chyba nie warto oszczędzać.

Dodane 11.11.2016

Wczoraj umówiłem się na przegląd po 3 roku. I tu niespodzianka! Spytano mnie czy potrzebny będzie samochód zastępczy bo jest to usługa bezpłatna! Mam tylko oddać ze stanem paliwa jak przy wypożyczeniu. Powiedzieli, że będzie to Qashqai.

 

Wszędzie tak teraz jest czy to jakaś lokalna promocja?

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

  Ja już się tak nauczyłem, że wole dać 50zł więcej i zalewać silnik olejem z najwyższej półki niż wydać kilka tysięcy na remont silnika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ;)

Pierwszy przeglad przy 26,467 km. Ogolnie chcialem zrobic przy 30k km,ale jechalem do Polski na Swieta i chrzciny ,wiec panie z ASO zalecily wczesniejsza imspekcje (podroz do mnie w jedna strone to ok 1200 km :(  )

Wymiana oleju z filtrem, filtra powietrza, pylkowego, plynu hamulcowego + klimatyzacja i zmiana opon z zimowych na letnie.

Przy okazji dowiedzialem sie ze kuna,tak dobrze mowie : Kuna zrobila sobie z maty wygluszajacej przedniej maski noclegownie :wtf2:,pol maty wygryziona  ... ;( . Na szczescie ta besta zadnych kabli nie ruszyla :rolleyes: . Zauwazylem to juz wczesniej,na przelomie luty - marzec,ale sadzilem ,ze ta mata byla niskiej jakosci itp... a tu taka niespodzianka.Zakupilem juz odpowiednie srodki by uniknac takich zdarzen.Poki co jest spokoj.

 

Wracajac do tematu ,cena za wszystkie uslugi : 490,35 € ,czyli w przeliczeniu na PLN ,lepiej nie mowic :lol: :lol: :lol:

 

Pozatym jeszcze jedna sprawa ...moze to winna niemieckich blach,ale kazdy byl zachwycony Jukiem i pomimo ze bylem tylko 4 dni  codziennie trafiali sie potencjalni klienci ( siostra po jezdzie probnej ,nie chciala wsiadac do swojej maszyny :P ,zaczyna zbierac pieniadze  i zastrzegla sobie prawo do pierwokupu ;D ) . Taka ciekawostka ;) Tez tak macie ,lub spotkaliscie sie ? 

 

Pozdrawiam ;)

 

post-93557-0-10021200-1493464983_thumb.jpg

post-93557-0-48266900-1493465007_thumb.jpg

post-93557-0-21698100-1493465040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jaką masz wersję? te nowe juki spersonalizowane wyglądają bardzo dobrze.

 

 Normalna wersja Acenta z VII.2015 r.

Bez zadnych dodatkow typu :ringi na swiatla czy inne kolorowe dodatki na zderzaki,felgi itp.

Po 1wsze ,za drogie sa takie zachciewajki ,a po 2gie kwestia gustu.Nie jestem fanem takich rzeczy.Swojego zobaczylem w salonie tak jak stal i takiego wzialem ;D . Jedyne co mnie powalilo to stojacy obok Nismo RS,ale i cena takze :D . Poki co ,jestem bardzo zadowolony ;):thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I kolejny czwarty przegląd za mną 31 tyś.km. 

Wymieniono olej filtr oleju, powietrza oraz kabinowy do tego uszczelka miski po raz drugi przez cztery lata płyn hamulcowy całość po rabatach 900 parę PLN.

Natomiast z rzeczy zgłoszonych prze ze mnie skrzypienie podczas skrecania wymiana po 2 tygodniach jakiejś gumy w przegrodzie między kabiną a silnikiem podtrzymujacej kolumne kierownicza sprawa załatwiona na gwarancji.

Druga sprawa brak w radiu numeru kierunkowego aby się połączyć z serwisami udostępnionym przez Nissana, serwis próbował wgrać nowy dostępny Soft lecz nie dał rady i napisał w tej sprawie do centrali odpowiedź mnie rozczarowała podobno moje radio NC2 jest z początku produkcji i jest zablokowane na mozliwosc wygrania nowego dostępnego oprogramowania, co oznacza że nadal nie mogę wpelni korzystać z radia lub łączyć się przez numer np. Niemiecki i ponosić z tego powodu nie małe koszta niestety nie mam tego na piśmie dla tego będę pisał sam do Nissan Polska chyba że wy macie na to jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Druga sprawa brak w radiu numeru kierunkowego aby się połączyć z serwisami udostępnionym przez Nissana, serwis próbował wgrać nowy dostępny Soft lecz nie dał rady i napisał w tej sprawie do centrali odpowiedź mnie rozczarowała podobno moje radio NC2 jest z początku produkcji i jest zablokowane na mozliwosc wygrania nowego dostępnego oprogramowania, co oznacza że nadal nie mogę wpelni korzystać z radia lub łączyć się przez numer np. Niemiecki i ponosić z tego powodu nie małe koszta niestety nie mam tego na piśmie dla tego będę pisał sam do Nissan Polska chyba że wy macie na to jakąś radę.

Miałem to samo po odbiorze samochodu z salonu. Złożyłem reklamację. Nie wiedzieli jak to ugryźć ale w końcu po dobrym miesiącu (albo i więcej) kazali przyjechać i szybko załatwili sprawę. Samochód jest z 2013r.

Serwis Polmotor w Szczecinie na ul.Struga. Może tam zadzwoń i spytaj?

DODANE 14.10.2017

 

Niedługo przegląd po 4 latach. Spytałem o cenę w ASO i tak:

- sama robocizna bez części - 452zł

- za wszystko razem z częściami z ASO - 1051zł

 

Skoro samochód jest już po gwarancji to części zdecydowałem się dostarczyć sam. Zaoszczędzę lekko licząc 300zł.

 

Potrzebne części:

1) OLEJ SILNIKOWY 5W30    4,5 litra

2) USZCZELKA KORKA SPUSTU OLEJU

3) FILTR OLEJU  SILNIKOWEGO

4)  FILTR POWIETRZA

5) PŁYN HAMULCOWY 1L

6) FILTR PRZECIWPYŁKOWY

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Ale samochód będę prawdopodobnie w ciągu najbliższego roku sprzedawał a dodatkowa pieczątka ASO pozytywnie działa na kupujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...