Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka nie fabryczna navi w miejsce oryginalnego radia 2DIN ?


xxyy777e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Juke to wersja Acenta, w związku z tym mam seryjne radyjko.

Może ktoś z forum montował w miejsce oryginalnego radia nawigację 2DIN ?

Jeśli tak prosba o info co włożył, czy były potrzebne jakieś przejściówki aby chodziło sterowanie z kierownicy, USB etc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Rozważam zmianę fabrycznego radia 2din na jakiś kombajn multimedialny. Od założenia tego tematu minęło już trochę czasu. Przypuszczam, że był to czas w którym nie jeden z was miał okazje pobawić niejednym dedykowanym jukowi rozwiązaniu. Moglibyście podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Może doprecyzuje, że szukam czegoś w kategorii cena jakość opartego na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zmianę fabrycznego radia 2din na jakiś kombajn multimedialny. Od założenia tego tematu minęło już trochę czasu. Przypuszczam, że był to czas w którym nie jeden z was miał okazje pobawić niejednym dedykowanym jukowi rozwiązaniu. Moglibyście podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Może doprecyzuje, że szukam czegoś w kategorii cena jakość opartego na androidzie.

Witaj

 

założyłem  ADAYO CE4KU7 + kamera cofania

 

model dedykowany do JUKE 2015. Działa sterowanie z kierownicy (można również samodzielnie zdefiniować), fabryczny USB też da się podpiąć,

działa ponad rok - nie mam zastrzeżeń.

Co jakiś czas trzeba go całkiem wyłączyć  ale to tylko elektronika więc standard.

 

u mnie działa z  Automapą Europa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam szukam i zbieram informacje na temat stacji multimedialnej, która zamierzam zamontować w samochodzie. Ostatecznie jestem niemalże pewny, że wybiorę jedną ze stacji firmy GMS. Nie zamierzam eksperymentować z innymi chińczykami tylko zaufać tej firmie, która w Polsce ma serwis i oficjalnego dystrybutora. Cena tych stacji jest również do zaakceptowania. 

 

Od momentu urodzenia się pomysłu dotyczącego stacji multimedialnej myślałem o rozwiązaniu opartym na androidzie, jednak w internecie panuje mnóstwo opinii dotyczących zawodności tego rozwiązania. Od długiego czasu uruchamiania się stacji, przez problemy ze stabilnością, jakością dźwięku po bolączki typowo hardwerowe. W tym momencie zweryfikowałem swoje pierwotne plany i przychylnym okiem patrzę na stacje oparte na WIN CE, które wyposażone są w ciekawą funkcję - coś na kształt mirror linka. Nie miałem jeszcze okazji przetestować tego rozwiązania, ale wydaje mi się, że w ten sposób osiągnę pełną funkcjonalność androida korzystając ze stabilnego jak skała WIN CE. 

 

Czy faktycznie tak jest ? 

 

Jak sprawdza się system łączenia telefony ze stacją (mirro link) w stanach GMS? Czy nie ma on żadnych, przykrych i znacznie ograniczających jego funkcjonalność wad? 

 

Na koniec chciałbym zapytać się o realne różnice pomiędzy tymi o to stacjami 

 

GMS 6751 LUXURY HDMI/MHL - tutaj mamy opcję nazwaną Smartlink 


 

GMS 6818 PRESTIGE PhoneLink - - tutaj mamy opcję nazwaną Phonelink 


 

Czym różnią się oba rozwiązania (Smart i Phone link). Czy stacje warte są swojej ceny, czy może w niższych modelach znajdę podobne rozwiązania i jakość dźwięku?

 

Pytanie bonus, Czy istnieje możliwość przerobienia zwykłej kierownicy na kierownicę multifunkcyjną? Przy podstawowym radioodtwarzaczu brak tego gadżetu mi nigdy nie przeszkadzał jednak do pełnego wykorzystania stacji jest on wręcz niezbędny. Ktoś z was może przerabiał ten temat ?

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam szukam i zbieram informacje na temat stacji multimedialnej, która zamierzam zamontować w samochodzie. Ostatecznie jestem niemalże pewny, że wybiorę jedną ze stacji firmy GMS. Nie zamierzam eksperymentować z innymi chińczykami tylko zaufać tej firmie, która w Polsce ma serwis i oficjalnego dystrybutora. Cena tych stacji jest również do zaakceptowania. 
 
Od momentu urodzenia się pomysłu dotyczącego stacji multimedialnej myślałem o rozwiązaniu opartym na androidzie, jednak w internecie panuje mnóstwo opinii dotyczących zawodności tego rozwiązania. Od długiego czasu uruchamiania się stacji, przez problemy ze stabilnością, jakością dźwięku po bolączki typowo hardwerowe. W tym momencie zweryfikowałem swoje pierwotne plany i przychylnym okiem patrzę na stacje oparte na WIN CE, które wyposażone są w ciekawą funkcję - coś na kształt mirror linka. Nie miałem jeszcze okazji przetestować tego rozwiązania, ale wydaje mi się, że w ten sposób osiągnę pełną funkcjonalność androida korzystając ze stabilnego jak skała WIN CE. 
 
Czy faktycznie tak jest ? 
 
Jak sprawdza się system łączenia telefony ze stacją (mirro link) w stanach GMS? Czy nie ma on żadnych, przykrych i znacznie ograniczających jego funkcjonalność wad? 
 
Na koniec chciałbym zapytać się o realne różnice pomiędzy tymi o to stacjami 
 
GMS 6751 LUXURY HDMI/MHL - tutaj mamy opcję nazwaną Smartlink 
 
GMS 6818 PRESTIGE PhoneLink - - tutaj mamy opcję nazwaną Phonelink 
 
Czym różnią się oba rozwiązania (Smart i Phone link). Czy stacje warte są swojej ceny, czy może w niższych modelach znajdę podobne rozwiązania i jakość dźwięku?
 
Pytanie bonus, Czy istnieje możliwość przerobienia zwykłej kierownicy na kierownicę multifunkcyjną? Przy podstawowym radioodtwarzaczu brak tego gadżetu mi nigdy nie przeszkadzał jednak do pełnego wykorzystania stacji jest on wręcz niezbędny. Ktoś z was może przerabiał ten temat ?

 

ADAYO o ktorym pisałem wyżej jest właśnie z GMS. Wybrałem rozwiązanie na windows, ponieważ nie zamierzać instalować żadnych bonusów, a podobno android po jakimś czasie nie "wyrabia".

Ale nie miałem możliwości porównania więc nie chcę stawiać twardej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif$_1.JPG

Co do drugiej części mojego posta. Czy zmiana atrapy poduszki plus zakup przycisków załatwi temat?

nie mam pojęcia czy wiązka jest prowadzona, raczej nie sądzę. To grubsza sprawa niż same przyciski na kierownicy i zmiana atrapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia czy wiązka jest prowadzona, raczej nie sądzę. To grubsza sprawa niż same przyciski na kierownicy i zmiana atrapy.

 

No właśnie znalazłem opinie, że sprawa może nie być wcale taka złożona. Niestety nie spotkałem się z wpisem jednoznacznie rozstrzygającym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Ja miałem 2 urządzenia na Androidzie i oba wyleciały , po podłączeniu pod wzmacniacz szumy, trzaski, i jakość dźwięku nie do przyjęcia....na trasie urządzenia nie nadają się do nawigowania nawet AutoMapa na nadroidzie daje ciała..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle się nie zdecydowałem. Czekam narazie na pierwsze recenzje stacji GMS 7731, która właśnie oparte jest na androidzie. Jak by jednak okazało się, że to radio nie spełnia pokładanych w nich nadziei to zdecyduje się chyba na GMS 6808. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja miałem 2 urządzenia na Androidzie i oba wyleciały , po podłączeniu pod wzmacniacz szumy, trzaski, i jakość dźwięku nie do przyjęcia....na trasie urządzenia nie nadają się do nawigowania nawet AutoMapa na nadroidzie daje ciała.. :)

Dlatego też zdecydowałem się na Windowsa. Android po załadowaniu różnych aplikacji również głupieje, a na tym windowsie po prostu nie ma żadnej pokusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

https://allegro.pl/oferta/gms-9981navix-radio-android-nawigacja-nissan-juke-8706768327

 

Ktoś może próbował tę stację. Ja w sumie 2 lata jeżdżę na fabrycznym radiu, bo żadna z wcześniejszych stacji po testach nie spełniała moich oczekiwań. 

Może też zapytam się o kwestię kierownicy i sterowania z niej radiem, czy może komuś udało się rozstrzygnąć temat czy wiązka ta montowana jest w każdym Juku niezależnie od wersji wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi koledzy z sekcj QQ testują z sukcesami również takie wynalazki:

https://pl.aliexpress.com/item/4000203856830.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3c3b70105Vy8hV&algo_pvid=5a06b382-754d-4b7a-b644-a6bdf1b663aa&algo_expid=5a06b382-754d-4b7a-b644-a6bdf1b663aa-1&btsid=0b0a187915871110801578209e9fea&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Wygląda, to spoko - 4 GB RAM, 8 rdzeniowy procesor intela, 10 calowa matryca IPS. Android 9, za nieco ponad 1 tys. PLN. Specyfikacja 2/32 gb to niespełna 800 PLN. 

Pytanie jak wygląda z mocą takich wynalazków i jakością muzyki. Czy ktoś z was miał okazje sprawdzić w praktyce taką stację Junsun? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...